Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Strady (30.04.2020 13:26): Já jsem hrozně zvědavej na Francouzskou revoluci v Unity, hlavně ta Paříž tam snad bude super. Jinak ti dávám za pravdu, že je to vizuálně pěkný, sem tam dobrej nápad, ale příběhově a gameplayem žádnej zázrak, přesto si asi jěště nějaký díly projedu (zatim jsem taky za Pirátama)
@Samariel (30.04.2020 12:23): Já teda nevím jak se vyvinula série, skončil jsem u Black Flag a hra přežila díky moři, ostatní bylo otřes. Mě už to přijde strašně nezajímavý téma, snad jediný dobrý je, jak umí Ubisoft udělat architekturu budov a všeho kolem.
@Jab (30.04.2020 12:26): Jo, to je supr přístup.

Mě třeba jinak přišla zajímavá ta kritika Lucase Popa a Papers, Please v kontextu současné politické situace - je to poměrně ostré a vlastně v tom má dobrou pointu, ale dá se na to koukat i z druhé strany - převzetí ceny od Britské filmové akademie může být symbolicky problematické, na druhou stranu na těch ocenění může záviset dlouhodobá úspěšnost hry a existence autora jako nezávislého vývojáře.
@orromis (30.04.2020 12:15): "Jinak práce Game Workers Unite je skvělá a je dobře, že hry konečně dospívají a lidé si začínají uvědomovat, že i to "nevinné" hraní her má v globále nějaké negativní důsledky, které vůbec mít nemusí."

V tomhle jí klidně budu fandit. Ale jak jsem řekl, budu ji fandit jen potud, kde "systém" její angažovanost vycucne a přizpůsobí svému použití. Jsem v pohodě s tím, když se budeme starat o důsledky herního průmyslu na ekologii a také o pracovní podmínky zaměstnanců herního průmyslu atp. Ty další aspekty jejího usilování mi ale budou jedno. Nicméně tohle je obecně můj postoj k radikální levici. Tedy může přinést validní kritiku systému (a tím do něj i patří - nehledě na to, jak se proti němu - většinou dost bezzubě - vymezují) a proto sem s ním a systém případně s jeho pomocí upravit.

@orromis (30.04.2020 12:22): Dával jsem ten jeho rant z legrace jako analogii k tomu, co psal/rantil Charllize. ;)
@Jab (30.04.2020 11:37): Ten apel na aktivisty je dost mimo. Problém znečištění není v tom, že by se veřejnost chovala nějak hodně neekologicky - naopak planetu nejvíce znečišťují lidé a subjekty, kteří na tom vydělávají a lobují za to, aby mohli bez problémů znečišťovat dál a dobrá ekologická hnutí právě poukazují na tento systémový problém. Vyčištěním potoka nevyřešíš emise ze spaloven uhlí (které ani moc nepotřebujeme, protože spoustu elektřiny vyvážíme třeba do Německa), demonstrací naopak můžeš něco ovlivnit (v čechách má celkem úspěchy třeba hnutí Limity jsme my!)

Jinak práce Game Workers Unite je skvělá a je dobře, že hry konečně dospívají a lidé si začínají uvědomovat, že i to "nevinné" hraní her má v globále nějaké negativní důsledky, které vůbec mít nemusí.
@Jab (30.04.2020 11:37): Můj oblíbený projev.

Rozhovor už jsem slyšel, chci se ještě podívat na ten její pořad. Angažovanost bych jí nezazlíval, byť mně osobně také není v takové míře vlastní. Neporozuměl jsem ale její kritice indie vývojářů. Jako by jim vyčítala, že nemají dosah, a tak se jejich (angažované) hry nedostanou do „nepřátelského“ tábora. Nejsem si jistý, jestli je to jejich vina. Nedalo by se to samé konec konců říct i o jejích aktivitách? Byť sama sebe prezentuje jako „první linii boje proti fašismu“. Neumím posoudit.
"Ale poslyšte: my dva jsme v první linii! My se aktivně bavíme s lidmi z úplně jiného politického spektra. A mám pocit, že děláme aktivní protifašistickou práci dneška! Je to tak politicky vroucí, neskutečně napjatý moment, s tématy, jako jsou práva zaměstnanců, výrobní prostředky, s pokusy o defašizaci videoher… Cítím se, jako bych byla v přední linii politiky mladých lidí."

