Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Fritol (01.01.2023 11:05): Absolutní souhlas! Nejpestřejší výzva za pár let. Katogerie dle DH, vyvojáře, zasazení i postav.
Z výhrad snad jen proč jsou báje a pověsti tak středozemně zaměřené? Co mezoamerické, nordické či germánské pověsti.. o dálném východu už nemluvě.
Přijde mi, že u Sága pokračuje bude HC varianta lehčí než základ, přeci jen těch nekonečných sérií typu Final Fantasy, Assassin's Creed, Resident Evil je fůra, hrát ale přesně třetí díl může bejt trochu oříšek.
Abych furt jen nenadával, tak pěkná výzva letos. Pár poměrně zajímavých kategorií, do kterých nejde napasovat kde co. Letos se to pokusím i splnit snad. :D Díky.
Herní výzva 2023 startuje, přejeme hodně zábavy!
Dejte vědět, pokud někde najdete chybku nebo nepřesnost, díky!
Vyhodnocení soutěže z loňského ročníku proběhne během ledna.
Ou, tak jako poslední rok, na poslední chvíli jsem dopisoval recenze (a dokonce i jednu hru dohrál) a až nyní zjistil, že jedna hra není zde v DB a nemůžu k ní tedy nahrát komentář. Jedná se o War on Wardrobes. Nevím co teď dělat, abych splnil pravidla.

Hry poctivě odehrány, správně zařazeny a recenze snad neodfláknuty. Srdíčko tam je :) Ale hru už nezvládnu do databáze přidat, ani jí nikdo neschválí.
Půjde udělat nějakou výjimku?

Každopádně znovu děkuji tvůrcům za skvělou výzvu. Nějakou mou úchylkou je její příprava pro mě stejně uspokojující, jako samotné plnění :)
Těším se na další rok. Uvidíme se za dvacet minut :D

Pokud někdo bude mít tu vůli, klidně mi může mrknout do profilu, jestli je jinak vše cajk.
Taky bych chtěl poděkovat organizátorům, letos jsem díky Vortexu objevil tuhle parádní věc i tento web, který jsem z nějakého důvodu doteď neznal a jsem nadšenej z toho, jaká komunita tu existuje a jaká databáze tu vznikla. Je to skvělý, Výzva mě "donutila" zahrát hry, které bych si třeba normálně nezahrál a bavil jsem se u nich náramně a těším se na příští výzvu :)
@Yokolobuna (31.12.2022 17:33): Celkový průměr mám ke 20 hodinám, ale na výzvu vyšlo dost kratších. Ale je pravda že tolik velkých her za rok nedohraju. A hodně adventur, arkád a FPS je kolem 10 hodin. Loni jsem měl asi 170h na deset her, dost záleží na výběru. Určitě se neloudáš, obvykle hraju déle než je průměr.
já jsem nejdřív letos vůbec nechtěl, pak jsem si řek, že to zkusím, aniž bych to jakkoliv hrotil, a někdy v září mi došlo, že to nedám. Ale pár bodů jsem splnil a možná, kdybych se hodně snažil, tak tam ještě pár her nacpu, když bych to správně přehodil, ale to už asi nestojí za to :-)

tak jednu jsem si ještě přidal, čili chybí 4....nějakou krátkou českou hru, to by se ještě dalo stihnout, ticho jako v hrobě, to taky může být něco na půl hodiny, ono by to ještě šlo, akorát asi nemám náladu na další sovětskej hidden object :D
@jvempire (31.12.2022 14:04): super shrnutí, zaujal mne relativně nízký Playtime v přepočtu na hru. Pro srovnání, mně PS Timetracker ukazuje průměr kolem 23h/hra (nehledě na výzvu). Asi ale jen hrajeme rozdílné hry… nebo se s tím víc loudám :).
Já také moc děkuji tvůrcům výzvy za ni. Dostal jsem se k řadě titulům, na které bych za normálních okolnosti třeba neměl ani čas. Největší překvapení letošního roku pro měThe Captain. :-)
Tak jsem to zase samozřejmě nestihl, ale díky za výzvu a těším se na další rok :)
Já se připojuji k poděkování všem organizátorům. Výzva mě zatím každý rok překvapila nějakým zajímavým objevem hry, na kterou bych asi jinak nenarazil. A hlavně díky tomu mně ji baví plnit. Ještě jednou díky a těším se na další rok.
@Tulareanus (31.12.2022 13:23): Aha. To mi nedošlo. Myslel jsem, že mluvíš o dohrání v rámci výzvy. Kolonka dohráno je pro mě zbytečná, občas si zaškrtnu, občas zapomenu. Ostatně se taky úplně nepřekrývá s dohráním jak je definováno v rámci výzvy.

Jo, máš pravdu, že název by tam být mohl.
@Kunick (31.12.2022 12:58): No tieto veci sa necachujú, niektoré sa dokonca obnovujú v reálnom čase na webe na aktualizované. na profile dr. mario ani age of empires IV nemáš zaškrtnuté dohranie. O zelenosti v profile nehovorím.

