Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Jakožto divák/posluchač podcastů/vidcastů - prvně hPod, pak Fight Club na gamesech, pak také Vortex a obnoveně koukám na INDIAN SHOWTIME, by mne zajímalo, který je pro Vás nejlepší a proč? Docela mě štve, že na ČT nejede už GamePage, to byla prdel jag cyp.
Neviem, kde to dať, tak píšem sem.
Dnes sa od 18:00 koná vo Veľkých Kršteňanoch lan párty.
Okrem toho, že si tam môžte doniesť PC, tak tam budú všetky možné konzoly. Od starých po najnovšie. Xbox One, PS4 s VR, Nintendo Switch. Ako špecialitky tam bude Rock Band, 4x Xbox Classic zosieťovaný s hrou HALO 2, Nindento 64, mala by byť aj Sega Dreamcast s klasickým Bombermanom a iné. Nechýbať budú aj turnaje o ceny.
Ak ste z okolia alebo sa Vám chce urobiť výlet, tak dojdite kuknúť. Škoda, že ma to nenapadlo skorej sem hodiť.
Kuknúť na to sa môžete na lanparty.sk.
ad Retro Nation - yep! z games.cz jsem stejně maximálně přečetl titulky abych zjistil, že mě nic z toho nezajímá, ale na retro hrátky obou pánů jsem měl rád. Já vím, že někdy sekaly chyby, ale mně se prostě na to dobře kouká. Navíc Dobrovský má rád Ultimy, prá nejlepší, nejdobrodružnější rpgčka! :)
@Charllize (06.07.2019 01:13): Proto to chce najít tu míru, jenomže to chce i někoho kdo má přesah a těm problémům rozumí. Předchozí benevolence byla taky extrém a mě osobně právě od sledování diskuzí odradila. Dneska je to druhý extrém, protože ty diskuse už mnoho nepřináší. Komunismu jsme se bohužel zbavili jen na papíře :/
@Elemir (06.07.2019 00:36): předtím když to byla zumpa těch banu bylo minimum. Za to teď stačí napsat do prdele a máš ho :)
A to radši nemluvím o tom když se člověk otre o nějaké citlivé téma i v dobre vuli něco vysvětlit. Jsou tam horší než komunisti momentálně.
@Charllize (05.07.2019 22:48): Banování bylo ovšem docela na místě, protože to byla místy doslova žumpa. Možná to chtělo jít na to s mírou, ale předchozí uvolněné mravy to podkoply zcela. Že to Pavel zabalil se ani nedivím, po těch letech je spíš zázrak, že u fochu někdo zůstane. Vždyť já si ho pamatuju ještě jako zelenáče :D
@Paul (05.07.2019 22:43): no ono ti dost lidí přestalo bavit ve chvíli kdy zavedly povinnou registraci a začaly cenzurovat a banovat v diskusích o sto šest. Sice s tim jakoby redakce nemá co dělat ale jaksi za Poláčka to šlo, tak nevím jak to je.
No tak E3 bola tento rok ako zvyčajne vrchol trápnosti, falošné ovácie, trailery, čo oh rách nič nehovoria a podobne, Keanu a Cyberpunk pobavili a celkom sa teším na Doom Eternal a Dying Light 2, za posledné roky sa Nintendo vždy ponížili najmenej, aj keď ich hry nehrám.

EA trapi že ich ľudia vnímajú ako zloduchov lol.
Keby ich to naozaj trápilo, tak by sa snažili niečo s tým robiť a nezabíjať milované série ako Command and conquer, Need for Speed, Dungeon Keeper, Dead Space a iné.
A ten ich pokus o obranu lootboxov kde ich premenovali ako "Surprise mechanics" a prirovnávali k Kinder Vajciam a Hokejovým kartičkám bol fakt vrchol zúfalstva, tak to naozaj nefunguje.
EA Originals program je asi jediná dobrá vec čo za posledné roky urobili a nebyť dojných kráv FIFA a NFL tak by dávno skrachovali. Už to je skoro 7 rokov, čo vyhrali titul ako najhoršia Americká spoločnosť a porazili mnohé iné, ktoré sa horšie správajú k zamestnancom.
Aj Capcom sa poučil za posledné roky a ani Ubisoft a Activision nie sú tak nepriateľskí ku konzumentom ako EA. Asscreed a Far Cry 13 stále vyžadujú viac snahy ako ďalšia FIFA.
AAA spoločnosti by sa naozaj mali učiť od CD Projekt.

