Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Dan9K (01.01.2022 14:27): Uff, příště tam dej aspoň smajlík pro staré nechápavce. To víš, ve face to face komunikaci, bych to asi poznal, že jde o ironii, tady jsem fakt měl pocit, že to myslíš vážně a už trochu vidím rudě. :)

@Bragi (01.01.2022 14:30):  :D Tak teď si tu výzvu dokonale prokoukl...
EDIT: Jo a ještě ti asi nikdo neodpověděl na ten Bioshock Infinite do desítky, ten tu kategorii naprosto splňuje.

@sagittario (01.01.2022 14:09):  Podle té wiki je to za mě v pořádku, ale upozoňuji že Cyberpunk jsem zatím nehrál, takže třeba mi ti, co ho hráli, budou oponovat.
@Crash (01.01.2022 14:16): Žiadny strach. Novodobí kádrovači majú ešte v zálohe nacionalizmus (kategória č. 1), zoofíliu (kategória č. 4), rusofilstvo spojené s prejavovaním sympatií k totalitnému zriadeniu potláčajúcemu ľudské práva (kategória č. 6), satanizmus (kategória č. 9) a výsmech ľuďom trpiacim fóbiami (kategória 2 - agorafóbia, kategória 10 - akrofóbia). Irony off.
@Ronik (01.01.2022 12:16): Textace HC verze upravena na "Dohraj hru, ve které žádná z postav za celou dobu nepromluví.".

Taky byla na webu opravena kategorie "7. Hippokratova přísaha", která neměla text finální verze, který zní: "Dohraj hru, ve které se vyskytne lékař nebo zdravotnické zařízení.".
@Crash (01.01.2022 14:16): je vidět, že doba je skutečně zlá a podobně absurdní vyjádření, které je navíc zjevně narážkou na absurdní vyjádření Fritola, je bráno vážně :-)

šlo o vtip, ok? :-)

skutečný důvod, proč si dávám pauzu jsem psal v druhém odstavci.
@Dan9K (01.01.2022 13:31): Výborně, tak jen jsem vyřešil xenofobii, tak tu mám obvinění z homofobie. To jsi ještě v alkoholovém opojení po Silvestru nebo to myslíš vážně? Kde v té kategorii máš náznak homofobie, to mi tedy vysvětli? Jako je to sedmý ročník a já jsem opravdu připravený na to, že se spousta lidem netrefíme do vkusu. Ale tohle už fakt přeháníš.
Mně se na letošek výzva líbí. Vypadá dokonce víc jako něco, co by mi i sedlo :)
Zkusím nad tím pouvažovat.
@Fritol (01.01.2022 11:58):  Omluva přijata. A ano znám tě a vím, že si někdy servítky nebereš, ale to neznamená, že si musím nechat líbit věci, které jsou podle mého názoru přes čáru a uráží mě, zvlášť když je to ve veřejné diskuzi. Tímto považuji věc za uzavřenou, a beru si z toho tu konstruktivní informaci, že je tu zájem o asijské hry ve výzvě. Pokud máš i nějaký nápad jak to třeba i více specifikovat, tak za něj budu rád, ideálně do pošty.
Za mě jsou nové kategorie skvělé. Podpora českých a slovenských vývojářů, kteří třeba díky tomu poskytnou klíče ke svým hrám do soutěže, do podzemí se rád podívám, do ticha si taky něco najdu, hra za zvíře zní fajn, do barevného hodnocení se toho vejde strašně moc, SSSR má letos 100. výročí od založení, takže kdy jindy takovou kategorii dát, doktoři jsou také dobří (zbývají hasiči :)), rodinu už jsem dohrál na HC doufám, zombie mám rád a dlouho jsem s nimi nic nehrál, takže super a k narozeninám jsem dostal Take On Helicopters, tak to hned vyzkouším :)
Omlouvám se za další spamování, tentokrát už poslední. Tak se mi právě podařilo achievement splnit. Super.:-) I tak ale zůstávám online, ať se ho podaří splnit co nejvíce lidem.:-)

Děkuju všem, kteří si moji zprávu přečetli a zůstali online.

