Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Na výstave Computex v taiwanskom Tchaj-peji najprv Intel predstavil 28-jadrový procesor s taktom päť gigahertzov, aby ho neskôr prekonalo AMD s 32-jadrovým procesorom.

Intel predviedol procesor priamo na pódiu, jeho výkon prezentovali benchmarkom. V teste Cinebench získal 7334 bodov. Pre porovnanie, 18-jadrový procesor po pretaktovaní dosiahol takmer 4500 bodov.
Procesor plánuje Intel predávať od štvrtého štvrťroku 2018. O architektúre procesoru či o technológii sa počas prezentácie nezmienili.

Keďže Intel tento rok oslavuje 50. výročie od založenia spoločnosti, pre prezentáciu si pripravil ďalšiu novinku. Na oslavu výročia vydá špeciálnu pamätnú edíciu procesoru Core i7-8086K, z ktorého vyrobí 8086 kusov.
Procesorom si chce pripomenúť Intel 8086, prvý 16-bitový mikroprocesor z radu x86, ktorý vznikol v roku 1978. Procesor bude mať šesť jadier a dvanásť vlákien so základným taktom štyri gigahertze, v boost móde až päť gigahertzov.

Predstavenie 28-jadrového procesoru prekvapilo mnohých, no oznámenie konkurenčného AMD prekvapilo ešte viac. Spoločnosť svoj masívny 32-jadrový procesor sľubuje ku koncu roka, presnejšie v treťom štvrťroku. Druhú generáciu procesorov Threadripper postavili na 12nm architektúre Zen+ so 64 vláknami.
AMD chce procesor predávať vo viacerých verziách, vrátane 24-jadrového procesoru. Podľa webu Anandtech bude základný takt 32-jadrového procesoru tri gigahertze, v turbo móde sa navýši na 3,4 gigahertzu.
A sakra! Prý se ty behriger ms20 už nevyrábí, tak zkouším jeden menší shop který je prý ještě má ve skladě...

Edit: nakonec jsem našel ještě jeden naskladněný kus na Muziker, jen to není MS20 ale MS20+ (referenční?), jaký by v tom měl být rozdíl? taky ten shop který měl ty MS20 prý teda už nemá ale prý se zeptá jestli nejsou ještě ve skladu v maďarsku... :)
@CrocoRay (06.06.2018 07:57): ja take myslim ze to nepujde u vsech her. Zrejme by to tam nekdo musel do ty hry dat, coz u konzoli dost pochybuju. Ale jestli to je tak ze ta mys umi prevzit osy xy z pacek a nejak to prevest jit by to mohlo. Ja mel mys naposled u ps1 a funguvala jen u her co meli udelanou podporu mysi.
@Garret (05.06.2018 20:22): Pročítal jsem a to samé jsem se dozvěděl tak letmo. Že to není klasická myš a ten pohyb není úplně přesný a hladký jako na PC plus ten lag. A pak i to nastavení není nejlehčí.

Co se týče nějakých diskuzních fór, tak lidi říkají, že to nemusí fungovat ve všech hrách, ale to neberu příliš vážně, protože do diskuzí přispívá kde kdo a můžou si vymýšlet.

Takže asi nejlépe dát na názory známých lidí nebo tady databáze, kde je určitá komunita a známe se tu trochu.
Pokud se rozhodnu vzít, tak dám určitě vědět.
Je toho ale více a liší se to trochu i cenou. Tamto Pro stojí 3 500, což je zase něco trochu navrch.
@CrocoRay (05.06.2018 19:45): koukni se na recenze. taky jsem to zvažoval, ale údajně je tam hodně velký input lag a nastavení je hardcore procedura pro trpělivé. každopádně jestli se rozhodneš to vzít, dej pak vědět, osobně jsem na to zvědavý :-)
Už mě serou páčky u stříleček na gamepadu u konzole. Našel jsem si nějakou herní myš, co by měla fungovat na Playstationu a je přímo schválená Sony. Můj dotaz je, zda taková myš bude fungovat u každé hry nebo riskuji, že vyhodím prachy a nic z toho. Není to nejlevnější, ale na střílečky už fakt nemám nervy a tou páčkou a blbým palcem prostě zamířit nejde. U mě rozhodně ne, když mám palce zthulé jak prase a to už se do smrti nerozhýbe.

myš pro PS
@Gordon (05.06.2018 13:18): Já mám Bosáky a nejsou špatné.