Jak jim závidím. Bohužel zdejší reakcionářská klika politická témata potírá:(
Vraťte nám O všem a zároveň o ničem!
@BUMTARATA (30.04.2020 11:29): Vždyť my víme, že v Praze nebo v Plzni či jinde, kolik je tam špíny, tedy ve vzduchu mám na mysli, kolik je tam kysličníku siřičitého, to můžeme změřit, víme to, no k tomu nepotřebujeme, aby nám to někdo říkal. My víme taky, kdy to chceme realizovat, kolik na to máme, jestli na to vůbec máme, jestli to vůbec můžeme udělat, mám na mysli různá ta ekologická hnutí. Ale my potřebujem, aby vzali, prostě aby se sebrali řekněme a šli vyčistit konečně ten potok, pomohli a ne dělali demonstrace, chodili po náměstích a křičeli prostě, udělejte spalovnu, jinou spalovnu v Plzni nebo něco jiného takového. A mnozí lidé si tedy tu demokracii pletou s tím, že oni budou jen těmi kritiky a určovateli, co se má dít v společnosti, a ti druzí, že budou to vykonávat a nebo jsou povinni to vykonávat, co oni si přejí. Ne, demokracie je diskuse a většina rozhodne a příslušné orgány rozhodnou a rozhodnou v rámci zákonů a zákony napříště chceme tvořit včetně ústavy ve všenárodních diskuzích.

Taky mi ale slečna přijde malinko moc angažovaná. Asi bych si s ní o hrách až tak moc nepokecal. Mám pocit, že bychom na konkrétních příkladech viděli dost jiné věci a mě by její názor až tak moc nezajímal. Přeji ji tedy, ať nám ten herní kapitalismus trochu k lepšímu upraví. Ale zase nezhroutí.
Vetsinou jde o lidi kteri ani tak moc nehraji. A tyhle politicky a socialni vsuvky jim davaji pocit ze nejde o povadlou zabavu a kulturu kriplu. Dost techto lidi by bez propojovani s nesmyslalma nehrali nic, protoze by to bylo pod jejich uroven a hlavne pod uroven jejich okoli ktere by je mohlo odsuzovat (slecna to i zminuje). Je to otresny. Tecka.
@SilentWolf (30.04.2020 10:20): Mne tohle vzdycky rozcili. To se nemuze v klidu hrat, porad do toho nekdo musi motat politiku, ekologii, mensiny a dalsi nesmysly? To ty lidi nemaj nic lepsiho na praci? 99% hracu to je stejne u zadku. Koupi konzoli a hrajou a nemaji tohle zapotrebi resit. To jen porad nejaky frikulini a chytraci kteri radi do vsecho strkaji nos a vedou zasvecene diskuze. Skodici.
Tenhle rozhovor s herní kritičkou Marijam Didžgalvytė si zaslouží pozornost.

"Jakmile jednou začnete herní politiku řešit, jde to rychle. Vezměte si třeba to hnutí za herní odbory. Objevilo se zničehonic a během pár let proměnilo herní průmysl. Ukazuje to ale na nedostatky diskuze okolo her – jakmile konečně přijdete s něčím opravdu zajímavým, lidé o tom začnou mluvit! A to stejné se děje teď s diskuzí o dopadech herního hardwaru na klima a přírodní zdroje. Poprvé v herní historii se podnikají nějaké kroky směřující k zlepšení situace."
Herní zvonění nemám a pokud mě paměť neklame, tak jsem ani nikdy neměl, ale téměř jakoukoliv skladbu z Dooma 2 si tam umím představit... :-)

