Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Fritol (01.01.2022 11:16): Je mi úplně jedno jestli se ti výzva líbí nebo nelíbí, ale to naprosto nehorázné podsouvání xenofobie mě skutečně uráží a nijak to nezachrání to tvé "bez urážky". A vádí mi to tím spíš, že jsi člen týmu DH a skutečně teď zvažuji, jestli chci s někým takovým v jednom týmu být. Tohle si prostě přehnal.
Bez urážky, ale přijde mi vtipné, jak se už několik let vyhýbáte asijským hrám.

Místo toho už podruhé hrajeme domácí hry a podruhé v jisté formě i východoevropské hry. Ale největšího producenta v herním průmyslu na světě, který by byl pro zdejší komunitu opravdu výzvou aspoň, budeme ignorovat prostě. :D

No nic, jinak asi docela ok, ale tahle xenofobie mě až odrazuje to vůbec přijmout.
Témata super, dobrý výběr. Také mi to přijde letos náročnější. Tak to snad stihnu, mám dost restů z loňska, tak uvidím jestli tam něco sedne :D
Taky díky za další výzvu. Přijde mi, že letošní výběr her bude pro mě náročnější, než v předchozích dvou letech. Každopádně se už těším na hraní.
Přeji všem krásný nový rok s výzvou, a chci hlavně poděkovat všem za neutuchající zájem a přízeň. Vězte že mě to vždy pozitivně nakopne, když si tu přečtu, že vás to baví a že se těšíte na další ročník. A velké díky celému přípravném týmu za spolupráci, letos bych totiž výzvu bez nich stoprocentně připravit nezvládl. Díky moc.
Malignus publikoval v srpnu komentář k Dragon Age: Origins - The Darkspawn Chronicles. Za předpokladu, že hru rozehrál a celou dohrál v roce 2021, by to mělo být ok. Komentář sice editoval na Silvestra, ale dostatek doby před vypršením lhůty. A výzvu přijal, vedl její evidenci. Jen ta kategorie 2 u něj oficiálně zůstala chybně, zmateně, nejasně vyplněná.

Takže, je-li můj předpoklad správný, měl by mít nárok o soutěžení o ceny za splněnou Herní výzvu 2021. Jinak 2 byla v poho. V létě jsem našel ultra krátkou věc, která byla z jižní Ameriky. Tuším, že z Brazílie, hra Fissure.
Tak som výzvu dokončil aj s komentármi. Bože prečo som si zas tie komentáre nechával na poslednú chvíľu. Aspoň hry som mal dohrané už minulý mesiac. :)
Hlásím, že výzvu jsem dokončil, nechtělo se mi ale psát komentáře ke každé hře, tak možná teď ještě napíšu jeden nebo dva.
@Crash (31.12.2021 18:26): Jde o to, že jsem Dragon Age: Inquisition splnil kategorii, dvou předchozích výzev (i když za jinou class a s jinou romancí). V těch jsem ale nesplnil všechny kategorie, tudíž jsem ani nepsal ke hrám komentáře v minulých výzvách. A nejsem si jist, zda pravidla takovéto znovu-použití hry z nesplněné výzvy připouštějí. :-D
Nakonec splněno, akorát jsem musel nahradit Disco Elysium, které jsem zatím nestihl dohrát :) Ale na zpětné dopsání komentářů už nemám sílu, soutěž oželím :)
Obecně je teď sranda sledovat, jak každej seká na poslední chvíli komentář na nějakou hru z výzvy.

Jindy není komentář jak je den dlouhej a najednou taková nálož :-D
Letos mi to o kategorii uteče, nedá se svítit.

Ale jsem velmi zvědavý na tu, co nás čeká!
Poslušně hlásím, že mám nejspíš splněno. Bohužel jsem celý rok trpěla tvůrčí krizí a nebyla schopná napsat nic "na povel", čili mi komentáře ležely rozepsané v PC, opakovaně jsem se k nim vracela, přepisovala, mazala a teď jsem je konečně nějak dotáhla. Musím se příští rok polepšit! Nejspíš si dám předsevzetí napsat komentáře minimálně k polovině her, co odehraju.