Líbí se mi, že na stole zabírají minimum místa, ovládání je tvořené jen jedním potenciometrem (kterým se to i zapíná/vypíná) a nemusím se moc srát s nějakým nastavováním. Prostě otočím a jede to. Jako repráky ke kompu na hraní je to podle mě naprosto ideální. Výkon dostatečný, basy jsou akorát.

Druhá věc je ale pokud se používají na poslech hudby / k filmům. Na to podle mě úplně ideální nejsou. Na hudbu bych chtěl větší výkon (i když to ohulím na maximum, tak je to pro mě stále málo) a na filmy to chce 5.1 soupravu.
@Gordon (05.06.2018 13:18): tak tyhle bedny jsou pecka za 4 tis mají i jeden optický digitální vstup. Trochu mě děsí že trafo je uvnitř, tzn. že napájení není řešené externě jako u AQ. Hm...
@Gordon (05.06.2018 12:08): Hlavne sú vyrobené z kvalitných súčastí určených do profesionálnej sféry, tiež majú ozvučnicu z MDF kompozitu. Tiež som nad nimi uvažoval, ale ja mám naopak príliš veľké priestory a 2x10W sa mi zdalo málo. Od tých plastových Genius bazmekov ruky preč!
@Gordon (05.06.2018 11:16): Mrkni sa na nemecké 2.0 Behringer MS20 a prípadne aj MS40. Uvádzacia cena je pri MS20 o tisícku nižšia ako pri AQ M23 a hrajú výborne.

edit: Alebo si počkaj na zľavu, ja som kupoval AQ M23 v novembri o tisícku zlacnené v mall.sk a v porovnaní s Behringermi majú sýtejší zvuk a o tretinu výkonnejší zosilňovač.

edit2: Na ležato ich určite nedávaj, zvuk sa okrem iného vytvára aj rezonanciou ozvučnice, ktorá je pri AQ M23 vyrobená zo špičkového vláknového kompozitu a položením na bok to kompletne zabiješ..
@Gordon (04.06.2018 23:17): Sám mám tyto a jsem spokojenej, jako normální člověk, co těm parametrům vůbec nerozumí. Už nejdou sehnat, ale něco podobnýho bude asi toto. 2.1 bych se vysral, když ohulím nějakej metal na těch svých 2.0 na nějaké akci, tak to zní mnohem líp, než nějaký levnější subwoofery..
@Rapier (05.06.2018 05:56): AQ M23 se mi strašně líbí, ale já je fakt nemám kam dát mám malinkej byteček, leda že by byly v polici pod TV na ležato nevím ale jestli by to mělo nějakej negativní vliv na zvuk.

Já se v Repro fakt moc nevyznám proto se ptám, jestli je ten externí zdroj fakt výhoda nebo nevýhoda nevím. :D
Jaká je výhoda subwooferu?

Jinak jsem tedy zužil výběr: odkaz, odkaz
Tyhle si co se týče zvuku lidi dost vychvalují: odkaz
plus tedy AQ M23, pokud by jim nevadilo že budou ležet... :D
@Gordon (04.06.2018 23:17): u těch Creative je snad mít externí napájecí zdroj výhoda ne? Žádný brum jako u ostatních repro. Buď tyhle nebo AQ M23 ale to už máš skoro 5 tisíc. Na 2+1 bych se vykašlal pokud nechceš akorát naštvat sousedy. Jak myslíš asi, že budou ty sestavy 2+1 za 1-1,5 tis hrát? Děsně. :)
Díky.

Já to po důsledném rozvážení během dnešního dne trošku pozměnil.

Já si před pár lety koupil poslední A10 a levnou základku s tím, že počkám na nové ryzeny. Takže jsem už vydržel o rok více než jsem plánoval a počkal bych na 2, ale to bych pak čekal na 2+ a pak by byla 3 a...

Já nedávno zjistil, že i ta má první 386Dx/40 byla AMD, takže jediný Intel co jsem měl byl P75 který se hrozně sral, tak se mi nechce na starý kolena dávat prachy Intelu. Zvlášť když jsou ty nový Ryzeny fakt dobrý.
Tak konečně už myslím tu koupy Repro trochu vážněji! Cenový strop mám cca 4 000 jsem ochotný jít trochu víš ale myslím že to nebude třeba neb nechci nic mega kvůli tomu že to půjde pod televizi a tam je místo na výšku 27 cm. Chci je zapíchnout do PC.

