Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Paul (10.10.2018 17:46): To v tom rozhovoru dále nevidím, tak nevím, z čeho to je interpretováno. Pokud by to bylo tak, jak tvrdí článek, tak někdo účelově vypustil část pravdy a internet vybouchl.

Achjo.
@Jab (10.10.2018 17:44): Nic jsme nepodělali. Že je to hoax si myslíš ty, ale ve skutečnosti to byl real casting call, viz i v tom článku na hollywood reportu

"...outspoken set of fans over a leaked casting notice calling for black, Asian and minority ethnic actresses for the role of Ciri (the casting call was just one of many for the role as Hissrich explains she was casting a large net for potential actresses)."

A proto si stojím za tím, že bylo lepší se ozvat, než být zticha. Samozřejmě pokud někdo Lauren posílal výhružný tweety a rasistický komentáře, tak je hovado, ale to je něco jinýho.
@Paul (10.10.2018 17:33): No takhle. Buď napiš, že si z toho bereš poučení (přičemž dodržení tohohle závazku nechám na tobě, páč je v tvém osobním zájmu), nebo ti s tím čas od času budu pomáhat já. ;) Páč jste snad příčetní (tzn. schopni přičítat si své činy) a když něco poděláte, tak si z toho odnesete něco pozitivního a není vám třeba výmluv.
@Paul (10.10.2018 17:20): Já tam vidím slavic a ne slovak. A... Houno lepší se ozvat. Měli jste mlčet. ;)

http://dbher.cz/hp302569
http://dbher.cz/hp302851
http://dbher.cz/hp302871

Chytrej kluk! Kolikrát vám to opakoval! :)

To jako žádný, že to necháme plavat! Koukejte se z toho pro příště poučit! Nějakej šmejd vypustil falešnou zprávu a povodil si vás jak stádo.

P. S. Ten casting na pohled vypadá opravdu hodně solidně!
Tahle část rozhovoru pobavila, slovák..

One of the things I feel most strongly about is people being afraid that we’re going to strip out the cultural context of The Witcher, to remove its Slovak roots, the very thing people in Poland are proud of. That couldn’t be further from the truth. What I’ve always wanted to do is take these Slovak stories and give them a global audience.

@Jab (10.10.2018 17:18): jak jsem psal už předtím - lepší se ozvat při castingu, než po natočení. A že je to hoax nemohl nikdo vědět (resp. on to ani hoax být nemusel, jen se holt rozhodli obsadit Freyu, protože jim přišla nejlepší, jak také říká v tom rozhovoru).
Tak Yennefer bude hrát neznámá Anya Chalotra, které je prý 22 let

A Ciri neznámá Freya Allan
https://www.imdb.com/name/nm8463347/

Jsem rád že obsadili neznámý (a snad talentovaný) herečky. Anya mi dle vzhledu a věku na Yennefer nesedí vůbec, ale nebudu soudit dokud jí v roli neuvidím.

Jo a Calanthé:
https://www.imdb.com/name/nm0562003/mediaviewer/rm4006088960
A Renfri
https://www.imdb.com/name/nm6351089/mediaviewer/rm1124335104
:)

https://www.hollywoodreporter.com/live-f ... nnefer-roles-1150868
pokud prohlidnes kazdou bednu, na kterou narazis, tak budes vcelku brzy zasoben lepe nez vietnamska vecerka :P
Vím to fungovalo jenže já hraju bez cheatů a nemám nekonečno peněz na alkohol
Nebo to funguje, tak , že stačí mít 1 palenku na celou hru a obnovovat tím lektvary ? Nebo si musí dokupovat pro každé obnovení Vlaštovek ?
Ještě je jedna možnost. Je potřeba na obnovu lektvarů mít v inventáři nějakou pálenku. Ale to asi nebude ten případ. Red btw mluví o modu. V rámci GOTY verze není. Je třeba jej stahovat zvlášť.
aha takže přeistalovat hru ? Zkoušel jsem přes steam portal najít učitý mod a vyškrtnout ho ze seznamu modu, ale nenašel jsem ho. Jinými slovy by bylo elpší mít zvášt WILD Hunt a zvášt Blood and Wine a Heart of Stone ? Ano je to možné, já mám totiž Enchange editon se všemi možnými datadisky.
Dobrý den
Na začátku hry normálně umíchám lektvary Vlaštovky a ty se nadále obnovují spánkem čili meditací. Jenže mě se po nějaké době neobnoví vůbec . I když medituji a odpočívám. Prostě s tím nemůžu nic dělat. Prosím o radu:)
@Paul (05.10.2018 10:01): No zrovna za magický systém z mistborna by se do hry celkem i hodil. Byl bych ale rád i za stormlight, který by ale působil asi spíš jako monster hunter s obrovskými zbraněmi a zbrojemi :D
@Paul (05.10.2018 10:01): Dějově je to slabší, ale Sanderson má obecně dost zmáknutý worldbuilding, což je pro hru stejnak důležitější. Mistborn má hlavně zajímavý systém magie (allomancie) a hned dva settingy, kam by se to dalo zasadit (středověká fantasy a fantasy western).

