Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Garret (15.05.2018 15:47): To jo:-/.

@Rapier (15.05.2018 15:49): Konečně někdo kdo mi rozumí:).

Na P.S. ti odpovím naprosto přesně:). Mám dokonce PS4 Pro a 4K TV, ale je to v obýváku a tam prostě furt někdo je (teď obzvlášť)! Manželka spí večer na gauči a malá v pojízdné postýlce. Pracovnu nemáme a vypoklonkovat je do ložnice, abych si mohl pařit moc nejde. Nebo jde ale málokdy:-/.

Je to asi 8 měsíců, co jsem tu psal jak jsem si koupil pořádnou 5.1. Tu k tomu holt neosolim a pak už to ani nemá smysl (nicméně Horizon na tom, to bylo...mmmm...). Tohle by byl jednak comp do budoucna, a aspoň bych na tom v rohu mohl potichoučku hrát Kingdom Come na monitoru a sluchátkách..

Notebook by asi taky šel. Akorát mi přijde, že na rozdíl od mini PC tam člověk platí za (shitový) display, který bych si radši koupil pořádný zvlášť.

Ale drahý to dohromady je extrémně. Je to prostě cena za malou velikost.
@Hydr0gen (15.05.2018 15:23): smekám kloubouk. Čeština je nádherně ohebná: debordelizovat a babyproofovat to jsem dosud neslyšel. :)

Mě to nepřijde jako špatné řešení, je to sice poměrně drahé ale proti gustu...
Nicméně já Ti naprosto přesně rozumím, ani moje žena nechce mít doma druhý stolní PC, už tak mě vyčítá to jedno stolní PC co mám. Že mam repro bedny na stole, že hejblata (rozuměj HOTAS+pedály) zabírají moc místa a tak zkrátka druhé stolní PC musím dát na chatu a proč mám další bednu s hodně starým PC vedle stolu, že na tom stejně nehraji, atd. :)

PS: hříšná myšlenka: není levnější a prostorově méně náročné koupit si Xbox One X a na práci notebook? Vyjde to levněji a Xbox na stojáka nezabírá skoro žádné místo. Tedy pochopitelně nevím jaké hraješ hry.
@Kwoky (15.05.2018 14:46): Má to velké výhody a to je velikost a absence tuny kabelů. Mám měsíční dceru a chci debordelizovat a babyproofovat byt. Na to abych bigtower formát zvedal ze země nemám na stole místo. Tohle teoreticky zavěsim na monitor a jedu.
Co si myslíte o mini PC obecně (kromě toho, že jsou dost drahé).

Co byste si mysleli o takovéto konfiguraci:
https://www.alza.cz/zotac-zbox-magnus-en1070k-d5146658.htm?

Celkem jsem vyhlížel ty nové Intel NUC na platformě Kaby Lage-G (integrovaný chip od AMD notyvolealefaktjako!), ale recenze jsou jasné - fajn jako prvogenerační pokus, ale výkon tak tak. Chtěl bych něco trochu víc futureproof.
@Garion (14.05.2018 19:57): Ne, jen o hlučnosti to není, ale je tam vidět, že ten VS shit o kterém Chuck uvažoval je skoro totální lowend. Seasonic Focus Plus je top za ty peníze, sám jsem asi 3 měsíce zpět koupil 750 W verzi.
@Can (13.05.2018 20:55): LYNX je tradiční "sestavovač PC" se všemi plusy i mínusy, které jsou s tím spojené. Takže co nejlevnější deska, bedna i zdroj, aby to nějak drželo dohromady. Solidní bývá jen CPU a GPU, protože to se dobře propaguje. Pokud chceš prostě jen koupit PC a nic neřešit (nezajímá tě, co je uvnitř, jen výkon), tak proč ne.
@Chuck (13.05.2018 19:24): Jestli máš žravou grafiku, ber radši ten Corsair. Má jednu silnou 12V větev (50 A) zatímco Seasonic má dvě (2x24 A). 24 A je sice taky dost (maximální spotřeba 12*24 = 288 W), ale co kdyby :) Jestli nemáš žravou grafiku, tak je to jedno.