Díky.
hezké kategorie. Já se asi letos nezúčastním, protože je na mě výzva letos příliš homofobní a zdůrazňuje tradiční rodinu...

ehm, chci letos asi jet více podle svého, ale uvidim, třeba v červenci neodolám.
@M.a.t.t. (01.01.2022 12:43): @Karasman (01.01.2022 11:37): Ako píše Matt, Silent Hill je japonský, Resident Evil je japonský, Metal Gear Solid, Dark Souls, Tekken, Super Mario, Zelda, Death Stranding, Yakuza.... a to je len pár najznámejších značiek, ktoré fakt nie sú anime...

@rikuhahl (01.01.2022 12:59): Osobne mi príde výzva relatívne v pohode práve až na tú 1. a 4. kategóriu, ktoré sú obidve zrecyklované. Ale asi hlavne tá prvá kategória, lebo reálne na Slovensku a v Čechách vychádza prevažne odpad... ale paradoxne mám asi kandidáta (a dokonca slovenského) rovno do HC - Urtuk: The Desolation , ktorého som chcel tak či tak vyskúšať.
@M.a.t.t. (01.01.2022 12:43): Ta československá kategorie je tam z více důvodů. Je pravda, že je to v dějinách výzvy vlastně poprvé, co je některá kategorie hodně podobná některým z minulých let, ale určitě to v tomto případě není na škodu. Je určitě dobře, že se aspoň trochu podpoří místní tvorba a povědomí o ní, to je ostatně jedna z nepsaných úloh DH.
Fritol to síce napísal tradične fritolovsky (hoci ako ho poznám, tak to až tak nemyslel), ale má trochu pravdu v tom, že je škoda že tu máme znova české a slovenské hry miesto niečoho iného. Hoci ja by som to keď tak napísal trochu inak a osobne nemám problém ani so súčasným variantom. Niečo sa určite nájde :)

@Karasman (01.01.2022 11:37): Japonské hry sa nerovná sa iba manga štýl. Existuje viacero hier od východných vývojárov, čo by ti mohli sadnúť, ak by si im dal šancu. Skutočne tomu verím.

Od japonských vývojárov je napríklad automobilová séria Gran Turismo, ďalšia športová séria Pro Evolution Soccer, Sonic the Hedgehog, Teenage Mutant Ninja Turtles, legendárny Dyna Blaster, Golden Axe, Binary Domain a podobne. Schválne som sa snažil vymenovať známe značky, hry čo majú prístupnejšiu hrateľnosť a o žiadny japonský štýl sa nesnažia, naopak, viaceré miestami pôsobia až západne.
4. Zvířecí instinkt - Lze zařadit hru, ve které se hlavní postava transformuje do zvířete (např. do vlka)?
Ja by som mal otázku na kategóriu 10. Vzhůru do oblak. Hardcore varianta vyžaduje dohrať hru, ktorej prevažná časť sa odohráva vo vzduchu. Patria sem aj hry ako napríklad BioShock Infinite? Takmer celá hra sa odohráva v lietajúcom meste. Alebo musí letieť v povetrí samotný avatar, hráčom ovládaný stroj a podobne?
@Fritol (01.01.2022 11:58): Asi nezná, protože se to Crashe očividně (a pochopitelně) dotklo. Nebylo by fakt lepší se jednoduše omluvit, než svůj výrok omlouvat? Kór jako člen DH týmu bys měl jít příkladem :)
@Ronik (01.01.2022 12:04): Je myšlená tak, že kromě citoslovců, skřeků a výkřiků je jakákoli forma "hlasitého" projevu mluvy zakázaná. Tedy monolog též ne. Prostě, jak zní název kategorie. Ticho jako v hrobě. :)
Ke kategorii 3 na HC - vykládám si ji správně tak, že se ve hře nesmí vyskytnout dialogy dvou a více postav, ale monology (včetně hlavního hrdiny) jsou v pohodě? Nebo je myšlená tak, že ve hře až na citoslovce a výkřiky nesmí mluvit nikdo?
@ZephyrCZ (01.01.2022 11:53): No budiž, sorry. :)

