Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Já bych to třeba zařídil tak že každý uýivatel třeba s více než 2000 body by mohl dát ke každé hře jeden obrázek s tím že by musel být opravdu pěkný (né nějaký náhodný screenshot), třeba takový jaký dělá Say, u toho se vždy kochám, a byly by přísná pravidla jako nutný popis obrázky, info pokud je modifikovaný nebo hra modifikovaná a musel by být ve full HD, pokud možno na plné grafické nastavení danné hry. Také by samozřejmně nesměl vyzrazovat děj. Nahlašování špatných obrázků by pak probíhalo stejně jako třeba u videí a zajímavostí to samé pluskování by mohlo pak být jako u komentářů (tedy vidět kdo plusknul), ačivment a bodové odměny.
@Crash (07.02.2017 12:12): Myslim, ze si uz dost stary na to, aby si pochopil, ze ludska mysel pracuje na rovnakych principoch. Ak kritizujem svojho voleneho predstaveneho, za to ako kona a co robi a pritom si neuvedomujem, ze konam uplne rovnako (v inej, i ked menej zavaznej situacii). Nieco nie je v poriadku. Na takychto minucioznych veciach sa to da nadherne ilustrovat. :)
Obrázky samozřejmě smysl mají. Mně osobně tedy stačí video tady, potažmo na youtube a steamu. Obrázky jako takové nevyhledávám. Na DH by asi místo mít měly, ale určitě ne pokud by to přineslo technické, finanční, schvalovací či jiné problémy. A určitě s tím nezahlcovat V.I.P. ;)
Ked sa budete samych seba pytat, preco je v tychto dvoch republikach taky bordel, precitajte si tuto diskusiu. Presne tak sa totiz riesia veci u nas (i u vas) na statnej, mestskej a inej urovni. Bez zmyslu pre systemovy pristup. Ale to len tak mimochodom.

Databaze her... je herna databaza, ktora uklada a spristupnuje informacie o hrach. Ich popisy, o ich autoroch, v urcitych zakladnych crtach. Hra je vsak audio-vizualne medium a k prisupe k nej by teda mal byt tento aspekt pritomny. Ciastocne ho zastupuje linkovanie videa, ktore (a to je myslim uz dnes siroky konsenzus) dokaze o hre vela vypovedat. Avsak stale tu ostava onen aspekt vizualizacie, ktora je nedielnou sucastou hry - zvyraznuje osobitost kadzej z nich. Tak ako popis a informacia o autorovi hry. Je na debatu, nakolko je to technicky riesitelne, v akych kvantitach a kvalitach. S tym suhlasim. Ale tvrdit, ze obrazok z hry nema ziaden vyznam, je zbytocny a nema v databaze co hladat, je nepochopenim media ako takeho a impaktu jeho jednotluvych casti (inak povedane - je na facku ;) ).
Neříkám že je to nějaká zásadní funkce bez který se neobejdu, ale přijde mi principiálně divný že zrovna na herní databázi, když se člověk podívat na screen ze hry o který si čte, musí použít google.
@Crash (07.02.2017 09:18): Určite to nie je nejaká dôležitá funkcia a má strašný potenciál kontraproduktivity.
Ale z dlhodobého hľadiska vývoja DH - aby sa DH stala úplnou náhradou Mobygames (nejakú víziu, ktorá sa nikdy nenaplní treba mať) by to v nejakej jednoduchej obmedzenej forme mohlo byť niekedy v ďalekej budúcnosti.

Najdôležitejšia vec je momentálne určite update na Platformy.
Taky jsem spíš proti, benefit z toho je minimální (stačí použít google), naopak pokud by přidávání mělo být nějak omezené a moderované tak v tom vidím vysoké nároky na VIP a zdroj zbytečných hádek a stížností, proč tenhle screen ano a jiný ne. A pokud by to mělo být neomezené, tak z toho bude akorát bordel a a pískoviště pro nesoudné cvoky, co budou přidávat kdejakou kravinu.
Screeny k hrám za mě také nemají smysl. To spíše ať má zase každý uživatel na DH (cca od tisíce bodů či podporovatel) třebas 10MB na screenshoty a linky pak může házet do komentarů a diskuzí. Ale imho nutnost to není. Alternativy jsou, byť často velmi dočasné.
Podle mě by bylo nejjednodušší přidat odkazy na místo kde jsou dobře zpracované např. mobygames.
Screeny? Co z toho? Technicky by to byla šílenost a kdo chce, screeny si dohledá během pár sekund. Za mě fakt ne...
Lepší by to bylo omezit na několik obrázků na uživatele s více než X bodů.
Screeny by boli fajn, ale museli by byť početne obmedzené na povedzme 5/10? screenov / hra.

A tu nastane ten problém, kedy sa bude množstvo užívateľov hádať, že práve ten jeho screenshot je ten brutálne najlepší.

