Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (02.05.2019 00:09): Je to zlý príklad. Lebo tých Simsov bude mať a hrať rovnako z dvd ako z digitálnej distribúcie. Skôr ide o to, že sme stále zvyknutí a baví nás to dávať a dostávať fyzické darčeky a tá digitálna distribúcia toto neposkytuje.
@Charllize (01.05.2019 15:50): tohle je největší sviňárna moderního herního průmyslu. Způsob jak "nás" ochránit (respektive své zájmy, tedy business = peníze) před tzv. piráty. Mají to dobře vymyšlené, to se musí nechat. A vlastně pro koncového usera je to velmi ale velmi pohodlné (pokud máš rychlý internet).

Pamatuji si moc dobře když jsem si koupil svou první hru na DVD, a na obale bylo napsáno, pro aktivaci musíte mít Steam... co to sakra je?!

Včera mě říká známá, dceři jsme koupili Simsy ale digitální kopii, dát ji to ale na Ježíška bylo trochu blbé když nemáš fyzickou placku, tak ji manžel vytisknul dárkový kupón s kódem. :) Ať žije doba digitální!
@Charllize (01.05.2019 15:50): Však to taky nebude ze dne na den ale změní se to v průběhu několika let. Pořád to ber tak, že před 20 lety jste v tom samém obchodě mohli prodávat hry pro Nintendo a Segu :) Teď už starší hry taky oficiálně nekoupíš. A až to přijde, tak už bude třeba Euro Truck 3 :)
@SimonEndt (01.05.2019 15:46): Ne, Simone, pres to vlak nejede. Je to jen dalsi druh ovcovani a zaniku hrani v pravem slova smyslu, a ja se na tom podilet nebudu:)

vcera si u nas pan koupil Euro Truck 2 Gold, byl nadsenej ze to sehnal pro kluka v krabicce. To mu jako mam rict, kdepak pane, to musite aktivovat google sluzbu a pak si to zahrajete. rekne..aha..a odejde..dyt je to smutny:(
@Charllize (01.05.2019 15:39): Ani za průmyslové revoluce pracující lid na poli nepřišel o práci a neumřel :)) sice je nahradily stroje, ale někdo ty stroje musel vyrábět, takže se přesunuli do fabrik, kde navíc mohli mít i lepší podmínky a plat. Takže místo prodávání fyzických her bys mohl prodávat herní služby :)
@Gordon (01.05.2019 15:30): Jako já v tuhle chvíli taky, ale historie nás pořad poučuje, že co je teď nemožný, tak jednou může být opak. Ale jo, je to spíš otázka dalších třeba 10 let, možná 20.

@Charllize (01.05.2019 15:30): V tom případě když člověk hraje, obzvláště online multiplayer hru, tak je taky loutka, která čeká, jestli náhodou nespadne server, nedostane ban, někdo nevyhodí pojistky, nepřijde rodič či manželka a nevyhodí ho atd. :)) Neviděl bych to tak černě, je stejný, jako když si zahraješ online hru třeba na armorgames.com
@SimonEndt (01.05.2019 15:24): protoze si nemyslim ze hraci chteji sedet s necim velkym a tezkym na obliceji a byt totalne odriznuti od okoli. Myslim ze to je gimmick ktery se nakonec nechytne a nhradi ho neco uplne jineho co bude mit stejny vysledek jen bez tech opruzu co VR prinasi. Za hodne dlouho.
Jo, ty mas optiku, ale Lojzek z horni dolni co hraje hry 30 let ji nema. Pulka ameriky to nema..
Streamovani her je jednoznacne konec konvencniho hrani, cely proces hrani je vlozen do rukou nekoho jineho a je zavisly na mnoha faktorech dalsich stran, hrac tak zustane jen pasivni loutka ktera ceka jestli se nestane neco spatnyho, nekdo nerozhodne za nej, ze to bude tak nebo tak.
@Gordon (01.05.2019 15:03): Jestli to bude renderovat PC pod mým stolem a nebo PC 400 km daleko ve Frankfurtu a optika mi to "donese" na monitor bez odezvy ... to je mi pak opravdu asi celkem jedno. Tu hru nepotřebuji mít fyzicky na PC.

@Charllize (01.05.2019 15:10): To ani nemá nahradit konvenční hraní. V ruce pořád budeš mít ovladač, myš, tablet, VR apod. PC ti taky pořád zůstane, je to jen forma přenosu dat. Před 20 lety jsme si všichni kupovali pevné disky, dneska 90% lidí tahá hry online na svůj PC, proč by jsme se nemohli za dalších pár let zbavit i toho fyzického tahání a rovnou to streamovat. To samé internet, před 20 lety jsme byli rádi za 56 kb/s, dneska tu mam optiku 250 mb/s.
A btw, proč jsou VR brýle utopie? :) VR je má v podstatě 3 nedostatky, jednak spoustu kabelů, které ale postupně mizí, jednak rozlišení, které se pořád zvyšuje a jednak ovládání, které se zase zdokonaluje. Teď je to zajímavá hračka s velkým potenciálem na který chybí dostatečně rozvinuté technologie a ty se časem změní.
@SimonEndt (01.05.2019 14:57): aby se to masove rozsirilo a nahradilo konvencni hrani je utopie a nesmysl. Stejne jako VR brejle a podobne.