A ničí práci jsem tu nezpochybňoval. Crash mě z týmu zná dostatečně dlouho aby věděl, jakým způsobem se vyjadřuju, včetně mého přístupu k herní výzvě a jeho práci. Ale to asi nepotřebujeme řešit veřejně.
@Fritol (01.01.2022 11:31): Vynechat Herní výzvu 2022 můžeš, urážet ostatní nemusíš. Při výběru kategorií jsme všichni z týmu navrhovali a následně hlasovali každý za sebe zcela svobodně, přičemž to Tvoje "nevěřím, že Japonsko nikoho nenapadlo" je absolutně vedle. Prostě ne, Japonsko nikoho nenapadlo. Xenofobní chování tady tak předvádíš pouze Ty sám a nedivím se @Crash: , že jsi ho tím namíchnul. Ono připravit tu výzvu, dát do dohromady, není práce jednoho člověka na dvě hodiny, ale celého týmu na celé dny. Chtělo by to trochu respektu vůči ostatním, jsme tu všichni jedna komunita.

A třeba se dočkáš příští rok, kdo ví... ? :)
@Zoltan (01.01.2022 11:42): Koukni do mých komentářů, tam někde jsou tři komentáře k Indie horrovým hrám za sebou, namátkou třeba cokoliv od EMIKA_GAMES. Všechno z Ruska nebo jiné. Člověk nemusí jít hned po AAA, Steam otevírá tunu možností :)
@Fritol (01.01.2022 11:31): Jo, to chápu, ale zároveň samá nudná FPS - Metro, Stalker, to jde úplně obloukem mimo mě, prostě nejtěžší kategorie, vůbec nevím co vyberu. Proto jsem napsal, že bych skákal radostí nad asijskou hrou.
Ahoj, většina lidí tady o tom asi ví, a nerad to tady pořád plevelím (kdyžtak to potom moderátoři smažou:-) ale chtěl bych požádat všechny, kteří se dneska přihlásí, jestli zůstanou online, aby se nám podařilo splnit achievement Davové šílenství 2.2 - Být online společně s dalšími 59 uživateli Databáze.

Pojďme si prosím, tento achievement společně splnit.:-)

Předem moc děkuji všem, kteří zůstanou online.
Mně osobně japonské hry nebaví, manga styl nemám rád a vyhýbám se mu. Jsem tedy xenofob, super. Dobrý vědět.
@jvempire (01.01.2022 11:27): To samozřejmě hrají, v pořádku. Jen pro velkou část uživatelů by to byla výzva i tak. Takhle budem hrát české hry, které nikomu nevadí a ukrajinské hry, kterých je taky požehnaně a nikdo s nimi nemá problém. To není výzva.

@rikuhahl (01.01.2022 11:29): Budiž, letos prostě vynechám :)

@Zoltan (01.01.2022 11:30): Rusko je jedna věc, Ukrajina je stejná, jak západ. Nepoznáš.
@Fritol (01.01.2022 11:26): Já ti nevím, nebylo by to moc lehké? Já teda mám daleko menší chuť na Ruskou hru než na asijskou, skákal bych tisíc kilometrů do vzduchu, kdybych si mohl zahrát hru třeba z Číny. Z hlediska výzvy jako takové by byla asijská hra procházka růžovým sadem! :)
@Crash (01.01.2022 11:22): Nemusíš se tady hned vztekat, já jen prostě nevěřím tomu, že za ty roky nikoho nenapadlo Japonsko nebo Korea. A vzhledem k tomu, že vím, jak xenofobní má DH přístup k japonským hrám, si dokážu představit tu diskuzi, která vede k zamítnutí. Možná se mýlím, z omylu mě vyvádět nemusíš. Jen jak říkám, přijde mi úsměvné, že letos v jisté formě opakujeme rovnou dvě kategorie místo něčeho nového pro všechny.

Jakkoliv tím neshazuju tvoji práci a práci zbytku týmu, je fajn, že to děláte.