No pre rýchlu kontrolu správnosti zaradenia hier do kategórie to určite redundantné nie je. Vždy je lepšie mať zalinkovaný názov hry, než len link "niekam".
Tak jsem chtěl taky požádat o kontrolu, ale zjistil jsem, že jsem výzvu ještě ani nepřijal :D
Už mám napraveno!
@Markowicz (31.12.2022 00:05): Mela je tam sice pořádná, to však výzvu automaticky neplní. Upřímně, asi to úplně nesedí. I základní nepřátele jsou spíše démoni než přímo nemrtví… jak je to v lore si ale úplně nepamatuji.
@Dan9K (30.12.2022 21:49): je to tak no, já jsem tu před 12 lety taky psal ty čsfd komentáře, ale pak se to ve mně nějak zlomilo a zjistil jsem, že z těch her, kterým přeci jen investuju víc času, se chci trošku vypsat, takže jsem to začal psát i s odstavci. Stejné prozření jsem jednou měl i v databázi knih a od té doby je píšu také s odstavci.

Otázka je, které jsou ale v rámci čtivosti lepší a jestli ty delší čtenáře spíš neotravují na úkor těm kratším, které ale dokáží říct vše (když teda dokážou, což tu rozhodně není podmínkou) :-D

U hodnocení bych taky řekl, že jsem zažil hodně bodů u dlouhého komentáře, ale dost bodů i u krátkého. Asi je to hlavně o formě...
Zdravím, jen ohledně výzvy číslo #9 můžu tam přidat darksiders? Vím že nejde úplně o zombíky ale když se pak přidají andělé a démoni tak je to taky pěkná mela xD
@rikuhahl (30.12.2022 21:31): mně přijde, že jsou tady hlavně dva typy uživatelů. 1. typ je zatím kupodivu v menšině a ten napíše komentář hala bala, víceméně styl čsfd. A pak je tady ta druhá skupina, která tvoří většinu uživatelů, která vnímá komentář snad ani ne jako slohovku z češtiny, ale skoro jako diplomovou práci, která musí být naprosto tip top, ideálně s několikadenní rešerší před samotným započnutím psaní :-)

jako mě to v podstatě nevadí, protože jsem snad schopen napsat ten druhý typ komentáře při vložení víceméně stejného množství energie jako do toho prvního typu, ale přijde mi to vtipné :-)
Tak jsem výzvu taky právě dodělal. No, nejsem s ní úplně spokojenej, protože tam není vlastně žádný "velký" kousek. Ale letošek byly priority jinde a času se úplně nedostávalo, takže v rámci možností ještě dobrý. Průměr bude někde těsně pod 10 hodinama na hru, což ještě ujde.
Tak aj ja som konečne splnil výzvu. Hry som mal dohrané síce už na začiatku novembra, no kým som sa dostal ku komentárom... Ako som si pozeral steam, tak výzvovými hrami som tento rok strávil 375 hodín.
Zdravím. Pro devátou kategorii jsem si zvolil hru The Walking Dead A New Frontier ale až po dohrání zjistil že je v databázi rozdělená na jednotlivé epizody. Je tedy ok že jsem v této kategorii zadal epizodu poslední a k tomu dopsal, že jsem dohrál hru jako celek ?
@Tulareanus (29.12.2022 18:24): zas na druhou stranu není takovýhle komentář ani nepřijatelný, holt prostě nebude mít moc plusek. Zas aby to nebylo jen o délce. Prostě komentář by měl vyjadřovat názor jeho nositele a proč si to třeba myslí. Takže třeba ten komentář k Bomber Crew  je za mě úplně zbytečný komentář, protože tam není žádný názor, je to jen ne příliš dobrý popis, co se ve hře dělá, což už je mnohem lépe napsáno v popisu hry. Na druhou stranu Middle-earth: Shadow of War je úplně stejně krátký komentář, ale velice zhuštěně a dostatečně rozebírá základní věci, které se Argetlamovi líbily a které ne, na plusko to za mě není, ale je to úplně ok, i když je to takhle krátký :-)
@Argetlam158 (29.12.2022 15:13): Ahoj, všetky hry ti do kategórii pasujú, bohužiaľ všetky komentáre okrem toho, ktorý si napísal k Vampyr sú príliš krátke a aj čas ich zverejnenia ukazuje, že si s jedným strávil priemerne 2-3 minúty. Rozpíš, prosím, svoje komentáre, aby mohla byť tvoja účasť výzve považovaná za dokončenú. Ohľadom komentárov odporúčam, inšpirovať sa populárnymi komentármi k hrám, ktoré si hral aj ty. Väčšina tvojich hier je pomerne známych a príbehových, takže je určite o čom písať.
Teď mám rozjetýho Sherlocka, tam se kupodivu hraje chvíli i za psa, čili to můžu dát k SSSR i ke zvířatům. Nějakej spásnej nápad, co zvládnout do zítřka buď z kategorie zvířata nebo SSSR? :-D Nebo to letos opět nezvládnu...

To bylo furt času dost, času dost, pak přišly 40hodinový NFS, pak ten Saboteur a najednou byl konec roku.