vyjde Zaklinac 4 a zhruba treba 5 milionu lidi to bude chtit zaroven streamovat. Poskytovatelum sluzeb z toho toku dat shori sit. Potom napali ceny pro hrace nahoru, pac budou muset upgradovat vybaveni aby to ustaly. Internet na hrani 2500 mesicne:) Nebo jeste lip, jak byva zvykem, zpoplatni prenesena data. Ty vole dyt plno lidi stahuje hru tejden dneska, co chtej streamovat ???
@Samariel (01.05.2019 13:47): Já jsem na to hodně zvědavej. Moc se mi nechce věřit tomu jejich tvrzení, že budeme už někdy tento/příští rok moct hrát hry ihned v rozlišení až 4k bez odezvy, ale jestli jo, tak bych to bral velice pozitivně. Líbí se mi myšlenka se zbavit knihovny s desítkami až stovkami her, které stejně nikdy hrát nebudu a místo toho platit měsíční poplatek a mít možnost si zahrát "libovolnou" hru. Dovedu si představit, že jednou by na to mohli přejít všechny herní společnosti, ale to je zatím ještě nereálný.
Co myslíte: Jak dopadne Google Stadia? Věříte v tento projekt? Nebo je to jen hudba velmi vzdálené budoucnosti, tak jak se to stalo u VR, která musela protrpět jednu generaci (vlastně od 80. let 20. století)?
Za mne je SS2 a Deus jednoznačně víc rpg nez poslední asasin kterej se tu uznal a i jinde.
Však jsou řazeny správně, taktická akce. Akční hry mají největší spektrum, a přeci jen to je asi lepší volba jak (v rámci DH) řadit do realtime strategie.

Shadow of the Colossus je zde například bráno jako "akční adventura" (a tedy u adventur), ale také to beru primárně v "akcích" (jako všechny - akční - adventury).

@Rapier (29.04.2019 22:56): No... :))

GameFAQ: Genre: Action Adventure » Survival
Moby: Genre - Action, Role-Playing (RPG)
Wiki: System Shock 2 is a 1999 first-person action role-playing survival horror video game


Primárně to brané jako RPG není nikde.
@Jumas (29.04.2019 22:43): aha, to mě hlava nebere ale už mlčím. Nechtěl bych být označen za kacíře co všude hlásá, že System Shock 2 je primárně RPG a ne akce a Commandos je primárně strategie a ne akce.
@Jumas (29.04.2019 21:49): moc hezké ale pevně věřím, že Commandos: Behind Enemy Lines a jeho datadisk opravdu není akční hra ale pravá a nefalšovaná strategie!
V opačném případě jsem hrál asi jinou hru, jen ne akční. :) Tady by to asi chtělo spravit profil hry.
@Jumas (29.04.2019 15:08): žebříček jsem do profilu nedával, to bych se zbláznil v dilematech, ale značně jsem si tedy profil upgradoval o seznam dohraných her, ať je to tam sesumírováno na jedné hromadě :-)
Když už jsem se s těmi žebříčky pro jednotlivé žánry pachtil, tak jsem si je rovnou hodil i do profilu.
@Eru (29.04.2019 08:20): V těch akčních hrách to bylo na FPS, tak bych dal všechno dohromady, určitě ne TPS, stealth, plošinovky, arkády, atd., A dalšího už nic není, beru jen primární žánry, co jsou v grafu na profilu (mimo online a dětských). Ale že jsi to ty, tak tady jsou ty akční dohromady.

5 - Doom
5 - Commandos: Behind Enemy Lines
4 - Duke Nukem 3D
3 - XIII
2 - Grand Theft Auto: Vice City
2 - GUN
1 - Commandos: Beyond the Call of Duty
1 - Grand Theft Auto: San Andreas
1 - Mafia: The City of Lost Heaven
1 - Doom II: Hell on Earth

@Ringo (29.04.2019 08:55): Ten mám v profilu :)
Tady by mohl být žebříček her obecně, tedy všech dohromady nehledě na žánr.
@Jumas (28.04.2019 22:53): Ještě jsi zapomněl na žebříčky 3rd person akcí, stealth akcí, plošinovek, arkád, případně ještě i žebříček všeho ostatního co se nevešlo jinam. :)
Tak aby mé žebříčky byly kompletní, přidám ještě sportovní a logické hry. Online ani dětské už opravdu ne :)

Sportovní

5 - NHL 2000
5 - Czech Soccer Manager 2002 FE
4 - Tony Hawk's Pro Skater 3
3 - NHL 08
3 - Arcade Volleyball
1 - UEFA Euro 2008
1 - Wii Sports
1 - NHL 2004
1 - Hat Trick
1 - Ski or Die

Logické

5 - World of Goo
3 - Hexxagon
3 - Spider Solitaire
3 - Unmechanical
3 - Hearts
3 - Lemmings
2 - Faux Pa
1 - InkBall
1 - Cut the Rope
1 - Dispečer
Jak funguje ukládání do Cloudu na steamu? Ukládají se savy atomaticky (když to hra podporuje)?
Co je podle Vás lepší: GTA Vice City, či GTA San Andreas, u mne vede jednoznačně SA, kvůli bambilionům věcí, co se tam dá dělat a hlavně Hot Coffee mód.