Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Agar.io

Matheus Valadares •  Miniclip (iOS, Android)
28.04.2015
08.07.2015
59
18 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Zrodíte se jako maličká buňka s přezdívkou a musíte se zorientovat ve světě větších a nebezpečnějších buněk na mapě reprezentující Petriho misku. Než se však do nich rozhodnete pustit, musíte se vyjíst alespoň na přijatelnou úroveň. K tomu slouží malé tečky, které přidávají na velikosti. Až si na ostatní velikostí budete moct troufnout, do hry přibudou dvě základní mechaniky – střílení své vlastní hmoty a rozdělení se vejpůl. V hrací ploše se také nacházejí zelené oblasti, které menším buňkám mohou pomoct před většími poskytnutím přístřeší a větším buňkám naopak přitíží rozdělením na desítky menších. A co je tedy cílem? Stát se největším a nejsilnějším na serveru.

Hra byla vytvořena v programovacím jazyce Java devatenáctiletým studentem za pár dní. Původně ji autor vypustil na internetovém serveru 4chan a ostatní se museli připojit na jeho IP adresu, aby si vůbec mohli zahrát. S jejich podporou a nápady ji pak vypustil do světa pod názvem Agar.io. Hra se stala velmi populární a časem se dočkala i portů pro mobilní zařízení.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Browser 50
Agar.io je hříčka s gameplayem založeným na principu, jako kdyby šlo o Fishy nebo LocoRoco v multiplayeru. Vžíváte se do role mrňavé améby, která podobně jako Had požírá okolosevznášející plankton, díky čemuž roste. Jak sílí, může si začít dovolovat na menší hráče. Tedy veškerou složitostí hry je sežrat všechno, co je menší než vy, a prchnout před vším, co je větší. Z multiplayeru zároveň vyvěrají síly i slabiny hry - velkým kladem je, že proti živým hráčům se zkrátka hraje jinak než proti libovolně dobré AI, protože s ní si prostě nezasoupeříte o to, kdo vymyslí zákeřnější fintu, aby toho druhého pohltil nebo mu naopak utekl. Zajímavým lechtáním nervů je, když narazíte na podobně velkého hráče a není jisté, kdo by při kontaktu sežral koho. Bohužel ale každou chvíli narazíte na někoho, kdo to bere moc vážně, a to hru může pokazit, jak už tomu bývá. Ve výsledku je Agar.io slušnou kratochvílí na zaplnění menšího časového prostoje.

Pro: přechytračování se s ostatními hráči, časová nenáročnost

Proti: jako v každém jiném multiplayeru jsou někteří protivníci debilové

+15