Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@S4TW (13.11.2023 23:26):  už to tu snad padlo v minulosti, mám ještě na míň času (pravděpodobně): The Legend of Kyrandia (pegasus), nehodnotils :-)

pokud bys radši RPG, tak české Numen: Contest of Heroes hlásí 17 hodin průměr na howlongtobeat (mně to nějak steam nepočítal, asi mi nefungovala level verze, tak jsem si to stáhnul, tak mám jen tři minuty). Ale je to jak singleplayer wowko. Ale tam bys těch potvor našel hodně.

No a ještě mě napadnul první Harry Potter . Tam máš že jo jednorožce a kerbera. Případně ve trojce máš griffa. Jednička je kratší do deseti hodin, trojka je do dvaceti a je lepší.
@musa (13.11.2023 20:34): a zase přímo v pinballech bývá občas karetní hra přítomna jako minihra. Krásné by bylo zahrát si třeba v RPG minihru pinball, ve kterém by byla přítomna karetní minihra.

btw. vychází z toho super námět na hardcore výzvu - zahraj si minihru v minihře! :-)
Můžeš si zahrát pinball, ale ten jsme jaksi k těm kartám jako alternativu nepochopitelně zapomněli doplnit :).
@Jumas (12.11.2023 23:37): to bude ono, proto tam taky tentokrát nejsem :).
Není v tom DE něco steam/diesel punkovýho? Nějakej parní robot ve sklepě, kterej jsem minul. Nebo ta loď kam detektiv volá z hřbetu sochy koně, není nějaká dieselová vymoženost? Asi ne, což :)
Po těch hodinách strávených v Disco Elysium bych tu hru i vzhledem k jejím kvalitám rád využil do nějaké kategorie, ale jaksi mi nikam nepasuje. Kdo to tak blbě navrhnul :P?
@Tulareanus (12.11.2023 17:11): V Sekiru je právě ten velkej had, ta opice nebo třeba ta japonská ryba v podobě giga kapra. Akorát nevím jestli spadají právě do této mytologie, ale nevím kam jinám by Japonská měla spadat.
To samé sem uvažoval od Ghost of Tsushima tam jsou zase ty lišky, které jsou velkou součástí jejich mytologie.
@Malcolm (12.11.2023 16:37): Ahoj, Sekiro som prešiel a nie je v ňom žiadna bytosť, ktorá by kategóriu spĺňala. Hades je na normal určite ok, pretože má niekoľko tých bytostí, netreba však zabúdať, že v prípade Hades sa koniec počíta až momentom, kedy sa zobrazia záverečné titulky.
Starý God of War by mal byť na normal ok.
Zdravím lidičky potřeboval bych poradit. Nevím co dát do 5 kategorie. Osobně mě napadají možnosti jako Sekiro nebo God of War (původní nikoliv tu novou sérii) či Hades. Co myslíte? Prošlo by kupříkladu to Sekiro?
Děkuju za radu.
@Wolverine (12.11.2023 00:17): Super!

Já bych ale u Say my name přehodil HC a SC. Přijde mi, že her, kde si můžete pojmenovat postavu, je víc, ale když nad tím teď přemýšlím, tak je to tím, že hodně hraju RPG... u akčníh her, adventur atd. to nejde. Takže zapomeňte, že jsem něco řekl :)
@Wettek98 (12.11.2023 01:30): @Dunemaster (12.11.2023 09:36): Díky.

Původně mě napadla ještě páta kategorie, kde na základní variantu by hráč dohrál hru, u které by měl možnost k léčení postavy použít kouzla, lektvary, jídlo, krátký odpočinek/krytí a na hardcore by musel používat pouze skutečný zdravotnický materiál (lékarničky, obvazy apod.), ale tam by to bylo asi hodně komlikované na specifikaci....
@Memphis (23.10.2023 15:57): Pro inspiraci pár kategorií, co mě napadlo. Třeba se něco chytne pro příští ročníky :-)

Pěkně po svých
Základní varianta: Dohraj hru, ve které neexistuje rychlé cestování (tzv. „fast travel“).
Hardcore varianta: Dohraj hru, ve které je možnost rychlého cestování, ale během hraní ji nikdy nepoužiješ.

Tvoje tvář má neznámý hlas 
Základní varianta: Dohraj hru s jiným než anglickým dabingem.
Hardcore varianta: Dohraj hru s jiným než anglickým, japonským, českým či slovenským dabingem.