Pokud by grafika měla dva externí napájecí konektory, tak se dají připojit obě větve. Ale vzpomeneš si na to, až to budeš zapojovat? :)
V návaznosti na minulou diskuzi o napájecích zdrojích jsem vytipoval tenhle a ten, co tu postoval Gordon, tj. tenhle. Nějaké doporučení, který si vybrat? Ten Gordonův, ke kterému bych možná směřoval víc, je na více místech jedním z nejprodávanějších, ten druhý je o něco levnější, přestože má o chloupek vyšší výkon.
Inak prosim. Mam procesor i7-4770 a Quick od GoPro mi píše, že môj procesor nepodporuje tento kodek. To ako skutočne? Kraby Lake a vyššie túto podporu má. To mám fakt strihať video na i5 v notebooku?
@Bursoft (11.05.2018 17:48): Být to domovník tak by to mohl chytře využít na vytápění domu, to je strašně eko future fičur, kdy pronájmeš sklep pro serverovnu a teplo z ní bude vytápět celý dům. :D
@Tommywise (11.05.2018 14:47): nikdy jsem neslyšel, že by někomu odešla základní deska protože měl slabý zdroj. Nevím jaký máš zdroj nyní a obvykle pokud CPU a GPU vyžadují silnější zdroj, poznáš to tím, že se ti budou ve hrách restartovat Windows protože Ti chybí šťáva. Pokud máš alespoň solidní 400/450/500W nový zdroj neměl by to být problém.

BTW: GTX 460 je ekvivalent ATI Radeon HD 6850 1GB DDR5, to byla první GPU co jsem měl v současné sestavě v roce 2011. Na tom si těžko zahraješ moderní hry na nižších detailech nebo rozlišeních.
Nicméně mám teď navíc ve sklepě funkční ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5 (od Gygabite s aktivním chladičem na můj vkus hlučným). Klidně ji daruji, stejně ji na nic nemám, je pomalejší než HD 6850/GTX 460 ale stále výkonnější než GTS 250.
@Garret (11.05.2018 15:30): Spíš jsem se zbytečně upnul na variantu, že někdo koupil zdroj a je zákonitě tišší než ten jeho původní, což samozřejmě automaticky platit nemusí a můžou na tom být oba s nízkou hlučnosti stejně dobře. Takže ano, otázka směřuje na tip na tichý zdroj.

@Gordon (11.05.2018 15:28): Souhlasím. Jakmile budu mít trochu víc času, okamžitě smažu svoje komentáře.
@Chuck (11.05.2018 15:15): ty sis to nepřečetl :) "kdo by kupoval... a zaznamenal snížení hluku". nejprve to vypadá, že se ptáš, kdo bude kupovat, potom pokracuješ kdo zaznamenal snížení hluku a v další větě už není úplně jasné, jestli ti jde o tichý zdroj nebo jen o fakt, že si nekdo koupil tišší zdroj než ten předchozí. a co když jsem si koupil nový zdroj, ale snížení hluku jsem nezaznamenal, protože je stejně tichý, jako ten starý? to je můj případ :) neber to jako hnidopíchání, jen jsem reagoval na to, že si ten dotaz nepolozil moc jednoznačně a proto i Kwoky byl na pochybách, co vlastně chceš.

btw, já kupoval Corsair, ale hodně drahý. jestli chceš fakt tichý zdroj, vezmi 140mm větrák a fanless mode
@Chuck (11.05.2018 15:15): Píšeš jako holka, ucouraně, to je důvod proč jsem tě měl v slavném seznamů exotů, protože mě vytočil tvůj způsob jakým si na mě reagoval když sem ti přímo odpověděl a tys z toho udělal neurčitou věc... :) Už ani nevím kvůli čemu to bylo. :D

@Tommywise (11.05.2018 14:47): Záleží na napětí procesoru, mám ale dojem že ten standard je tak nějak stejnej už dost let, dištak mě opravte.
@Rapier (10.05.2018 23:09): aby se pak nestalo kdyz tam dam novej/zanovni/lepsi procesor a grafiku ze to odejde kvuli te slabe zakladni desce, ma nekdo takovou zkusenost, nebo je to jen muj laicky pohled? Ale dokupoval sem tam nedavno silnejsi zdroj (predtim jen 300 KW)