Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Limbo of the Lost

17.03.2008
5
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Klasická adventura vytvořená za pomocí Wintermute enginu, ve které se zmocníte kontroly nad kapitánem Benjaminem Spooner Briggsem, který je skutečnou historickou osobností, ale jeho potopená loď, Mary Celeste, byla nalezena prázdná. Ve hře budete pomáhat Osudu ve válce proti Údělu. Hra byla vyvíjena už na Atari ST a Amigu.

Hra je velice známá díky tomu, že zkopírovala lokace a vzhledy menu a inventáře z mnoha her, jako například The Elder Scrolls IV: Oblivion, World of Warcraft a Diablo II (kompletní list na Limbo of The Lost Wiki).

Hra byla nedlouho po uvedení na trh stažena vydavatelem z prodeje.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Hra sestavená (vizuálně) z fragmentů jiných her je nápad, který jak urychlil finalizaci titulu (jinak by tvůrci ještě nyní nahrazovali sprity z Amigy), tak i potěší každého hráče při objevování z které hry co je. Takovýto přístup naznačuje, že s právy či omezením si autoři si nelámají hlavu, a tedy i obsah může skrývat nevídané postupy.

Toto je však naplněno jen z části, a Limbo of the Lost se utápí v poslepovaný konstrukt, který má části zdařilé, ale po většinu času mizerné. Tvůrčí potenciál dává vyniknout především minimalistickým scénám, ve kterých spolupracuje mimika hlavního hrdina s překvapivě kvalitním, nebo lépe zapamatovatelným, dabingem. Není však zcela patrné, zda jde o humor zamýšlený či ne. Pět kapitol (plus prolog), a šestice pater v předpeklí je naplněna zachraňováním ztracených duší zde uvězněných, a samotné adventurní postupy, jak by šlo u takového titulu čekat, přilš intuitivity nepobraly. Proces hraní tak svoji zábavou atakuje nejnižší příčky, toto utrpení je však vynahrazováno zářnými momenty (nabourávání 4th wall, popisky předmětů atd.).

V objektivním měřítku jde o lehce podprůměrnou adventuru, která hází hráči řadu klacků pod nohy (nepřeskočitelné dialogy, častý backtracking, podobné prostředí, nelogické postupy atd.), ale také nabízí humor a neokoukané postupy. Po všech hrdiných adventurách či řešeních nadnárodních konspirací zajímavá alternativa, která se zařazuje k Psycho Killer a Town With No Name. Tedy dobře špatných her, které si zaslouží pozornost.

Pro: humor, vizuální guláš

Proti: řada designových chyb

+17