Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Poslední hru jsem dohrál ve 22:53 a teď i dopsal komentář :) Mám teď na 4 minuty klid a pak zas nanovo. Krásný nový rok ;)
@Kunick (31.12.2023 09:48): Podľa mňa Expendabros. To, čo mali na game jamu sa asi veľmi silno odlišovalo od finálneho produktu a pri hrách, ktoré boli vydané vo finálnej verzii sa nepočíta Early Access dátum vydania (preto sa v profiloch hier aj edituje).

@berry1009 (31.12.2023 11:51): Bohužiaľ 2. kategória je nesplnená. EA Montreal vytvorilo len 4 samostatné hry, minimum je 5.
A čo sa týka Dragon Age: Inquisition, ktorá hrateľná postava je remeselník alebo panovník?
Mám trochu problém s s kategorií prvotina. Free Lives Games vydali Broforce v podstatě už na Game Jamu 2012, 2014 pak EA na Steamu. Během vývoje pak vydali v roce 2014 Expendabros, jako hru k filmu. Broforce ale opustili early access až 2015. Mám odehrány pro jistotu obě, ale co je tedy prvotina? Bereme formální rok uvedený zde na DH nebo to co reálně bylo první hra?

Jinak taky hlasím dohrání, jen přepisuju poslední komentáře. Tak pokud na to někdo mrknete, Ď!
Tak nakonec jsem to stihl dohrát a dokomentovat, takže bych měl mít splněno. Všechny položky jsem si nechal předem schválit některým z členů týmu, tak by to snad mělo být v pořádku. Předem díky za potvrzení :)
Výzva 2023 by měla být oficiálně splněna. Mohl bych poprosit o závěrečnou kontrolu?
Tak protože jste se k tomu nikdo nevyjádřil, tak počítám, že mlčení známá souhlas a už jsem to rozehrála.
@M.a.t.t. (28.12.2023 21:21): Taky doufám. Baví mě to i přes to, že mi letos zase budou chybět splnit dvě kategorie, který už nestíhám. Ale neva, hlavně že hraju a přinutí mě to si zahrát třeba i to, co jsem dlouho odkládal :D Jinak, všechny kategorie na příští rok plánujete odhalit až po novým roce nebo těsně před? :)
Ahoj, hledám hru do nové Vánoční kategorie. Narazila jsem opět na studio FIVE-BN Games a konkrétně na hru Tricky Doors. V ní je kapitola 13, která se jmenuje Santa's House, kde jsou dárečky a Vánoční výzdoba. Domnívám se, že by to mělo danou kategorii na normal splňovat.

Mimochodem je tam i kapitola 12, která má Halloweenskou tématiku, ale zde není řečeno, že se to odehrává v Halloweenský čas, takže předpokládám, že na HC by se to počítat nedalo.

Hry od tohodle studia mě baví a jako bonus, některé bývají zdarma ke stažení na android a ještě s českým překladem.
Teď jsem zjistil, že chybějící kategorii mohu zaplácnout DLC Pathfinderu, čili když se mi do neděle nepovede dohrát QfG, tak nemusím být pod stresem, že výzvu nestihnu :)
Tak to mám taky hotové. Letošní kategorie mi úplně nesedly, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Už se těším na další ročník... :-)
Hogwarts je podle mě v pohodě, jak Halloween tak Vánoce jsou tam jasný z množství ozdob v rámci hradu a okolních pozemků. Jinak z her co zvažuju já pro inspiraci Batman Arkham Origins a Bayonetta 2 (celá hra se odehrává během Vánoc)
@Malcolm (26.12.2023 00:29): “Konzultoval” jsem to se sestrou, která HL už hrála a část hry se ma odehrávat přes Halloween část přes Vánoce. Obě období jsou vyznačena typickou výzdobou a atmosféra daných svátku tak nechybí… za mne zadání tak jak ho chápu plní na Základ i HC, byť to není primárně Vánoční či Halloweenská hra. Uvidíme co povolanější uživatelé. Taky bych rad rozehrál, pořad jsem ještě nehrál první díl, tak se mi do Marvel's Spider-Man: Miles Morales nechce.
Tak koukám, že Hogwarts Legacy se odehrává během celého školního roku a tudíž i přes vánoce a že ve hře je i nějaká vánoční ozdoba. Dá se tam tedy počítat také? Stačí tato úroveň vánočního nasazení?
@Všivák (25.12.2023 13:05): Infected sa neodohráva počas vianoc a nie je to ani tématicky ladené s vianocami. Odohráva sa to tri týždne pred.
The 3rd Birthday je ok, pretože to už sa na štedrý večer odohráva a je tam aj výzdoba.
Ja by som len odporučil, aby ste si najprv poriadne naštudovali definíciu kategórie, následne si skúsili čo-to o hre zistiť sami a až potom sa pýtali. Padajúci sneh či zimne ladená pesnička v rádiu totiž skutočne neznamenajú ihneď Vianoce a nie každá hra s rádoby halloweenskou štylizáciou sa skutočne odohráva počas Halloweenu. My sme taktiež všetko nehrali, no aj bez bližšej znalosti si občas vieme pomôcť googlením.
@Všivák (25.12.2023 10:27): Jeslti myslíš druhou kapitolu, tak ta se odehrává v únoru. Pokud se nepletu, tak Vánoce byly z finální hry odstraněny, jakkoliv v marketingu se zprvu použily. Takže to taky ne.