Mimo to Mistborn hra už vznikala, ale nakonec to padlo, takže není žádné překvapení, že by po tom hned skočil, kdyby to dělali CDPR.
@ntz (05.10.2018 11:56): já to nemyslím tak, že Češi pracující v Německu jsou levná pracovní síla. Celé Česko je levný krmelec Německa. Čímž jsou samozřejmě stlačené i platy například v IT. A náklady o tolik nižší, jak se říká, nejsou. Ceny v obchodech stejně a nájmy už jsou v Praze vyšší než v Berlíně. :)
@Guardian (05.10.2018 11:34): myslel jsem to spise ironicky ... neni treba z toho delat zavery .. me osobne pripada cela tahle sarada sapkowskeho vrcholne trapna .. zaroven musim priznat, ze mam s polakama nejakej svuj osobni problem z mnoha duvodu ..

to s tou levnou pracovni silou nepovazuju za uplne relevant .. u nas jsou zase levna pracovni sila ukacka a ja rozhodne necejtim zadnej dluh vuci nim z nejakejch moralnich duvodu ...
@ntz (05.10.2018 11:28): Tohle mi zrovna nepřijde jako něco, z čeho by se měla dělat sranda. Zaplatit reparace za WW2 by bylo morální a správně. Nestalo se tak akorát proto, protože vítězné mocnosti řekly, že pro zachování míru Německo nic platit nemusí. Ale třeba my jsme do toho neměli co mluvit. Dnes je Německo nejsilnější ekonomika v Evropě a neznicilo by ho to a mír to neohrozilo. Reparace mi tedy tak scestne nepřijdou a hlavně je to mnohem vážnější téma, které bych nespojoval s tím, že nějaky Polák dobrovolne odmítl procento a pak ho chce vysoudit.

Mimochodem, Německo má velkou část blahobytu postavenou na tom, že my a Poláci a další jsme pro ně velmi levná pracovní síla, která jim generuje zisky, které si odliji k sobě (HDP na hlavu máme oproti Německu v úplně jiném poměru než mzdy, jsme mzdove silne podhodnoceni) . Což je samozřejmě čiste blbost Čechů a českých politiků. Ale je to realita. A žádné dotace z EU to nevyrovnají ani za sto let.
@AlieN (05.10.2018 11:08): je to polak kazdym coulem :) .. snad se polakum podari vymoci na nemecku reparace za ww2 aby mohli opravit nejake dalsi silnice, na jejichz opravu z rozpoctu EU nezbylo ...
@AlieN (05.10.2018 11:08): Já ty jeho interpretace slyšel. Jak prý překlady jeho knih předchází hry (což je pravda jen částečně) a že mu hry rovnoměrně čtenáře přinesly i odvedly. Ale to je jedno. Bylo by to trefování se do nerudného starce. Ergo nemá to smysl. :)
@Paul (05.10.2018 10:01): Mistborn se dá. Ale trhák to zase není. Má alespoň ale docela zajímavý "setting".

Stormlight Archive má skvělá hodnocení a už po druhé knize byl řazen mezi nejlepší fantasy série. Mně přišel hrozný a s úděsně pomalým vývojem děje. Druhou knihu jsem nedočetl a třetí už ani nebudu kupovat.

Btw: But...I did read the original article and think, "Man, is Sapkowski crazy? I'd practically kill to have such a high quality adaptation of my work." If you magically gave me the chance to have an adaptation on the level of the Witcher--but with no payment given to me--I'd take that in a heartbeat. I'd much rather know it will be good (or at least be in the hands of someone skillful and passionate) than gamble on big money up front with a risk of bad quality.

Boss. :)
Abych to trochu ujasnil - já nekritizuju hry za to, že se nedrží knížek. Některé zápletky z knížek mi přijdou i poměrně nešťastné. Já tady poukazuju na to, že je hloupost argumentovat pro rozhodnutí ve hře proroctvím z knih, o kterém se ale autoři her evidentně rozhodli, že funguje zcela jinak, a tudíž zkrátka není pro hry smerodatne. Hry jsou alternativní zaklínačsky vesmír, ve kterém jsou některé věci prostě jinak, takže to nelze takhle násilím spojovat.