Už leta mám jako zvonění Origin Unknown - Valley of Shadows. Dříve jsem tam míval Torture Killer - Funeral for a masses, ale to když mi někde zvonilo, tak na mě lidi koukali jak na vola... :D

Jako budík mi slouží tatok skladba, ale mám hodně lehké spaní a většinou se budím ještě před budíkem, případně nezvoní déle než dvě vteřiny... :-)

Na SMS/messengery mám něco přímo z telefonu, nějaké neutrální pidipínutí, ať to neruší...
Já se už tak 10 let nedokážu vzdát tohoto
https://www.youtube.com/watch?v=L-PkfKZAT6E
.. a neštve mě to, naopak často odkládám zvednutí telefonu.. :D :D

a předtím jsem měl taky super začátek jednoho songu
https://www.youtube.com/watch?v=qyDUpTd4J1w

Ale tam hrozilo, že začne ten growl, když to rychle nezvednu. :D

A budík řešit nemusím, vzbudí mě sebemenší vibrace, takže asi 0,02s poté, co začne zvonit, je vypnutý. Takže se nemá šanci rozjet žádná melodie.
Ja som zistil, že musím na výber zvonenia myslieť menej romanticky, aby som ho počul v priestore, kde je hluk alebo hneď vedel, že je to môj telefón, čo mi zvoní na stole v kancelárii, zatiaľ čo som mimo miestnosti a z hernej hudby, by som si asi nevedel vybrať, bez toho, aby som si to zostrihal, lebo veľa skladieb má intro a pomalý nástup (čo je super pri hraní a počúvaní, ale nie pri zvonení). Preto mám ako všeobecné zvonenie toto:
https://www.youtube.com/watch?v=BhJGwqnV5Gk
+ na pár ľudí, ktorých poznám a zvyknem volávať mám tieto dve:
https://www.youtube.com/watch?v=bssbV4lskJQ
https://www.youtube.com/watch?v=AoHFCLxTkE4 (toto je vlastne technicky hudba z videohry, keďže to bolo v Life is Strange)
To tě to ještě nezačlo vytáčet ? :D

Já si často dávám jako vyzvánění ringtone který používají sami postavy ve hře, například v Ace Attorney :D
Máte na mobilu při upozornění/vyzvánění zvuky ze hry?

Toto téma mě napadlo, když jsem viděl diskuzi k Deadly Premonition. Mám už dva tři roky Life is Beautiful jako budík.
Kdyby někdo chtěl tip na přidání her, doporučoval bych se poohlédnout po starších browserových hříčkách od Amanity, např. Questionaut...

Nebo německá (ale do AJ přeložená) flashovka Die Anstalt, což je ústav pro týrané plyšáky... http://www.parapluesch.de/index.html (hrál jsem někdy před deseti lety)...
@Chuck (26.04.2020 13:18): Hele s tím zavěrem v Plague Tale jsem měl problém malinko i já. Celkově to finále mi přišlo trochu nešťastné vůči zbytku hry. Ovšem jestli tě to bavilo, tak dej Enslaved. Sice je to víc rubačka než stealth, ale je to taky zaměřené na dvě postavy které spolu putují a vytváří si mezi sebou nějaký vztah. Má to k sobě docela blízko imo. No a jestli máš konzoli, tak Last of Us k tomu má nejblíž. Obě zmíněné jsou řekl bych jednodušší i na normal obtížnost než Plague Tale.
@Garion (26.04.2020 12:16): Však mě ta hra jinak neskutečně bavila, jen jsem si právě v tom finále uvědomil tu myšlenku, kterou jsem včera popisoval a která mě napadla už dřív při jiných hrách. Ne, buď ujištěný, že konec mě opravdu nebavil, naštěstí to ale zachránil zbytek. ;-)