Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Kategorie 5. Poradny paran. 15 hodin hrat hru. To jako fakt? Heh. 15 hodin je nic, to da plno lidi za den. Pry poradny paran :D
150 a 500 pro HC verzi, pak by to bylo hodno nazvu. Chapu, to by udelalo par lidi. Ale ten nazev kategorie radsi zmente, je to smesne.
chci se zeptat na osmičku, nevadí, že dám jen ten datadisk, když jsem už loni dohrál hlavní hru a první datadisk? Můžu teď dát jen ten druhej? A když je HC, tak se musí dělat komentář úplně ke všemu?
Jednou hrou nelze splnit více kategorií najednou. Platí to i pro rozšíření osmé kategorie?

Např.: Mass Effect 2 včetně všech rozšíření by splnilo kategorii 8 na HC. Mohl by si pak člověk do profilu uvést, že:

- dohráním DLC "Normandy Crash Site" splnil kategorii 7 SC?
- dohráním DLC "Firewalker Pack" splnil kategorii 9 HC?
- dohráním DLC "Overlord" splnil kategorii 4 SC?
- dohráním DLC "Lair of the Shadow Broker" kategorii 2 SC?
@rikuhahl (01.01.2021 14:59): ty jo zrovna do KCD bych asi primárně kvůli minihrám nešel. Těch činností je tam mnohem víc: omráčení, broušení, lukostřelba atd., takže kontrolovat si, jestli jsem vyzkoušel všechno mi nepřijde šťastné. Ale pokud to někomu pomůže... Já KCD vidím jako super na DLC nebo HC herní dobu.
@S4TW (01.01.2021 14:38): Jak ti závidím 8 kategorii HC :D Já bohužel mám Morrowind aktuálně rozehraný a Tribunal už kompletně dohraný, takže nemohu použít :D

Jinak, poradí ještě někdo něco do kategorie 2? A spíš nějaké větší hry/série než nějaké indie hry apod.
@themacs (01.01.2021 16:20): V New Order se podíváš na Měsíc, v New Colossus na Venuši. :)

@Tulareanus (01.01.2021 16:13): Jo, pravda, trošku špatná volba slov. Nejsou to čistokrevné sci-fi hry, které se točí prakticky jenom kolem vědy a nových technologií. Objevují se tam sice nějaké ty zbraně používané nacisty i odbojem, ale jinak je to spíš historická střílečka.
@MCZ (01.01.2021 15:00): Mno, jenom muj personalni problem s prilis syte zelenou, ktera se vizualne stavi na roven te nejtmavsi modre na DH. Volal jsem po pastelovejsi barve. Zelene, ale tonem blizsi te sede. :) Vic lidi se na to tehdy pri updatu vzhledu shodlo, ale uz to nenajdu.
@Kunick (01.01.2021 14:38): Já jsem o tom přemýšlel a definici dohrávání upravovat nebudu. Jestli si někdo chce dát do výzvy hříčky typu Moorhuhn a napíše na takovou hru komentář, tak mi na tom nakonec nepřijde nic špatně. Sice mě toto uvažování a vykládání konce zaskočilo, ale nakonec mi to vlastně nevadí. Herní výzva skutečně není jen o těžkých a dlouhých hrách. Takže rozumím tvé obavě, že HC 7 se dá tímto relativně snadno obejít, ale ctěme to základní pravidlo, že výzva není o překonávání obtížných her ale o rozšiřování herních obzorů. A každý si jí může udělat obtížnou dle sebe.
@stepankoby1 (01.01.2021 14:56): Tohle je přesně modelový příklad, který je v pohodě. Měl bys vyzkoušet každou takovou činnost ve hře a technicky vzato je vlastně dohraješ, akorát je během hry pořád opakuješ ;)

@musa (01.01.2021 14:55): Já s tím počítal, že to lidi trochu rozdělí, na druhou stranu si pořád myslím, že to je dobrá tematická kategorie a každej si tam něco najde, nejde o to mít 20 hodin vesmíru, ale aspoň se tam podívat ;)
@rikuhahl (01.01.2021 14:01): vidíš, Samorost. To je dobrej nápad, já jsem dvoku a trojku pořád nehrál. A jinak - já vám to s tím vesmírem říkal, necpěte to tam, dejme tam výkladově jednoznačnější kategorii, ale vy né. Teď to tu máte :)).

@Kunick (01.01.2021 14:38): myslím, že se to interně rozseklo tak, že normálně si hráč do výzvy něco takovýho nedá, ale v případě nouze je to uznatelný.
Mně by se líbilo, kdyby se na stránku výzvy přidalo nějaké okno, kam se budou dopisovat ty dodatečné výjimky nebo upřesnění pravidel. Nemusí to mít žádnou formu, prostě to tam v odrážkách házet, jak to autor vymyslí. Podle mě by to fungovalo dobře i jako FAQ a zabránilo se různým nesrovnalostem v půlce roku, kdy už si nikdo nepamatuje, jak se jednotlivý případy rozřešily.. Popř. to dopisovat to jednotlivých kategorií v průběhu.

Jinak tato výzva se mi líbí víc jak minulý rok, super kategorie, už se těším jak se vrhnu na plánování (který pak ještě 50x přeplánuju :D)
Taky se přidávám s chválou. Pěkné kategorie. Jen těch 15 hodin je takových ... chápu její pointu, ale slabší kategorie.

A v rámcí HC 7. kategorie bych radil ujasnit pravidla ohledně dohrávání. Nedávno se tu řešil Moorhunt a zda je dvouminutové kolo dohrání konce nebo ne.
Tak se mi povedlo do všech kategorií narvat hry, které si povětšinou velmi rád zahraji, dokonce ve všech případech mám verzi normal i HC... tak kdyby někdo hledal inspiraci, tak se koukněte :)
@Zoltan (01.01.2021 13:45): Konzole nevedu, ale díky za tipy.

@Wolverine (01.01.2021 13:49): Taky díky za tipy.

U mě je s desítkou takový problémek, že jsem prakticky nikdy nehrál žádné adventury, takže to pro mě opravdu bude výzva, aby mě ty hry chytly. A proto se to taky jmenuje výzva že :)

Ohledně těch vesmírných her, budu asi hledat, ale jestli, tak to bude hra až na konec roku. I tak dík za tipy.