Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@M.a.t.t. (08.01.2016 09:43): Vidíš a já ve své poslední VN dokázal i zakysnout. :) Jinak samozřejmě máš pravdu v tom, že většinou jde jen o odklikávání textu. Nicméně může tam být větvení a tedy rozhodování co uděláš, takže taková ta jednoduchá interaktivita, ala Kinoautomat. Je to v podstatě východisko pro ty, co chtějí hlavně příběh a frustruje je to, když v adventuře zakysnou. Ale debata o tom, zda VN brát jako hry, bude asi věčná. Já s tím problém nemám. Knížka je pro mě něco jiného a jiný zážitek. A to jsem těch VN moc nehrál.
Ja vizuálne novely nepovažujem za hry preto, lebo drvivú väčšinu náplne tvorí čitanie textu v cudzom jazyku. To je ako keby som čítal knihu na počítači, alebo tablete. A keď už mám čítať knihu, tak chcem klasickú knihu a jednoznačne volím lokalizáciu.
@Drolin (08.01.2016 02:53): Když už jsme u těch VN, je nějaká dobrá, která zároveň nevypadá jak tisíc a jedna manga. Nevadí, že bude japonská, spíš mi jde o ten grafický styl. Ten manga styl mi k tomu prostě trochu vadí.
Hraje tu někdo PES nebo FIFU ? Myslím přes net, ne jen zápasy proti počítači. Jestli jo, tak jakej fotbálek je momentálně lepší ? Dík.
@Crash (07.01.2016 09:56): Já to mam velice jednoduché - VŠECHNY kromě simulátorů.

*pozn.: Vlastně tak jednoduchý to nemam, "simulátor" je moc širokej pojem, rajcujou mě JEN závodní gamesy s AUTAMA, ale do žánru "simulátory" můžou kromě aut patřit taky třeba letadýlka, lodičky, vláčky, traktůrky, motorky, kombajny, horský dráhy, sekačky na trávu... atd. atd...
@Crash (07.01.2016 09:56): Závodní/Sportovní. To je fakt mor. Much Hate.

Pak Visuální novely - ty ale ani nepovažuji za hry, fuj. Much much Hate.

A nakonec zmíním Adventůry - Idea se mi líbí a mám rád dobré vyprávění, ale většinou do nich zabudovaný gameplay je totálně meh.
@Fatality (07.01.2016 19:17): Mám verzi z roku 2011, odehrál jsem tehdy cca 2 hodiny a zabalil to. Fotbal mě právě nikdy moc nebavil, sleduju tak maximálně MS resp. ME, a to většinou jen ty závěrečný turnaje, ani kvalifikace mě nijak netáhne, natož ligy. Když už tak bych radši nějaký dobrý hokejový, i když ani hokej poslední dobou nesleduji.
Tak díky všem za odpovědi, vidím, že jste se nenechali těmi primárními žánry omezit. Já mám taky problém vybrat z nich nějaký neoblíbený, protože v každém najdu vždycky nějakou specifickou oblast, která mě baví. Asi nejméně oblíbeným žánrem u mně jsou sportovní manažery, tomu jsem zatím na chuť nepřišel, ale spíš hlavně kvůli tomu, že jsem nikdy neměl dost trpělivosti a chuti do toho pořádně proniknout. Zároveň ale nemůžu říct, že sportovní hry by tím pádem byli mé nejméně oblíbené, protože v letech 99-2000 jsem skoro nic jiného než NHLka nehrál. :)
@Crash (07.01.2016 09:56): Kdybych měl vybrat jednu kategorii z uvedených, tak dám "online". Nikdy jsem žádné WoWy, Guild Warsy, Tery, Lineage a jiné jim podobné nehrál a nehodlám s tím začínat. Z ostatních žánrů hraju všechno - něco víc, něco míň, ale všechno.
@Crash (07.01.2016 09:56): Tak u mě je to určitě žánr online. Zaprvé nesnáším, když je kvůli hře nutné být připojený k internetu a za druhé moc multiplayer nehraju. Když už, tak jen po místní síti s tím, koho znám. I Counter-Strike jsem takhle hrál a jediná výjimka je Need for Speed: World, která stojí za prd. Když vidím u hry primární žánr online, automaticky od ní dávám ruce pryč.
@Crash (07.01.2016 09:56): U mě přístup vychází z premisy, že hra musí mít jednoduché a pochopitelné ovládání. Bez nutnosti se složitě učit různé klávesové zkratky apod.

