Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Proč není možné posílat zprávy hromadně? Takhle musím posílat zprávu každému jednotlivě.
@Jab (17.12.2017 10:48): Mě se ten nápad líbí, i když sám to nejspíš nevyužiji, spisovatelské období je už tak nějak za mnou. Nicméně řekl bych že je větší šance, že si ty kvalitnější blogy najdou pár čtenářů tady, než při psaní blogu někde mimo.
@Danny (17.12.2017 18:00): DH je možné brát jako dvě platformy. Databázi a Komunitu. Zatímco databázová část je podporováná poměrně dost, komunita je trochu opomíjená. Tak to vnímám já.
@Danny (17.12.2017 18:00): no jo ale podle toho co tam píše Karasman to je něco jiného, já bych uvítal vést herní deník jako na DJ oldgames bez toho, že musím čekat na přidání/schválení příspěvku. Článek je jedna věc ale blog nebo herní deník druhá. V diskuzi vedený herní deník nebo úvaha lehce zanikne.

PS: kolik takových článků zmíněných v Uživatelské články na blogu DH tady za tu dobu vzniklo?
EDIT: ok zrovna se dívám do historie článků, mimo různých oznámení o pořádání akcí sem tam nějaký článek vyšel.
@Danny (17.12.2017 18:00): Asi jsem v té diskuzi nebyl přítomen, neb si na ni nepamatuji. Přijde mi smysluplné spojit takový "blog" s uživatelským účtem. Nebylo by to asi ani složité. Koneckonců třebas když si upravuji profil, tak tam mohu zadávat aj obrázky, odkazy atp. Teď už by jen stačilo, abych mohl přidávat další nové "profily" a hodit to jako novou sekci profilu zvanou "blog". Napravo od aktivity by se to hodilo.

Logika, proč neposílat něco Karasmanovi, mi přijde docela jasná. Byl by to můj případný článek. A tedy logická část mého herního "portfolia", které tvoří vedle jiného aj komentáře a případně úprava samotného profilu. Z logiky DH samozřejmě vyplývá, že by se k jednotlivým článkům mohli další uživatelé vyjadřovat (pokud bych takovou možnost povolil/nezakázal ve svém profilu a hodnotit jej +/-). Nicméně to by mohla být hudba budoucnosti, spolu s případnými achievementy atp. Přijde mi to jako zajímavý nápad, jeho nerealizace mi věru žíly trhat nebude. Krom toho... DH se musí vyvíjet dále. Nikdy nebude hotová. A tuhle možnost by někdo aj využil. Je třeba představu toho ujasnit, dát tomu případné mantinely. Ale třebas hráčský blogísek SuE (suewebik.net) také netrpěl občas docela vtipnými historkami z jejího života (jakožto maminy středního věku), čili omezení na hry samotné nemusí být tak úzké. S tím spojený život hráče má také své zábavné momenty.
Co udělat DH blogy pro jednotlivé uživatele? Takový malý herní deníček by podle mého neuškodil. Často hraji nějaké starší hry třebas s mody. Do komentu se taková informace ne vždy hodí (zvláště pokud už je komentář napsán), ale v blogýsku by to našlo prostor a případně aj čtenáře. Navíc to DH okénko "blog", by to imho uneslo, neb zatím je v něm (logicky) jen pár příspěvků ročně.
Sorry jestli už se řešilo, ale nenašel jsem.

Strašně mi na DH chybí fotky v profilu hry. Již mnohokrát se mi stalo, že jsem se chtěl podívat na hru, jak vypadá a musel jsem buď spustit video, a když žádné nebylo, tak jít na jinou stránku. Ty fotky mi přijdou, že by měl být základ. Přitom by stačily 3-4 malé rozklikávací fotky mezi popisem hry a diskusí ke hře. Nebo přidat kolonku ve sloupci mezi komentáře, hodnocení, videa atd..
@Malignus (06.12.2017 13:50):
@MCZ (06.12.2017 12:48):