A s finančně negramotnym Sapkowskim to samozřejmě nesouvisí vůbec, to ani nestojí za komentář, spíš za mlčení, ze slušnosti k člověku, co stvořil skvělé univerzum, ale ztratil soudnost...
@mazar1234 (04.10.2018 21:18): mícháš dvě různá diskuzní témata dohromady, Jab s Guardianem tu řeší finále hry a to jak moc vychází z děje, Sapkowa blbost a finanční negramotnost nikoho nezajímá.

A k tomu tedy musím dodat že nejenže Ciri jako svobodná Zaklínačka z děje vychází mnohem více, spěje k tomu vlivem událostí, sudbou, svou povahou i Geraltovým vedením, ale hlavně toto vyvrcholení víc odpovídá tomu co činí šťastným samotného Geralta (je přecejen hlavní postavou). Závěr kdy Ciri skončí jako Císařovna u svého zparchantělého "otce" je velmi špatný, obzvlášť z hlediska poetiky díla (není rozdíl mezi hrami a knihami) které vždy akcentovalo tvrdý a svobodný život na stezce před pohodlností moci.
Nicméně beru že Jab to vnímá jinak, v tom je W3 ocenění hodné, že dokázalo přijít aspoň se dvěma různými rozumnými vyvrcholeními, a že to záleží na hráčově přístupu (a hlavně jeho pocitu podřízenosti Emhyrovi a vyšším politickým zájmům)

...když už v CDP nedokázali rozumně dotáhnout linky s Bílou zimou a Avallac'hem
nechápem, prečo si rozosierate hru nejakým info z knižnej - paralelnej - tvorby.

nikdy som nechápal tie hlášky v knihe to bolo tak a oni to urobili inak.

Áno, ten spisovateľ urobil hlúposť a naivne im daroval milardy, ale to je jeho blbosť, nie chyba CDPR.

Prečo je tá potreba neustále spájať kanon z knihy vs hra od CDPR.

Kniha je kniha a hra je hra.

Komentujte gameplay a nie irelevantné chujoviny.

Ja ako človek, ktorý čítal knihy real-time ako vychádzali vôbec neporovnávam informácie z kníh vs hra. Prečo by som to robil?
Fakt nechápem toto neustále zrovnávanie akože Sapkového kanónu vs CDPR deformácia v hrách.

Proste im to v záchvate hlúposti predal, deal with it, nie je žiadny priestor na porovnávanie.

P.S.
A kde sa berie tá istota, že to CDPR robí horšie ako ON.
@Jab (04.10.2018 20:34): Ano, ti potvoráci jsou důsledkem Konjunkce sfér, kterou záměrně vyvolal Avallac'h, aby se Ciri mohla postavit Bílé zimě, která je ve W3 pojatá jako síla, která putuje mezi světy, a ničí je. Proto vyvolal Konjunkci sfér - prolnutí světů - aby Ciri mohla vstoupit do Bílé zimy a zastavit ji. Já jsem pozor dával. Ty ne. A ještě na základě svojí nepozornosti děláš závěry a poučuješ ostatní.

Domluvil jsem, řekl jsem vše, co bylo třeba, možná i víc.
@Guardian (04.10.2018 20:32): Ty potvoráci, co se tam všude ve Skellige objeví, jsou právě důsledkem náhlé konjunkce sfér. Nedával si pozor.
http://witcher.wikia.com/wiki/Conjunction_of_the_Spheres

Fantasy příběh není bible. A tvoje interpretace rozhodně není závazná pro mě. Oba vycházíme z psaného a opravdu mě nešokuje, že něco chápeš jinak (jedná se proboha o proroctví). Ulítnuté ale je, jak si ublížený, že si někdo myslí něco jiného.
@Jab (04.10.2018 20:28): Nic si z prstu necucám. Ciri na konci W3 zastaví Bílou zimu, ne Konjunkci sfér. A proroství a důvod, proč by Ciri měla vládnout a mít potomky, kteří ovládnou svět, je ten, že její potomci mají obyvatele světa odnést před příchodem Bílé zimy do jiného světa (ano, elfové to berou tak, že má odvést elfy). Na konci W3 Ciri Bílou zimu zastaví, a tím proroctví pozbývá smyslu. Jestli tobě se něco nějak líbilo nebo ti nějak přišlo rozumné, to je sice hezké, ale tohle jsou fakta. Ve hrách chtěl Emhyr Ciri na trůn čistě proto, aby vládla místo něj, aby předal císařství. To je celé. Nijak to ve hrách s žádným proroctvím, které znáš z knih, což ti zopakuju klidně ještě mnohokrát, nesouviselo.
@Guardian (04.10.2018 20:16): Hele co ty si vycucáš z palce je uspokojivé pro tebe. Ne pro mě. Stran Bílé zimy je to proroctví úplně jinak už jen tím, že se tam jednalo o záchranu elfů elfkou. Cregennan do toho hodil vidle a tedy už to stálo na vodě tak či tak. Witcher 3 na konci představil konjunkci sfér, kterou tam v rozporu s původním proroctvím zastavila právě Ciri. Dá se tak říci, že CDPR vyžehlil původní zmatky. Proroctví stran potomků Ciri může klidně platit nebo ne. Pro mě je rozumná ta varianta, že nadále platí. Přijde mi pak logické dát Ciri od začátku ten boost, aby naplnění proroctví šlo víceméně mírovou cestou.