Napr. Dj Oldgames to v princípe neobmedzuje, lenže tam je 99% obrázkov v rozlíšení 320x200 256 color.

Na DH je 15 000 či koľko hier a obrovské množstvo vo FHD alebo väčšom rozlíšení.

Až sa desím predstavy, že sa tu budú Mortal Kombatovať Paul vs Say svojimi Omodovanými vytunenými screenshotmi.

Za mňa screenshoty áno, ale najprv treba vymyslieť nejaké nepriestrelné retardation-resistant pravidlá.

@musa (06.02.2017 22:49): To bolo asi skôr myslené v zmysle uploadu a nie pozerania.
@Jumas (06.02.2017 21:49): takže sledovat relevantnost screenu někde externě nahraných a pak vybrané ještě přesouvat? Tomu říkám přidání prudící, nevděčné a do značné míry zbytečné práce :)!

Jinak platit si za možnost zhlédnutí screenů z her? V dnešní době Googlu a jiných udělátek je nereálné čekat úspěch, mnohem spíš dosáhneš remcání a našnupnutí uživatelů.
@Memphis (06.02.2017 21:44): Tak mohlo by probíhat hlasování. Nejprve uložit screeny jinam a kdyby odkazy dosáhly třeba deseti a více plusů, nahrály by se na DH. Taky by to mohla být jedna z výhod podporovatelství. Kdo bude chtít screeny, ať si za to zaplatí.
Když už, tak určitě vlastní úložiště. Zrovna před několika dny jsem přemýšlel, že v dnešní době lacinějších CDN už by to nemusel být takový problém, přehodnotíme.
@Tyrael (05.02.2017 13:56): to je předpokládám ten důvod proč tu ta sekce není, že by z toho byl bordel. Ale nevím, přišlo by mi cool kdyby byla v profilu her galerie kde by byly náhledy (klidně thumbnail, aby z toho nebyl megaobří bordel) screenů, s pravidlem že screeny by mohli uploadovat uživatelé jen vlastní.
@Paul (05.02.2017 00:49): zajímavá myšlenka....ale nedokážu si představit kde vzít čas na procházení změtí screenů, která by tak vznikla,,,,,.....zase si ale dokáži představit, že by mohli být soutěže se screeny na nějaké téma....aktivní soutěžící ¨by mohli vyhrát body navíc....nebo nějakou uživatelskou výhodu......taková kolonka by stála zato
Hrozně hloupej dotaz kterej se určitě řešil stokrát, ale proč vlastně není u profilů her kromě sekce videí i sekce screenshotů kam bychom mohli linkovat vlastní screeny ?
@Mexc (02.02.2017 01:47): Na úrovně to nemá smysl. To nejde nijak obecně nastavit. Celková doba smysl má, ale bohatě to stačí do zajímavostí. Pořád je to "měkká" informace - rozdíly dle hráče budou značné.
Jako informace u her by se mohlo doplnit i průměrná herní doba, nebo nějak vztažená herní doba na úrovně,
Zdar, chci se zeptat, zdali založíte statistiky diskusí a hodnoceni zajímavostí, videi a odkazů....stejně jako mám možnost vidět u komentářů kolik jsem komu udělil + a -, a naopak...vzhledem k tomu že ve své aktivitě najdu k
Skoro vše, tak mi tam výše zmíněné statistiky chybí
Aktivitu chci mít jen pro přátele, přítomnost pro všechny. Lze skrýt pouze obojí, nikoli jen jedno z toho.
Dávat klíš na SG je ztráta času. Klíč chci dát někomu, komukoliv, protože heo nepotřebuji a nepotřebuji si kvůli tomu hledat, jak se to na SG dělá, případně si na Steamu řešit viditelnost profilu nebo co se kde musí nebo nesmí. Stejně tak sem chodím nárazově, takže řešit jestli někdo odpověděl ve fóru nebo PM je zdlouhavé a odpovídal bych klidně po týdnu i víc.

Takže prostě vezmi klíč, dám ho do fóra na SPOILER tagu a kdo dřív přijde, ten dřív žere. A že to někdo vyžere? No jo no. Nevím a nebudu teď studovat, jestli je obsah fóra zaindexovatelný pro roboty nebo zobrazitelný i nepřihlášeným, ale pokud ne, bylo by fajn, kdyby nebylo. Ale ale je to spíše nice-to-have než nějaká klíčová fíčura. A poděkování nebo ohlášení sebrání klíče je slušnost, tu si prostě nijak nevynutíte žádným pravidlem nebo fíčurou.
@Eru (19.01.2017 17:06): Děkuju! Já tu možnost hledala všude možně, desetkrát ověřovala, že opravdu nikde není, šipečku jsem prostě neviděla. Omlouvám se, příště půjdu rovnou do rad pro nováčky.