:D :D
nj by bylo dost kruté pro některé že by se to mohli ventilovat omezeněji :D (chudák Gordy...nebo Čárlilajz, ten taky nesnese že by neměl poslední slovo :D nuda je sviňa )

co placený DLC?...kredity na více příspěvků do diskuzí nad denní limit? :D
Občas by se hodilo, kdyby VIP mohli přilepit některé příspěvky na vršek příslušné diskuze tak aby tam mohly viset po určitou omezenou dobu, např. 48 hodin. Mám na mysli takové ty oznamovací příspěvky, ohledně srazu, výzvy, DH Masters, vánoční nadílky a dalších akcí pořádaných různými uživateli. Takhle se něco oznámí, načež se rozjede debata, což je v pořádku, ale příslušné oznámení po pár desítkách minut zapadne v diskuzi. Jasně můžeme asi otravovat Memphise, aby to dal do Oznámení, ale tohle by mi přišlo flexibilnější. Těch různých organizátorů nám pozvolna přibývá. :)
@Gordon (05.12.2017 12:18): Imho nefunguje. Pokud odměníš zajímavosti achievementy a praskání špatných zajímavostí ničím, tak podporuješ jen jednu stranu (tedy případné spammery přidávající mizerné zajímavosti).
@Jab (05.12.2017 12:03): Tím jsem myslel že souhlasím s tím aby byla upřesněna pravidla pro zajímavosti, to je nedávat zásadní informace do zajímavostí, ale rovnou do popisku. To platí jak u HD verze tak i DLC. Naopak si ale myslím že systém schvalování by byl příliš zatěžující, vem si jak dlouho trvá schválit hru, teď si ještě ověřovat easter eggy apod... :) Na to dle mě systém nahlašování funguje dostatečně.
@Gordon (05.12.2017 12:00): U tvého příspěvku jsem napočítal zatím 4 různé významy. Je potřeba upřesnit, zda souhlasíš/nesouhlasíš se mnou nebo naopak s tím, jak to v současné době je.
Systém zajímavostí by to chtělo nějak definovat (co je a co není vhodné přidat). Případně zavést i jejich schvalování. Nebo v jejich případě zrušit opakované achievementy. Co jsem se k pár hrám díval, tak občas byly hodně zajímavé. Naopak ale dost často nadbytečné (již jednou uvedené) nebo s překlepy atp. Co jsem takhle těch pár her prošel, tak jsem případné problémy nahlásil. Zkuste se s VIP pobavit, jestli má k HoMaM 3 smysl psát jako zajímavost, že vyšla HD edice, když ta je na DH samostatně. Pokud už by to někde mělo být, tak v popisu hry, kde jsou uvedeny i datadisky atp. (taky je nesmysl je uvádět v zajímavostech). Nicméně to je toliko můj názor.
@Kwoky (04.12.2017 12:19): Teď jsem to vyzkoušel a je to tím sledováním (sleduju PC a Wii). Asi by to chtělo ty sledované platformy u přidávání a editaci her ignorovat a zobrazovat všechny.
Zdá se mi, že je při přidávání hry málo vidět ta možnost, že se dá přidat víc platforem. Teď jsem přidával a věděl jsem, že je to pro 3 platformy. Přesto jsem úplně přehlédl, že se ty platformy přidávají u data vydání.

Možná to souvisí s tím, že mám nastavené sledování jen platformy PC, ale to by na přidávání her nemělo mít vliv. Mohl by se ten seznam platforem zobrazovat už rozbalený? Teď je to tak, že tam mám jen "PC" a vedle toho tlačítko "+46". Při prvním průchodu jsem si ho nevšiml.
@Kwoky (01.12.2017 16:39): Tohle deleni.... To by se pak i Amiga mela rozdelit na nekolik casti. A tak to bude urcite u vice platforem :) Ja myslim,ze to je ok.

Jedine deleni,ktere je skutecne potreba, je moznost rozdeleni diskuzi do vice boxu.... :)
Mňa by zaujímalo, či by malo PC byť rozdelené na Windows, Mac, Linux a pod. alebo brané ako jeden systém.
@Jab (01.12.2017 16:07): Však v pořádku - já ten fór pochopil a ani náhodou se mě to nijak nedotklo.

Jen jsem chtěl za sebe podat nějaké vyjádření (snad poslední) k těmhle neutuchajícím požadavkům - které mi také nevadí, jen se tazatel nesmí divit, pokud dostane odpověď, která už tu mnohokrát zazněla.