P.S.: Moc se těším na tu následující!
Kdy se vůbec nová výzva spouští? Hned po půlnoci, nebo mám jít v klidu spát a kouknout na to až ráno? :D
Já to mám s výzvou tak, že si vyberu hry, na který jsem na začátku roku nažhavenej, ale po dohrání dvou tří se nadšení vytratí a jsem nažhavenej na jiný hry, který většinou nezapadají do výzvy. :-(
@rikuhahl (30.12.2021 22:07): já se k tomu snažím přistupovat tak, že všechno, co si musím zahrát, si zároveň i chci zahrát. :-D Pak je to hraní takový jednodušší, letos jsem výzvu měl hotovou díky tomu snad někdy v říjnu :-D

Jinak musím říct, že se moc těším na Herní výzvu 2022. Jsem moc zvědavej, co tam zase bude za tipy a kam se s nimi dostanu :-D

Největší výzva pro mě letos byla asi výzva č. 7 - Čas je relativní. Kamarád M.a.t.t. mi doporučil Abducted: 10 Minutes!!! a to byl teda dobrej hardcore :-D
@ZephyrCZ (31.12.2021 10:20): Jojo, souhlasím, je mi to blbý, ale zase si říkám, že když koukám, kolik uživatelů ten achievement má a jak často jde získat, nebylo by špatný tomu jít naproti, ostatně splnili bysme si ho hromadně.

Jsem sběratel achievementů, takže je vybírám cíleně a snažím se je splnit. A věřím, že podobně postižených jedinců je víc.:-D

Jako u skrytých achievementů mi asi nezbyde nic jinýho než doufat, že to tak nějak třeba přijde, ale tohle jde podle mě cíleně splnit.

Ale jak říkáš, omlouvám se, že jsem to psal do víc témat a do nové Herní výzvy zítra asi ještě budu, jen jsem chtěl, aby si to přečetlo co nejvíc uživatelů a měli možnost si to taky společně splnit.
Já se moc omlouvám, že to tady plevelím off topicem, ale chtěl jsem, aby se to dostalo k co nejvíce lidem.

Chtěl bych poprosit všechny, kteří si to přečtou, aby se zítra na Nový rok přihlásili na Databázi a zůstali přihlášeni celý den, pokud to bude možné. Chtěl bych se pokusit hromadně splnit achievement Davové šílenství 2.2 - Být online společně s dalšími 59 uživateli. Pro ty, kteří ho například nemají, tak i achievement Být společně online s dalšími 49 uživateli, resp. s dalšími 29 uživateli.

Věřím, že spousta lidí sem přijde kvůli Herní výzvě 2022, tak si prosím pojďme tento achievement hromadně splnit.

A ještě jednou se omlouvám za off topic.
Dopsal jsem poslední komentář a jsem hotov a mám víc jak den volna :) Každý rok si říkám, že dokončím výzvu někdy v září a budu mít čas na hry, které si jenom chci zahrát a ne, které si chci, ale zároveň i musím zahrát. Nikdy se mi to zatím nepodařilo, protože jsem výzvu nikdy nedokončil dřív než 20. 12., ale o to lépe se snažím vybírat ty kousky a občas si dokonce zahraju během roku i něco mimo výzvu , ale o tom ani muk ;)

Hodně síly a odhodlání k dokončení výzvy všem zarputilým finišerům ;)
A já hlásím, že jsem před chvílí taky dokončil. Ještě den rezerva, takže pohoda :D

Nejzajímavější zážitek byl letos jednoznačně Half-Life: Alyx. Dále bych vyzdvihl What Remains of Edith Finch, ale i u ostatních her jsem měl docela šťastnou ruku, takže jsem rozhodně nadšenější než v předchozích letech :)
@Eru: No je tam ta nepovinná část s retro Wolfem. Ale případně to mohu nahradit za The House of Da Vinci tam to možná bude vzhledem k množství různých miniher spadat i do hardcore.

Teda jestli se nepletu a dobře chápu popis té výzvy.
@Eru (28.12.2021 17:00): Wolf 3d... otázka je, jak moc se to v tomto případě dá považovat za minihru, když to v podstatě je gameplayově to samé, akorát v jiném kabátu... třeba ve Wolfenstein II bych to považoval jako minihru, je to tam úplně separe a hraje se to v původní verzi, ale tady, jak je to kombinace... to ať posoudí moudřejší :)
Zdravíčko, až budete mít někdo zkušenější chvilku kouknete mi prosím na mojí výzvu zda je to vše dle pravidel. Je to moje první výzva. Díky moc :)
Zase se omlouvám, že to tady plevelím, ale chtěl bych, aby se o tom tady dozvědělo co nejvíc lidí. Můžete se se na Nový rok, až se půjdete podívat na herní výzvu, zůstat přihlášeni celý den, prosím?

Chtěl bych se hromadně pokusit o splnění achievementu být online s dalšími 59 uživateli databáze.