Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Saluto,
Nástřel cenově new PC
V klidu unreal engine 3-4
Cryengine
Skyrim + sem tam mód
Deus ex HR + poslední díl
World of tanks
Dishonored
Chystanej system shock
Hlavně sledování kanálu twitch tv on line přenosů + youtube videí
Občas nahrání videa

Taktovat NE
Monitor full HD mám
Chtěl bych spíš tišší pc
Žádný render , žádné upravování, žádné stříhání.

Vejdu se do 25 K ? win 7 / 10 ? v ceně.

Někdo návrh sestavy..prosím pěkně koukám.
@Chuck (31.05.2018 19:04): Za mňa nemecký semi-pasívny Freezer i32 od Arctic. Mám ho už vyše roka, ventilátor má kvapalinové ložisko a pri záťaži procesora menšej ako 40% sa úplne zastaví. Je to poznať pri sledovaní filmov počas tichých scén - dekódovanie videa ráta grafická karta, procesor pracuje v minimálnej záťaži, ventilátor na CPU sa zastaví a mašinka je počas filmu nehlučná. Montáž je jednoduchá a pasuje aj na socket 1155: https://www.arctic.ac/us_en/freezer-i32.html
@Kwoky (31.05.2018 20:04): Kdybych s tím chladičem měl nějaký "vyšší" záměr, napíšu to, ale jak vidíš, to jsem neudělal. Fajn, finanční strop jsem neuvedl, uznávám. Viděl bych to do cca 1 000 Kč.

@Rapier (31.05.2018 20:26): Účel? Tiše ochlazovat CPU, nic jiného neřeším. Kdybych řešil, uvedl bych to.
@Chuck (31.05.2018 19:04): Chucku, opět kroutím hlavou nad tvou otázkou. Zvykni si prosím psát taky finanční strop a představu, co by to mělo umět. Takhle ti doporučím třeba tenhle, načež ty odpovíš, že chceš taktovat a tenhle to neuchladí. A tenhle rozhovor odmítám (opět) vést. Nejsem vědma a nebaví mě to.
@Chuck (31.05.2018 19:04): a má to vůbec smysl teď po tolika letech kupovat chladič k CPU, který v pohodě uchladí boxovaný chladič a to prosím poměrně tiše? Sám mám i5-2400 přetaktovanou s boxovaným chladičem. Kdysi jsem také kupoval extra chladiče CPU ale od té doby co má ten CPU výše to už neřeším. Uznávám, že chladič jde trochu slyšet v zátěži ale když si v BIOSu nastavíš řízení otáček dle PWM tak není co řešit.
@7c (30.05.2018 18:51): právě, že posledních 10 let neměním PC často. Současnou desku už mám 7 rokem (oprava od roku 2011) a předtím jsem měl MB s socket 754 asi 3-4 let. To bejvávalo v dobách kdy výkon CPU a GPU rost doslova raketově a já jako chudý student neměl na to abych si pořídil něco solidního. To byly ty 90 roky 20 století....tenkrát upgradoval úplně každý a co rok, dva max. pokud jsi si chtěl zahrát...

EDIT: možná jsem to s tím odhadem MB přehnal, uznávám. Pamatuji si na 100% pouze 6 základních desek od roku 1998 (první CPU AMD K6 233 MMX, Celeron 433 (později do stejné desky Celeron 633) socket FCPGA, AMD Athlon 1 Ghz socket A, AMD Athlon 2500+@3200+ Barton socket A ale nová deska, AMD Athlon 64 3000+@2,4Ghz socket 754, Intel Core i5-2400@3,6Ghz
Nepočítám ty co jsem v záruce vrátil (ehm AMD K6 II CPU to byl děs a běs) nebo ty které jsem použil ke složení PC pro někoho v rodině, známé, apod.

Tak či onak nikdy jsem do desky nedal více než 2,5 tis a asi jsem měl vždy štěstí a deska mě nikdy neodešla.

EDIT1: např. tu MB pro socket 754 jsem měl od Asusu K8N a ta deska vydržela neuvěřitelné kousky, jak už jsem zmiňoval vždy a zásadně taktuji CPU a vlastně i FSB. Takže i MB dostává zabrat. Stála mě mám pocit okolo 1500 Kč a dodnes funguje synovcovi ve starém PC. S Athlonem 64 3000+ přetaktovaným z 2Ghz na 2,4Ghz a ATI 1950 GT to byla jízda. Až na fakt, že díky tomu, že CPU časem bylo jen jednojádrové a tak jsem nemohl s kamarády hrát Bad Company 2 (GPU by to v pohodě utáhla) bo omezení CPU (min. 2 cores). Se slzou v oku na tohle PC vzpomínám. Skříň TermalTake mám od té doby dodnes. :)
Btw kdyby se ještě někomu výrazně líbily ty MSR7 sluchátka, tak na německém amazonu jsou teď se vším všudy za 165 eur. Což je výrazně lepší cena než v našich eshopech.