Chci aby to bylo na hry, filmy i hudbu, chci aby to bylo zábavné a nebolela z toho po chvilce hlava, basy taky ocením, Uvažuji o 2.0 nebo 2.1, nic míň, nic víc! :D Raději bych se přiklonil k té 2.1 když už, hlavně aby se to ale vešlo do té poličky. :)

Od TV na které i hraju jsem jeden metr a nejraději bych si koupil něco co je za danou cenovku bezkonkurenční oproti ostatním za stejnou cenu.

Pokukoval jsem po těchto kde si lidi chválí subwoofer, také si ale lidi stěžují na průměrné středy a navíc jsou tři verze a vůbec nevím jakej je mezi nimy rozdíl kromě estetiky a síly:...
odkaz
odkaz
odkaz

Dále tyto, z recenzí jsou prý hodně dobré, jako jediný negativum se tam uvádí především "Extérní napájecí zdroj (impulsní)"... netuším... ¯_ツ_/¯ taky bych ale byl raději kdyby teda měli střed.:
odkaz

Dále mě zaujaly tyto, jen mi přijdou docela hnusné a lidi si u nich stěžují na příliš velké basy, já osobně zas nechci nějaký hardcore party bassáky:... :)
odkaz

Za jakékoliv tipy na lepší kousky nebo pomnoc při výběru ze stávajících bude nadšen, Chlapy...

Btw vtipná věc: Sem se ptal jednoho co do toho prý trochu fušuje (do audia) a doporučil mi hi-fi a dal odkaz na eshop na luxusní elektroniku bez nějakého konktrrétnejšího typu a ani nevěděl co je "zábavnější zvuk"... mno.. :-)

@Bursoft (04.06.2018 23:00): To by byl katastrofický scénář. :(
Nebo zničehonic objeví 20 nových chyb v obou CPU a vrátíme se do 2011/2012 ne cenou, ale výkonem, až to všechno zapatchují :D
@Paul (04.06.2018 21:52): jó to byly doby! Duron 600 kdysi výkonem ve hrách válcoval i mnohem dražší Pentium III pokud ne nepletu. A Athlon 64 3000+ do socketu 754 přetaktovaný z 2Ghz na 2,4Ghz bez zvýšení napětí (takže fakticky výkon jako 3700+) to byl můj miláček (ehm kde jsem to jen slyšel...?) :) A to vše prosím s deskou ASUS K8N s Nvidia 3 chipsetem, deska za pouhých cca 1500-1900 Kč (bohužel cenu už si přesně nepamatuji). Zlaté časy s ATI 1950 GT 2GB to bylo něco.
Jinak souhlas, Intel pořádnou konkurenci potřebuje jako sůl v jisté nejmenované československé pohádce. Jen se obávám, že ty ceny se na ceny roku 2011/2012 už nikdy nevrátí. Nicméně naděje umírá poslední.
@Rapier (04.06.2018 21:41): Ano, taky si pamatuju doby kdy AMD rulovalo. Měl jsem kdysi Duron 800 a pak Athlon64 3000+, tehdy taktlej z 1.8ghz na 2.4. Ale od vydání Core 2 Duo Intel ruloval a ruluje stále, ikdyž má teď méně jader/threadů v mainstreamu, tak v herním výkonu stále vede. Uvidíme co do budoucna, doufám že AMD zase rulovat začne, Intel tu konkurenci potřebuje.
@Paul (04.06.2018 21:26): 8 cores i5 Coffe Lake by mohl být hodně zajímavý (ale obávám se, že také hodně drahý) ale já jsem o hodně zvědavější jak se Intel popere s 7nm, neboť už teď se v kuloárech proslýchá, že Intel má na rozdíl od AMD problém kvůli návrhu stávající architektury CPU. Zatím co nyní díky 6 a později 8 jádrům Coffe Lake jen lepí díry (fakticky jen reaguje na konkurenci - už není technologický leader), tak se obávám, že příští rok s 7nm až AMD zdvojnásobí počet Cores/HT neboť jejich architektura to díky zmenšení umožňuje, tak Intel bude mít nejspíš velký problém, pokud už nemá v záloze úplně novou architekturu CPU. Protože, ta stávající je tu s námi od dob Core 2 Duo pokud se nepletu. Jako veterán pamatuji doby, kdy to bylo AMD kdo v době Athlonu udával směr a vedl (v každém ohledu ať už to byl hrubý výkon nebo spotřeba)....vůbec bych se nedivil kdyby se to stalo po létech znovu.

Pro zákazníka je to super, jen ty současné ceny už tak super nejsou....ehm.
@Charllize (04.06.2018 20:45): Bóďa pokud vím konzoli už má, takže je mu tahle rada nejspíš k hovnu.

