Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@mazar1234 (03.12.2023 08:53): Já ho zase napoprvé trefila šípem, potupně přiznávám, co se dá dělat. Navzdory pokroku, technologiím a všemu stejně neočekávaná, že by někdy vymizely předrenderované cutscény, myslím, že ty tu s námi zůstanou navždy, ačkoli jsou někteří takoví borci, co zvládnou neskutečné filmové kousky i přímo v enginu.
Ta představa že kumáni zaútočí na skalicy a skalice až na pár osob vyvražděná a vylootěná. :-D
@Ross (01.12.2023 18:21): pro mě je to stěží akceptovatelný způsob. I kdyby jen proto, že si chci budovat tu atmosféru a příběh, tak tohle ji hezky pohřbívá. Chápu, že někdo zkouší, co se stane, když udělá tohle nebo tamto, zkusí hru rozbít atd., ale hrát to natvrdo jako mlátičku opravdu ne.
Sleduji video od Quackyho (dal jsem ho i na DH) a čumím jako puk. Nikdy by mě nenapadlo vyvraždit půl vesnice jen abych vyleveloval skoro všechny možnosti + měl hromadu perků. Taky jste to tak někdo hrál? :D Celkem vtipný způsob jak začít hru :D
Dneska jsem si v legendárním questu s Bohutou všiml jedné věci, která mi předtím vždy unikla - když rychtář ukončí jejich chlastačku, tak hrozí, že napíše osobně dopis biskupovi. Na to Bohuta že je v klidu, protože on tam je jediný kdo umí psát. Ale jaksi mi do toho nezapadá ten vysloužilý písař, který bydlí o pár domků dál a u kterého se Jindřich učil číst.
Tak včera se mi u Ratají podařilo objevit něco nového, aspoň pro mě. Zařekl jsem se, že nebudu vylizovat cizí kotlíky a páč jsem měl strašný hlad, tak jsem šel vykrást rybí pasti do potoka pod hradbami. A tam jsem objevil takovou krátkou cestu do kopečka směrem ke hradu, dlážděná byla a jako ve skále a na konci stál voják, který mě hned vyhnal. Byla tam hradba. Asi je tam vstup na nějaké obranné místo a nechtěl mě tam. Byl jsem sláb a beze zbraně, tak jsem ho nemohl skolit, ale až zesílím, tak se vrátím :-) Nikdy předtím jsem na toto místo nenarazil.
Tak jsem se dnes rozhodnul, že zkusím hru v češtině a zatím paráda, naprostá spokojenost. Nedostal jsem se tedy zatím nijak daleko, jsem stále ve Skalici a podařilo se mi objevit něco, o čem jsem neměl páru: Když jsem šel zmlátit Kuneše, tak jsem mu chtěl ukrást sekeru a naprášil mě, stráž jsem neukecal a neutekl jsem jí, no a ve vězení jsem uhořel. Asi to každý tady ví, ale já na to čuměl jak jelito. No a samozřejmě jsem to neměl uložené, tak celá hra v trapu, protože žádný autosave od začátku hry nebyl, takže všechno pěkně znovu, achjo. Já čekal, že se ty hořící dveře zřítí nebo je někdo vykopne, ale smrt ve vězení, to není dobrý začátek :-)
Tak za těch 120 korun co to často bývá to lítá ty čísla. I když, čekal sem víc. Holt kdyby tam dal ty draky a gobliny měli by jednou tolik :)
@player (22.08.2023 12:08): Bez kradení se obejdeš. Navíc je to schopnost, která se špatně učí a špatně používá. Kdyžtak dotyčného uspíš a obereš bez problémů.
Dá se to využít, ale kvůli tomu se zdlouhavě učit krást a pak stejně při krádeži s nemalou šancí selhat.... to za to nestojí.
Když tě mlynář Pešek naučí krást tak kradení stejně jako interakce z postavou se dává písmenem E. A mě to působí problém protože chci mluvit s postavou a místo toho jí vybílim kapsy, při čemž mě nachytají a já mám pak problém. Jak se dá tohle vyřešit?