Nejméně oblíbené jsou sportovní hry, jelikož ke sportu nemám vztah. Poté složité letecké či kosmické simulátory, u kterých opravdu nemám náladu studovat, jak se ovládají. Ale arkádovými závody nepohrdnu - ale to snad není simulátor. .Jako single player hráč nehraji online hry. A jinak nedávám strategie, ačkoliv jsou mnohé atraktivní. Poté RPG není mým šálkem kávy. Jinak se ale žánrům nevyhýbám a strávím cokoliv, co mě zaujme,

@Crash (07.01.2016 09:56): Sportovní (jediná sportovní hra, která mě bavila, bylo NHL 93). Simulátory taky moc nemusím, ale tam se na DH občas řadí kde co, včetně třebas aktuálně hraný Papers, Please a takové zase můžu (nehraji spíše takové ty klasické představitele... letecké, vlakové, autobusové etc. simulátory) a tedy čím dál větší averzi mám k online hrám, zde si střihnu už jen maximálně čas od času Team Fortress 2 a The Banner Saga: Factions.
@Crash (07.01.2016 09:56): Ono to jde těžko říct. Jsou samozřejmě žánry, z nichž jsem třeba hrál pár her, ale aktivně je nevyhledávám. Pak jsou žánry, které mě vůbec neberou a u těch pak nijak nepřemýšlím, jak moc neoblíbené je mám. Když mě něco nebaví, tak nad tím ani moc nepřemýšlím, pokud mě to vyloženě nesere.
Určitě bych se ale nikdy nedotkl sportovních her (tj. fotbal, hokej, tenis a podobně). No a hudební hry (typu Guitar Hero) mi taky přijdou jako pěkná chujovina.
Nechce někdo starý nový LEVELy? Mám skoro všechny od té doby, co vychází po reinkarnaci, chybí mi asi 2-3 čísla. Stav šílenej, chovám se k tomu jako prase.
@Crash (07.01.2016 09:56): Asi sportovní, ale občas hrajeme s kamarády FIFU. Sám bych si to ale asi nepustil. V seznamu nejsou MOBA hry, stejně tak jdou mimo mě MMO hry (až na pár výjimek) a většina online her celkově. Simulátory jak které, vyloženě složité simulátory jdou také mimo mě, ale například Richard Burns Rally mám hodně rád a to se prý mezi simulátory řadí. Takže možná nějaké ty terénní auťáky, rád jsem hrával IL-2 Sturmovik, ale kácení lesů a ježdění po poli mi nic moc neříká. :D
@Richmond (07.01.2016 10:51): Já jsem právě zjistil, že můžu hrát víceméně cokoliv, RTS jsem uvedl, protože je neumím, tak je nehraju (většinou to nedám ani na easy). Ale žánr strategie rád mám hlavně ty tahové, jako Hearts of Iron, Civilizace a tak.
@Richmond (07.01.2016 10:51): RTS/Turn based sú v jednej položke "Strategie", čiže Fatalityho vyjadrenie malo znieť:
Najmenej obľúbené sú stratégie, ale radšej mám stratégie.

Za mňa je ten úplne naj žáner RPG.
@Crash (07.01.2016 09:56): Asi simulátor, nikdy se mi nechtělo kupovat volanty a jiný vychytávky a nastavovat se každym hejblátkem ve hře. Takže letadlové simulátory mě minuly (lítal jsem vlastně jen v GTA) :), u aut a závodů jsem vždycky měl zapnutýho nějakýho asistenta, automatický řazení apod. No a Goat Simulator jsem ještě nedohrál :)
Taková malá anketa... Napište Váš nejméně oblíbený herní žánr, vybírejte prosím z primárních žánrů na DH tedy: Akce, Strategie, Simulátor, Online, Adventura, Logická, RPG, Sportovní, Dětská. :)

Jak to funguje s tím klíčem z fyzické edice na fallout 4 ? Jde to normálně aktivovat na steamu a stáhnout bez dvd ? A nebo to dvd potřebuji, abych to nainstaloval ?
U spousty her to bylo, že bud jsem vložil jen klíč a stahoval, nebo vložil dvd musel zapnout steam vložil klíč a zbytek se dostáhnul. A pak už jsem to nemusel řešit s tím dvd.