@Bodkin (04.06.2018 10:36): Pokud se ti už nechce čekat, tak asi není co rozmlouvat. Osobně už taky chci novej procák, ale ještě počkám na Intel co předvede s 8core coffee lakem a pak vezmu buď ten, nebo nějakej ryzen. Ale do desky bych víc jak 3500 dát nechtěl.
Tak deska je hlavně o výbavě a kvalitě zpracování. Různý ty japonský kondenzátory a chladící kaskády, atp.. Výbava je zas o tom co člověk použije. Já bych třeba nikdy SLI ani crossfire nevyužil. Jsem rád, že mám na jednu kartu. Za mě je na tý desce pozitivní M.2 (2x), TPM, WLAN, ale to je asi normálka. Taky bych nekupoval desku co je na trhu měsíc a jak chápu není venku ještě celá platforma (čipsety), aby si člověk pohodlně vybral z celé nabídky. 6,5k za desku je přesně o 3k víc než bych dal já. Ty tři litry podle mě udělaj radost jen při vybalování a montáži. Při denním použítí je už nikdy nepoznáš.

Ale co bychom si bez těch early adopters počali? Takže když na to máš a chceš to, tak si to prostě kup :)
@Bodkin (04.06.2018 11:03): Počkej aspoň na B450 nebo jak se má jmenovat ten novej mainstreamovej čipset pro druhý Ryzeny, to do 3k potom koupíš dobrou desku. Něco takovýho musí vyjít v nejbližší době, protože s takovou se ty menší ceny procesorů kompenzují drahou MB a srovnání s Intelem už pak není tolik růžový.
@Bodkin (04.06.2018 10:36): kdyz si koupis tuhle desku urcite se ti na ni pak neco nebude libit nebo se brzy posere, a kdyz si koupis levnejsi budes si porad rikat ze jsi mel vzit tu drazsi. Je to patova situace z ktere vede jen jedna cesta.
Koupit si konzoli :)
@Bodkin (04.06.2018 10:36): já bych Ti to rozmluvil ale nemá to smysl. :) Dát pouhých 16900 Kč za 3 komponenty není málo.

Před 7 lety jsem dal za tyto 3 komponenty (pochopitelně tentokrát jen 4 GB RAM DDR3 1600 Mhz, Gygabite MB s chipsetem P67, Intel Core i5 2400) dal jen 2180 Kč za MB, 3893 Kč za CPU, pouhých 875 Kč za RAM. To vše v 7 měsíci roku 2011! V 10 měsíci roku 2012 jsem dal pouhých 895 Kč za 8 GB DDR3 1600 Mhz!

Dnešní ceny jsou přesně důvod proč se nevyplatí kupovat nové PC, ledaže ti staré odejde nebo máš už fakt doma dědečka.

Osobně bych si koupil desku max. do 3 tis + AMD Ryzen 2600/X pokud by příplatek nebyl moc velký + 8GB DDR4 jednu RAM a časem dokoupil druhou. Nicméně já osobně si počkám do příštího roku na opravdový Ryzen 2 na 7nm.
@Gordon (04.06.2018 12:27): To mi neříkej ty vole, že Asus Rog Strix nemá podporu pro 3000 mhz paměti. Můj Gigabyte vydal bleskově update biosu a bez problémů jsem to zprovoznil, dokonce jsem tam měl předpřipravený profil přesně pro můj model pamětí.
@Chuck (03.06.2018 19:17): Je to výborný chladič a hlavne tichý ako duch, uvidíš. Dobrý kup, ja som za ten starší typ zaplatil pred rokom asi 30 €, o štvrtinu viac.. Pri osádzaní sa neponáhľaj, daj si záležať a poriadne očisti procesor od starej teplovodivej pasty, než nanesieš novú.
@Chuck (04.06.2018 10:28): Nulová zátěž je ten menší problém, to si můžeš různě ponastavovat otáčky ventilátorů (či je úplně vypnout), že to opravdu nebudeš slyšet. Problém je hluk v zátěži, kdy se grafika peče na 80-90°C a větrák se točí na vysoké otáčky. Já prostě když hraju, tak nejvíc slyším grafiku.

@Bodkin (04.06.2018 10:36): Jak už tady zaznělo, vrážet tolik do základky je blbost, procák OK pokud chceš 8jádro, cena pamětí je teď kurevsky vysoko, takže jak jsem tady už několikrát říkal, já bych si teď koupil 1x8 GB, protože to stačí na 98 % věcí a další 1x8 si koupil až se ceny uklidní.

Btw koupil bych si 3000mhz+ paměti.