Extra Credits predvčerom vydali najstupídnejšie video, ktoré som za posledný čas videl. V tomto videu hovoria, že hry, kde môžte hrať za nacistov alebo teroristov normalizujú nacizmus a terorizmus. To je na rovnakej úrovni ako tie otrepané kecy o tom, že hry robia z ľudí násilných ľudí.
Pred rokmi som ich rád pozeral a mali celkom zaujímavé videá, ale už tam pôvodný narrator nie je a za tie roky urobili aj iné hlúpe videá.
Medzi ich ďalšie patrí napríklad, keď tvrdili, že nám dochádza internet, že hry by mali stáť viac ako 60 dolárov a obhajovanie lootboxov.

A tie situácie s G2A Shenmue III, to je teda dobré fiasko, Shenmue je ale séria, ktorá nikdy dobre nezarobila a teraz už máme iné hry ako Yakuza, takže tretí diel si naozaj kúpi len úzka skupina ľudí čo hrala prvé dva.

Ja Epic Store fakt nemám rád, ale faktom je, že exkluzivita je jediný spôsob ako sa dá konkurovať Steam a Monopoly nikdy nie sú dobré pre biznis.
@Paul (05.07.2019 20:35): díky za odkazy, G2A se k tomu postavili čelem a vysvětlili i ty ukradené kreditky, které, jak už jsme se zmiňovali níže, jsou naprosto zanedbatelné.

spíše mě překvapuje, že ještě není petice proti takové rakovině, jako je Epic Games.
@Garret (05.07.2019 18:28): Navic je tam jeste ta vec, ze kdyz chces prodavat na g2a, tak musis zverejnit svoji identitu. Taky na to musis mit myslim zivnost. Znamej co tam prodaval veci z Humble mi rikal, ze tam taky musis namatkove dokladat, kde jsi k tem klicum prisel.

Takze mi prijde dost krkolomny, aby nekdo timhle zpusobem vytahoval penize z kreditek.... to uz je snadnejsi, za to nekde nakupovat bitcoiny, nebo tak neco... :)
@Strady (05.07.2019 12:39): ad G2A - sice nikdo neví, jaké procento těch klíčů je opravdu kradených a kolik toho vlastně ukradli přes kreditky, ale rovnou to označí jako zlodějskou platformu a nakonec přizná, že ve většině případů si za to vývojáři stejně mohou sami. a stejně tak je špatný i Ebay nebo Aukro, protože tam někdo může prodávat kradené zboží... nice logic.
@Shoggot (05.07.2019 17:56): Ono je tam toho opravdu nemalé množství, kupříkladu si myslím, že název DLC Trespasser vlastně odkazuje na jednu konkrétní pasáž (slovo) v anglickém Otčenáši. A Orlais = ancien régime přímo mlátí po hlavě.

@Charllize (05.07.2019 17:56): Nechápu smysl otázky. Hra samotná je designovaná tak, že aby tam tohle nebylo, tak by to musela být úplně jiná hra.
@Sadako (05.07.2019 17:46): Vidíš, mě by tehdy vůbec nenapadlo, že to může mít takové přesahy do reálného světa.
Tak právě díky tobě jsem teď Inquisition koupil, dvojku už mám a sjedu je obě během léta.

Já to mám podobně s New Vegas, to jsem po letech rozehrál jednou a teď tam na mě ze všeho kouká Hegel. A tak si říkám, že třeba, možná...a po tom dialogu s Caesarem je to jasné :)
@Shoggot (05.07.2019 17:34): Geniální. A Dan Nekonečný by mohl povstat z hrobu, jako symbol věčného návratu, nekonečného (cha) a přitom se opakujícího běhu dějin. Hegeliáni skupují kapesníčky ve velkém, Dalibor Balaštík tančí v rrrytmu Slunce.

Ad Inquisition: Je tam toho shitload. Včetně narážek na francouzskou revoluci (Seřino "without breeches" není imho nic jiného než sans-cullotes). Ostatně, ta hra ode mne nedostala tolik procent jen tak z plezíru.
@Sadako (05.07.2019 17:02): Byl by to dobrý námět na román, ve kterém se ludologie povýší vrcholnou ideologii, kterou budou lidé prožívat s náboženským zápalem. Fantazie a poznání se formují ex nihilo v jakési vrcholně ontologické a neviditelné sféře a všechny lidské výtvory fantazie jen čerpají z této studny a nabývají potom sice různých podob, ale jejich prvotní podstata a složení jsou stále stejné. Vrcholem čiré a ryzí fantazie jsou tak videohry, neboť jejich metaforická pupeční šňůra je nejkratší.