Jo a používej více spoilery.
@Jab (04.10.2018 20:15): Jestli je ti všechno jedno, tak ok, ale potom tady nepiš, jak by to mělo být a jak je to správně, pokud jsou ti logické argumenty jedno a tohle je tvoje jediná reakce. Podle mě jsi víceméně ani nepochopil, co jsem ti napsal a co tím chci říct. Tak snad to pomůže někomu dalšímu...

Tvrdit, že je ti putna, jak to bylo v knize, je přinejmenším podivné, když právě na tom, jak to bylo v knize, zakládáš to tvrzení, co je správné rozhodnutí ve hře. Jelikož ve hře to proroctví takhle vůbec nefunguje a tobě je jedno, co je v knize - tak potom ok, vzdej se ale toho argumentu, že Ciri má vládnout světu, protože proroctví.
@Jab (03.10.2018 06:48): Pokud Ciri měla podle proroctví skončit jako vládkyně světa, a skončila by místo toho jako zaklínačka, evidentně to proroctví bylo falešné, a nemá smysl ho řešit. Touché.

Mimochodem, je evidentní, že to proroctví jaksi nikdy nevycházelo a že se ho stejně všichni (včetně Emhyra) vzdali. Stejně tak moc nezafungovalo to proroctví o Bílé zimě, která měla každou chvíli přijít - i o nějakých 100 let později (Paní jezera, Nimue) v knihách padlo, že přijde za nějakých 2000 let a že je to normální přírodní jev (ne jako ve třetím Zaklínači, kde je Bílá zima nějaká prapodivná galaktická ničemná síla). Jestli někdy něco fungovalo, tak Sudba, že Ciri patří ke Geraltovi. Ta fungovala spolehlivě.

Emhyr není Ciriin otec. Geralt je její otec. Emhyr je jen někdo, kvůli komu Ciri nesmírně trpěla. Že to ve hrách ignorovali a část té zápletky zcela vypustili, nehraje roli.

Proroctví známe z knih, ne ze hry. Hra to celé motá dohromady a defacto to proroctví i popírá. Tím, že tam Ciri porazí Bílou zimu, před níž měli svět zachránit právě ti její potomci z Proroctví (zachránit, tzn. vzít lidi do jiného světa a utéct před ní, ne ji zastavit).

Takže máš v podstatě dvě možnosti:
1) Brát to tak, že Proroctví stejně funguje ve hrách jinak než v knížce (což je pravda), tudíž nemá smysl se na základě něj ve hrách rozhodovat.
2) Brát to tak, že v knihách proroctví stejně nefungovalo zdaleka tak, jak se myslelo. Tudíž opět není důvod přikládat mu ve hrách nějakou váhu, i kdyby ve hrách nebyla jeho knižní podoba popřena.

Mimochodem:
https://is.muni.cz/th/r94cu/Transformace ... ni_a_herni_serii.pdf
@Shoggot (02.10.2018 22:53): Ciri je na to škoda. Je inteligentnější, schopnější a zdatnější než Geralt. Zaklínačská dráha pro ni je imho nezodpovědná. Navíc jsem ji umetal cestičku celou hru. :) Toussaint je stabilizované území bez Hansy, vinařský průmysl zažívá díky Geraltovi rovněž boom. Podobně Skellige má v Cerys schopnou vládkyni, která s Ciri snadno najde řeč i díky společným vazbám. Ciri se provdá za Tankreda Thyssena (s Triss jako jeho rádkyní to je pojištěné), Hengforská liga dostane nabídku (kterou nelze odmítnout) se připojit a proroctví týkající se potomků Ciri bude naplněno bez dalšího krveprolití. :)
nemuzu si pomoct, ale pripada mi, ze do polske mentality to zapada .... viz napr. polske pozadavky na reparace za ww2 z posledni doby ... sapkowskymu to fakt preju aby nic nedostal ... tohle me fakt vytocilo, moje hodnoceni zaklinace timto stoupa o 5%