Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Arcee (08.10.2015 20:29): Well... yeah :D

Za našich mladejch let totiž hry nevedly hráče tolik za ruku, což si neuvědomíš, dokud si nějakou nezahraješ. Je radost na něco přijít sám a celkově se nenechat vést. Dneska tě furt hra někam žene, protože máš všude vidět questy nebo stopu, kam máš jít. Ale takovej Gothic... tam jsem večery a večery trávil jen tím, že jsem chodil po Starým kempu a koukal na lidi, jak posedávaj u ohně, hrajou na kytaru a jedí sýr. A cítil jsem u toho skvělou atmosféru.

Což je btw docela blbej příklad, protože to o volnosti nedokazuje vůbec nic, ale co už :D
Pokud jste na steamu nehráli nové Americas army proving grounds, tak vřele doporučuji.
Tyjo on tu jeste neni Battlefront? A kde budem drbat betu? :)

I kdyz neni moc co. Je to kupodivu dobry. Svizny, pekny, zadnej Battlefield. Inteligentne vymyslenej herni system. Pro me necekany prekvapko.
Akorat se to asi rychle ohraje.
@Walome (07.10.2015 09:33): Těžko si představit náplň hry co se dá dělat v pravěku. Ulovit jednou mamuta zní fajn, ale zabít jich 10 abych si udělal brašnu na maso a nový kožich, tak to by mě nenadchlo.
@Walome (07.10.2015 09:33): Taky docela pochybuju, že by jeden celý díl věnovali střílení z luků a zabíjení mamutů.
Zajímalo by mě, o čem bude dějová linka. Aby to nebylo "livím si takhle mamuty a nejdnou BLLAAAAAAM! unesli mě emzáci a já jim teď nakopávám prdele.
@LIUWIL (07.10.2015 08:49): "The interesting thing about Far Cry is that it's flexible"
:D no to ano.
Jo, smějeme se tomu už od včera, nakonec si myslíme, že se bude jednat o nějakou chuťovku jako Blood Dragon a ne o pokračování jako takový. Napovídá tomu jak absence číslovky, tak datum vydání (únor místo "obligátního" listopadu).
It will contain 6 games each month. All the games will be for Steam, but in the future, the bundle may include DRM-Free games or games for other platforms too. (via IGN)

1 hot title - Less than one year old.
1 highly-acclaimed title - Between one to two years old.
1-2 hit indie games.
1-2 hidden gems from developers.
@Maximus (06.10.2015 15:43): tak jsem to měl i před cca 7 lety, kdy jsem dva roky nesáh na hry krom doslova čtyř (Vampire Bloodlines, Rise of Nations, Beyond Good and Evil a Original War) a byly to samý pecky :) tak třeba to zase přinese ovoce :)
@Walome (06.10.2015 14:57): @Fritol (06.10.2015 14:16): Uvidíme, aké hry tam nakoniec budú dávať, ale pre ľudí, čo veľmi indie veci nehrajú, to asi nebude no.

@Walome (06.10.2015 14:57): A ešte trošku na osobnejšiu tému. Ja sa hlavne bojím, že za chvíľu budem ako Ty :D, že ma už tiež poriadne hrať baviť nebude. Máme dosť podobný herný, filmový alebo komiksový vkus a preto ma kus mrzí, že už hráš tak málo. Ale jasné, sú už iné povinnosti.
@Maximus (06.10.2015 13:59): Nepříjde mi, že by Humble způsoboval nějaké haló. Tomu tak bylo možná někdy před 2 lety. Dnes je bundlů dvě prdele a točí se tam pořád ty stejné hry nebo hry, které se neprodávají = nikoho nezajímají. Navíc těch bundlů mají sami tolik, že mi jich spousta uniká, protože je nestíhám a hlavně ani nemám důvod je sledovat. Weekly je děs každý týden, občas nějaký ten hlavní stojí za pozornost, ale to se často nestává.

Jak říká Walome, těch her je dnes takové množství, že to je každému uplně šumák. Zmeškáš hru v Humblu, tak co... za měsíc bude zas v Gale, Groupees, Bundlestars a kdovi kde ještě. Haló to může způsobit opravdu jen u lidí, kteří jsou na steamu noví a s bundly začínají.

Co se toho balíčků týče, tak jo.. to haló možná bude, protože nechtějí zklamat první měsíc. Každopádně nepočítal bych s tím, že tam budou nějaké AAA hry. Měly by tam být hry, které ještě nebyly v bundlu, ale jsem si jistý, že všechny budou indie. Takže pokud nekupujete indie hry na steamu, tak je asi velká šance, že je mít nebudete.

Jinak taky nemám tucha, co dnes znamená "bomba" hra. :D Nazval bych tak možná hru, od které se to nečekalo a je populárnější než očekávané tituly. Naposledy třeba hra ARK, kterou v době vydání streamoval snad každý a mluvilo se o ní neustále, hlavně co se prodejů týče. Nebo bych tak nazval revoluční hry, které všechny příjemně překvapí, jenže která hra je dnes revoluční...
@Walome (06.10.2015 13:24): No myslim si, ze pokud tam nabidnou prakticky jakoukoliv AAA, co zatim nebyla ve vetsi sleve nez rekneme za $15, bude to dobry (protoze dostanes tech her vic, takze ti nakonec vyjde, ze te ta AAA v danou chvili vysla treba na $8, tedy polovinu, nez jsi ji mohl sehnat jinde).
@LIUWIL (06.10.2015 07:51): Samozrejme, kdyz o tom jedinem sluzba je :) Dokonce si myslim, ze bude hlavne zalezet na prvnim/druhem bundlu, aby si ziskali duveru lidi. Z toho duvodu me docela laka to zkusit, protoze jestli maji neco v hlave, bude prvni bundle pecka :)
Tohle je stejnej princip jako loot crate. Prostě pro lidi co se rádi nechaj překvapit, pozitivně či negativně, a nevadí jim těch pár doláčů měsíčně.
Chápu li to, dám jim peníze a pošlou mi po čase hry, které si nemůžu vybrat. Jinými slovy, platím si a nevím za co. Proč nemůžou udělat měsíční bundle a třeba umožnit přístup omezenému počtu lidí?
A neříkám, že ty hry musí být špatné, jen se mi nelíbí, že tím lidem nenabízí možnost výběru.