Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

V traileru na Rebel Galaxy Outlaw si vývojáři neodpustili milou narážku na to že "jo hrajete za ženu, je rok 2019", tak mě zajímalo kolik her z těch, co jsem dohrál, umožňuje hrát za ženskou. Celkem jsem dohrál 386 her a z toho 96 jich umožňuje (nebo nutí) hrát za female protagonist.
Což mi nepřijde špatný, vzhledem k tomu že drtivá většina hráčů i vývojářů tohoto typu her (nemluvím o mobilních věcech) jsou kluci/muži.
Nejstarší hra, co umožnuje hrát za ženskou, jíž jsem dohrál je Diablo, aspoň na PC.
Na Gameboyi jsem ještě o pár let dřív hrál Metroid, ale tam jsem ani netušil že to individuum ve skafandru není chlap :))
@rikuhahl (18.07.2019 14:19): Steam je taky v drtivé většině případů dražší jak heureka (i během slev). Tam jde samozřejmě většinou také o steam hry. A tedy platí, že každou steam slevu bych porovnával právě s heurekou a případně s GOGem. Ostatně vždy preferuji, když mohu hrát i offline. Výpadek na hodiny už jsem zažil.
@Kwoky (18.07.2019 12:39): takže jediná výhoda je, že jsou “levnější” během celýho roku, kdy nejsou na steamu slevy? Tak to je hodně špatný a nechápu, že to lidi využívaj, stačí počkat pár maximálně pár měsíců a hra, po který šilhám je na steamu v nějaký slevě. A že bych potřeboval hrát něco hned, to se mi se steamem stalo zatim jen jednou, zaplatil jsem plnou cenu a hru po asi 5h opustil, to mě celkem vyléčilo :)
@Kwoky (18.07.2019 12:39): Ano, to je další úsměvná věc. Teď v Summer sale jsem pořídil k svým oblíbeným hrám DLCčka nebo si koupil nové hry ještě za nižší ceny nejsou na G2A.
Stačí kouknout na steamdb.info stránku a víš za kolik se hra prodává během slev.
@Strady (18.07.2019 09:09): Mám ve Steam wishlistu 122 her. Pokud srovnám jejich aktuální cenu na G2A s nejnižší cenou, za kterou se prodávaly na Steamu, tak jsou ty ceny na G2A dost vysoké. Jen asi 10 her má tak nízkou cenu, že bych uvažoval o koupi raději tam. Proto mě baví, když někdo mluví o tom, jak je to tam levné. Ne, není, kolikrát jsou ty ceny vyšší než během Steam sale.
@S4TW (18.07.2019 08:17): Toto je zrovna čínské, navíc jde o hovadinu první kategorie :). Ale jak to tak bývá, takové věci mají úspěch (zvláště na mobilech) a proto se to pokusí prodat po Číně, Japonsku a JK i v USA (v Evropě to skoro jistě úspěšné nebude).

@Gordon (18.07.2019 09:26): Vkládat Alitu mezi GitS a Akiru. Uf.
Vím, že jsem sebetrýznitel ale prostě mi to nedalo a dal jsem opět Indiána boj proti G2A.
Pán mě opět pobavil, nelepší je jak se omlouvá Key4You.
@Naginata (17.07.2019 22:52): já si nemohu pomoct, ale proč ty japončíkařiny musí za každou cenu působit tak hrozně úchylně :D... jako náctiletá holčička s králičíma ouškama, velkým střílejícím mečem a vážným výrazem, že zachraňuje svět... zajímavý je pak ten kontrast, jak umí výborně napsat příběh a i ty postavy, ale takhle na první dobrou chápu, že to u nás obecně úspěch nesklízí :-)
@montana (14.07.2019 20:15): To jsem tam toho času určitě neměl. Právě jsem předpokládal, že to tam bude, ale byly tam jen "všechny vlastněné", "nainstalované" atd. jako teď, když už ho mám vypnutej.

Každopádně je ještě vtipný, že jsem ho teď před pár dny rušil 2 dny před skončením zkušebky a oni mi po zrušení vrátili těch 25,9 Kč. Tak jsem si těch pár věcí zahrál doslova zadarmo :D
Ty mody vypadaji huste, ty zkusim 100%. Alone in the Dark nevim nevim, RE 2 je lifetime rest, asi bych to mel taky konecne prubnout. Co Layers of Fear? Ale to mi urcite nepujde :(

Dota Underlords je taky dobry horor obcas, to je fakt, ale radsi bych ted mel chvili mrtvice ze strachu nez vzteku :D
@marwel (14.07.2019 20:25): Já když Gears stahoval, tak mi ten download každejch cca 5 minut failnul s chybou a musel jsem ho manuálně pustit znovu, což u 130GB hry potěší. Ale nestahovalo se to od začátku, to by se to samozřejmě nikdy nestáhlo.
@montana (14.07.2019 20:15): aniž by se tý abominace jménem MS Store chtěl zastávat, tak tohle není pravda - aspoň u mě mi stačí jít vpravo nahoře na tři tečky, vybrat "moje knihovna" a tam už mám pak game pass a v něm seznam her.
@marwel (14.07.2019 16:55): To stejný je u Game Passu... koupíš si ho a aby ses dostal k přehledu her, který v něm jsou, tak si musíš "Game Pass" pokaždé vyhledat ve Store a proklikat se k seznamu všech her. Je to výborný.
Možná to řeši Xbox aplikace, ale nezkoušel jsem.
Tak jsem vcera koupil Gears of War 4, ze si to dam nez vyjde petka. Ted, kdyz mam misto, kam to nainstalovat (posranejch 130GB, Mrkvosoft ftw.). No, a trvalo mi pomerne dlouho, nez jsem zjistil, ze to tedy v tom bordeloidnim Microsoft softwaru nenajdu a jedina moznost je vyhledat hru ve storu abych zjistil, ze ji tedy opravdu vlastnim a muzu ji nainstalovat. To je takovej bullshit, to snad ani neni mozny. xD
Zdravím, před nějakou dobou jsem se tu s někým bavila ohledně krabicovych her zda obsahuji steam, uplay atd. klíč uvnitř. Bohužel už nemůžu dohledat s kým to bylo a potřebovala bych zas poradit. :D
Tak kdyztak poprosím zprávu. :)
Asi si chudák neuvědomuje, že NMS byl proti Anthem a pod budgetovka za pár dolarů a to je sakra rozdíl ... :) Z pohledu EA dává smysl naslibovat hory doly, aby z toho ještě co nejvíce vytěžili, dokud to ještě jde.
@Kunick (13.07.2019 16:59): No cením, že NMS je už teraz v lepšom stave, na druhú stranu, na tej hre ale robil malý tím a EA a Bethesda sú veľké spoločnosti, takže vydávať nedokončené hry je pre nich naozaj neprijateľné.
To já jsem se dostal tak na 30%. Poznal jsem tak maximálně Jill, Tanyu a Zeldu, zbytek šel mimo mě a byla to spíš tipovačka (Zelda vpodstatě taky). Holt jsou to většinou žánry, které jdou mimo mě.
sorry za lehký OT, ale Davidovi (Fox in the Box) se povedlo sjednat kontrakt s GMT Games a vydá v češtině deskovku a nejen ledasjakou, hned hru ze série COIN! Sice to je (pro mě) ta nejméně atraktivní, ale asi si jí stejně koupím, ať se sbírka COIN her rozšíří :)