A napíše to samozřejme Houllebecque.

A Dragon Age: Inquisition sice nemám dohrané, ale ta inspirace Nietszchem tam je taky, co se týče rozpadu Chantry.
@Steve (05.07.2019 17:11): pekne zakonceni, myslim ze prave az tvuj vstup do dikuze to posunul nekam kde jsme vsichni chteli byt. Prokazal jsi svetu svou uzitecnost a clovek jako ja se muze jit bodnout, bravo :)
@Sadako (05.07.2019 17:02): Stejně jako hry, i Databáze má nějaký ten přesah. A třeba diskuze s Čárlím jsou takové vyobrazení nesmyslnosti lidského bytí. Doufám, že tě tento zážitek někam lidsky posunul :)
@Sadako (05.07.2019 17:02): jen neboj, ja moc dobre vim jak to myslis. Ale uz se v tom dal nechci patlat, koneckoncu jsme zase presli nekam kde slunce moc nesviti, ja mam hlad a mel bych si jit pak zahrat nejakou hru pokud mozno s co nejmensim poctem presahu :)
@Sadako (05.07.2019 16:20): No vidis. A u mne je Tevinter proste Tevinter a zbytek Thedasu je proste zbytek Thedasu.
To ze hry vychazeji z lidske fantazie je jasne, ale z reality..hmm..to neprijmu, ani nahodou :)

vezmi si treba Nintendo a jejich hry, tam maji presahy uplne minimalni, Necpou do her veci k zamysleni ale cpou tam veci aby to byla zabava a bylo to super hratelny. Ale tak verim ze se najde jedinec ktery napise esej o hoube ktery mario skocil na hlavu a jestli by se s tim neco delat protoze hub je cim dal tim min :))
@Charllize (05.07.2019 15:47): Odkazy na jiné hry či vlastní sérii jsou spíš prostě reference, to bych za přesah nebral. Podobných odkazů a popkulturních referencí je plná každá druhá hra, to jsou prostě easter eggy pro radost. Rozebírat nějaké zemědělství je... no, takové věci neřeším. Samozřejmě mě podobné otázky někdy napadnou a když v nějakém světě nejsou záchody nebo jídlo, přitom tam chodí spousta NPC, tak si toho všimnu, řeknu si, že to je nedomyšlené, ale hlavní je, jak se to hraje, že jo. Podobné články vůbec nečtu. FO3 jsem nehrál, ovšem Skyrimu bych mohl vytknout věcí že bych o tom sepsal knihu. Ale co na tom záleží, když mě to prostě bavilo hrát...

Já jako hry s přesahem beru třeba Spec Ops, Hellblade, Life is Strange, GRIS... Nebo někdy jednotlivé questy se snaží podat nějaké poselství v ramci svého "mini-příběhu", ač hra jako celek se danému tématu nevěnuje.

@Malignus (05.07.2019 15:45): Charllize to vystihl tak jednoduše. Jestli tě to zajímá víc, tak vygoogli, je to poměrně komplexní dokazování si mužství. Mezi milenialy velmi rozšířená "psychická porucha". :)
@Charllize (05.07.2019 16:13): Začínám mít podezření, že zde dochází ke kouzelnému momentu vzájemného internetového nepochopení.

Nejde o to, aby hra násilím někam něco cpala - samozřejmě, že primárně jde o dobrý gameplay, story, postavy a tak dále. Ale že můžeš tu hru vzít, BEZ TOHO, ŽE BY NĚJAKÁ TÉMATA OBSAHOVALA EXPLICITNĚ a pak ji analyzovat a rozebírat z různých pohledů; všímat si, co a jak je umístěno v jakém kontextu a co by to mohlo znamenat. Tedy, ne že by hry měly automaticky obsahovat nějaký typ nalejvárny, ale že v nich lze nalézt spoustu témat, která tam jsou obsažena naprosto implicitně a vycházejí právě z naší reality (protože z ní vychází všechno, protože tradá, nic jiného než sebe sama nemáme a součástí naší reality je pochopitelně i lidská fantasie).

Příklad: Tevinter versus zbytek Thedasu v Dragon Age je pro mě jasná Byzantská říše versus Svatá říše římská. Nic takového tam není řečeno a nemám tušení, jestli u scénáristů proběhla nějaká silná přímá inspirace a je to koneckonců fuk; je to rámec, podle něhož tu hru můžu rozebrat.

@Shoggot (05.07.2019 16:18): Poslední pokus, pak na to mrdám.