Say my name 
Základní varianta: Dohraj hru, ve které má hlavní hrdina pevně dané jméno, bez možnosti vlastní změny.
Hardcore varianta: Dohraj hru, kde si hráč sám může libovolně pojmenovat (svoji) hlavní postavu.

Válka, jež měla ukončit všechny další
Základní varianta: Dohraj hru, která se odehrává během 1. světové války nebo v její alternativní historii.
Hardcore varianta: Dohraj hru, která se odehrává během 1. světové války, avšak bez přítomnosti fantasy / sci-fi prvků či její alternativní reality.
Tak přátelé máme tu listopad. Jakpak vám jde letos herní výzva? Sleduji, že spoustu už ji mám úspěšně splněnou, gratuluji!

Mě chybí ještě dvě hry z čehož mám jednu rozehranou. Takže počítám, že bych výzvu mohla celkem v poklidu zvládnout včas a budu se těšit na nový ročník ;o)
@Jumas (05.11.2023 13:25): Imho prvý Deux Ex v Revision móde nevyzerá zase o toľko horšie - ak vôbec - ako Invisible War a vizuálne pôsobí podstatne príjemnejšie. Aj preto by som ho pokojne odporučil novým hráčom ako ty, akokokoľvek sa na tunajšom webe nenosí a hardcore fanúšikovia uprednostňujú GMDX upravujúci herné mechaniky. Ja som hru odohral v Revision facelifte a rozhodne mi pomohla ku zábavnejšiemu zážitku. U Invisible War to bolo naopak - ako mi vizuál spočiatku prišiel dostačujúci, samotná hra je skrátka ťažké meh s občasnými lepšími nápadmi :)
@next_ghost (04.11.2023 21:25):, @M.a.t.t. (05.11.2023 09:07): Díky za postřehy, akorát by možná bylo dobré příště používat spoilery (mext_ghost). Dobré vědět, že původní díly nejsou pro hraní těch novějších tolik potřeba. Do jedničky a dvojky se určitě pouštět nebudu, i když mi starší hry nevadí, to 3D zestárlo neskutečně. I když už to vyšlo na PS2, graficky (a vydáním na PC) to spadá ještě do PS1 éry, a to je taková moje hranice, přes kterou již nejdu. Invisible War už vypadá líp, ale nebudu hrát dvojku bez jedničky, když je navíc evidentně o dost horší. Nové díly ale možná někdy zkusím a třeba do té doby vyjde i další díl :)
@next_ghost (04.11.2023 21:25): Ja som predsa nenapísal, že tam nie sú žiadne náväznosti, to si napísal ty :D Menšie narážky tam, samozrejme, sú ale postrehnú ich hlavne tí čo sa v tomto svete veľmi dobre orientujú. Do úvahy treba brať i fakt, že obe hry sa odohrávajú doslova desaťročia pred udalosťami originálu, dejová línia Adama Jensena nie je zjavne dokončená (očividne sa počítalo minimálne s trilógiou no na tretí diel akosi nedošlo) a tým pádom tie najzjavnejšie spojenia absentujú.
@M.a.t.t. (04.11.2023 08:58): I prequel přece může příběhově navazovat. Akorát to bude závěr prequelu na začátek některého předchozího dílu. Podle chronologie herního světa už někdy v době obou prequelů musel Bob Page připravovat experimenty s nanotechnologií, ze kterých vznikli agenti Dentonové a Šedá smrt. Zhruba 2 roky po Mankind Divided zavraždili rodiče Paula Dentona a z jeho buněk v Oblasti 51 naklonovali J.C.

Edit: Oprava, je to 2 roky po Human Revolution. V průběhu Mankind Divided už je J.C. Denton osmiměsíční batole.
@Jumas (03.11.2023 14:13): První Deus Ex je jedna z nejlepších her všech dob. Technicky sice hodně zastarala, ale příběh a geniální level design nestárnou. S prvním dílem má přímou návaznost jen Invisible War. Pozdější díly jsou jen zasazené do stejného světa a vystupuje tam pár postav známých z jedničky, ale příběh pokud vím nenavazuje.
Ahoj všem, měl bych mít hotovou Herní výzvu. Můžete mi to prosím potvrdit? Děkuji :)