Další hi res konkurence (byť spíše na ven a tedy s nižší impedancí) v podobě Panasonic-rp-hd10e a Sony MDR-1AM2 u nás vychází cenově docela v pohodě.

Ještě doporučuji ty Sennheiser HD 569. Jdou sehnat u nás za 3,5 (stále skáčou - teď jsou zase za 4). Na německém Amazonu jsou zase o něco levnější. Výrazně bych je doporučoval třebas i ve srovnání s Audio-Technica M50x.
@Rapier (29.05.2018 21:17): Když ti odejde deska nebo zdroj, je tu solidní šance, že neodejdou samy...

Ale jestli měníš PC tak často, tak je fakt, že investice by se nejspíš nevyplatila.
@Rapier (29.05.2018 21:17): Naprosto chápu a mám to podobně. Přitom základní deska je nejsložitější součást PC. 3 tisíce za desku mi přijde ještě adekvátní, ale třeba desky pro Threadripper za 9 litrů, to je úlet.

Mně deska odešla v roce 2005, bylo to MSI.
@Bodkin (29.05.2018 17:42): kriste pane, takhle drahé desky. K čemu je to dobré? No dobře, pokud není na výběr....raději bych počkal nebo vzal starší čipset co podporuje Ryzen 2XXX.

Dosud jsem za nejdrazší desku od Intelu s čipsetem P67 pro full taktování Sandy Bridge dal max. okolo 2500 Kč od Gygabite (dodnes slouží v hlavním PC). Nikdy se mi nestalo, že by mě od roku 1998 co mám už ani nevím kolikáté PC (moment počítám: 9-11 ks) odešla základní deska ale stejně do 3 tis mám takový psychologický limit, spíše by se ale opět držel na 2,5 tis. A to zcela běžně taktuji procesory. Už to mám jako národní sport. :)
@Fatality (28.05.2018 21:04): Už jsem to tu dával. Vítej do diskuze nicméně! :)

Btw platí, že Auri si bude muset vybrat pár myší, které se ji líbí a pak buď zkomparovat svou ruku s rozměry, které třebas rocketjumpninja udává nebo ještě lépe si je jít někam přímo "osahat".

Osobně jsem fanda větších myší , ale hmotnost bych stále chtěl do 100g.
@Auri (28.05.2018 17:12): Dle mě záleží nejvíc na ergonomii, nejméně asi na senzoru a DPI (vesměs u herních myší nejde o zásadní rozdíly).

Osobně je jistota DeathAdder (různé varianty - třeba tahle - nicméně za tu cenu bych ji doporučil asi jen tomu, kdo ví, do čeho jde (Razer se všemi výhodami i problémy) :), docela jsem zvědavý na SS Rival 600 - obecně preferuji větší myši.
@Auri (28.05.2018 17:12): Sensei je pro praváky i leváky. Rival 310 je pro praváky. Jinak jsou to stejná myšítka. Pokud bys potřebovala myš pro leváky, tak dej případně vědět. To by byl výběr dost jiný. ;)
@Auri (28.05.2018 16:55): Docela jo. Senzor by mohl být lepší, ale pokud vyhovují rozměry a váha (a taky hodně "gaming" vzhled), tak by all means. Je to už ale starší myška a dají se najít asi i lepší. Osobně bych ale vybíral z top ten toho rocketjumpninja. ;) Sám mám ten Steelseries Rival 310,který má výhodu snímání pohybu 1:1 i při vysokých DPI. Paradoxně mi to přijde super hlavně mimo hry, kdy mi ta rychlost při zachování přesnosti vyhovuje. Navíc má Omron tlačítka s garantovanými 50 mil. kliky (proti dvaceti mil. u G403). Ale to asi nikdo nebude počítat. Btw ještě je dost fajn Cougar Revenger S.
@Auri (28.05.2018 16:21): Základní přehled.

Roccat Kone EMP - Recenze

Cougar Surpassion

Zajímej se o vzhled i o to, zda má myška garantovánu nějakou odpovídající životnost spínačů. Typicky Omron tlačítka. Má Siege M04 pletený kabel má.

Rozsáhlý test myší.

Další. Já také preferuji přepínatelnost hodnoty DPI na nějakém prostředním tlačítku. To má myš splňuje. A dej si pozor, aby protiskluzné boční povrchy nebyly řešené tak, že se ti zespoda bude dostávat lepidlo. Potkalo mě u mé myši.
Zdravím :D Bylo mi doporučeno se zeptat tady, tak se ptám.
Sháním herní myš za rozumnou cenu, hraju FPS hry, momentálně jenom Overwatch, kde hraju jak projectile heroes, tak hitscan. Sháním myš, která bude za rozumnou cenu (nechci do toho vrážet 2K, maximálně tak 1.5K) a bude mít minimální inputlag. Přemýšlím o Logitech, ale vůbec se v myších nevyznám, tak si raději nechám poradit od někoho, kdo tomu rozumí.
Mimochodem hraju jenom zápěstím (wrist aim) s relativně vysokou sensitivitou při 2000dpi na myši. (cca 6.6cm/360°)