Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak jsem konečně uzavřel jednu životní etapu. Kdysi dávno jsem četl v Excaliburu ročníku 1997 o jedné fenomenální RPG hře s úžasnou grafikou. Název hry jsem po letech zapomněl, ale screenshoty a famózní popis jsem si pamatoval. Několikrát jsem se snažil přes různé herní žebříčky hru vyfiltrovat, ale marně. Na hru jsem zkrátka už nikdy nenarazil. Dnes, po téměř 19. letech, jsem KONEČNĚ našel scan oné recenze na webu oldgames.sk. Radost má netrvala dlouho. Revoluční Tubra Ubra II byla totiž recenzována v dubnovém čísle časopisu...
Proč se ubisoft bouří, že unikl trailer na the Division a dělal ohledně toho úplné rage attacky a dneska ho uvolnili stejně oficiálně.

Co je tak světničícího na tom, když unikne trailer dřív, než by měl? Největší gól je když unikne v příšerné kvalitě, ale studio neuvolní hned HD kvalitu, ale nechá to tak a jen nadává že to uniklo (Warcraft film tuším).
"Zajímavé také je, že lidé pouze do zásoby nenakupovali laciné hry, které pak už nikdy nespustí, jak tomu často bývá, nýbrž že je během svátků dokonce i hráli (spustili)."

Tak myslím že kauzalita je někde jinde :D podle grafu playhours došlo k nárustu hraní takřka všech zmiňovaných titulů - jedině Fallout to projel a ten za to hrát stejně nestojí. Takže jak psal @Cobot (12.01.2016 12:56): "paradní jedině jako slide pro blbečky z marketingu"


aneb video za 1000 slov
@Cobot (12.01.2016 12:56): GTA 5 bylo ve stejné 40% slevě už v tom předchozím výprodeji (někdy na podzim, asi autumn sale se jmenoval, nejsem si jistý), ale určitě to taky hrálo roli. Pak ten Fallout 4.
@MartinezZ (12.01.2016 11:49): No, každý jen proklikával frontu, aby měl kartičky, to se loni dělat nemuselo, takže proto více prohlédnutých stránek :-D Mně vyhovovalo to dřívější, letos jsem koupil asi jen čtyři hry.
Tak v nasledujúcich dňoch vychádza hneď niekoľko zaujímavých hier

15.1. Mysteriózny thriller Oxenfree
vymodlený port z PS3 Dragon's Dogma: Dark Arisen

19.1.
Opúšťa Darkest Dungeon konečne early access a vychádza full verzia
Gemini: Heroes Reborn first person akčná adventúra
Plošinovka A Boy and His Blob
Akčná zbesilosť s King Kongom, prerastenými mravcami, robotmi a dinosaurami The Deadly Tower of Monsters od tvorcov Zeno Clash
a hd remaster Resident Evil 0

a z týchto hier tu ešte niektoré pridané nie sú, bol by som rád, ak by sa niekto našiel a popridával ich :)
Dřív jsem na takovéhle weby chodil a jednu dobu jsem si chtěl i sám jeden založit. Teď si vystačím už jen s armorgames. "Flashovky" se přestěhovaly na mobil a tím i mimo moji rozlišovací schopnost.
Co lidi, hrajete ještě starý klasiky? Já jsem zase celej večer prokrastinoval tady http://www.herni.cz/ - jak za mlada :D A teď se chystám na práci. Teda až dočtu tuhle diskuzi :D
@Greg (10.01.2016 16:28): Tak jestli to někdo stáhne z Youtube a pak nahraje na svůj kanál, nebo stáhne z Youtube a pak nahraje na svoji stránku, podle mě není v ničem jiné.
Tady jde spíš o to, že cinematic trailery bývají skro vždy publikovány na oficiálních youtube kanálech a někteří publisheři pak rádi blokují duplikáty.
Já právě nic moc přímo takovýho nenašel. Navíc nejsem moc zastáncem toho, že to někdo stáhne z YouTube a nahraje na svůj kanál.
Neznáte někdo nějakou stránku, kde by se objevovali všechny nový cinematic videa z her? Vždycky mě na to bavilo koukat :D.
@Aaron_Hill (09.01.2016 09:23): Rayman je super, nedivim se, ze te to taky bavilo :) Co me napada a mohlo by byt na PS3 tak serie Trine, The Cave, Braid, Dust, Limbo, Max. Never Alone, Pid, Rochard, Type:Rider, Unmechanical.
Poptávám hru na PS3 pro lepší polovičku. Zamilovala se do Raymana, ale Origins i Legends už má dohráné (mimochodem, parádní záležitost u které jsem nečekaně zkejsl dost hodin i já). Je nějaká pěkná, nepříliš náročná ale ne zase moc dětinská plošinovka na PS3?
@Crash (08.01.2016 07:38): Jediný případ, kdy to (dle mě) může vadit je v případě západních napodobovatelů, kdy je "Uncanny Valley" (jakkoliv hypotetický) efekt dost silný. A potom samozřejmě současná "industriální" kresba, kdy existuje standardní šablona pro všechny archetypy postav v mainstreamu a mění se snad už jen barvy a příslušenství - ano, žijeme ve smutné době (ale to odbočuji).

Jinak ale "true" VN taky mezi videohry zrovna neřadím (koneckonců, už název "poněkud" naznačuje, o co jde). Samozřejmě hybridy tu jsou, navíc i hry, které v podstatě ani VN nejsou (viz Sengoku Rance).
@Crash (08.01.2016 12:17): Tam je podle mě lepší rovnou číst knihu :). Ono VN není jen o převyprávění textu s vizualizací, což 39 trochu je (ač má bonusy a tak).

@M.a.t.t. (08.01.2016 11:23): Však to není takový problém, u velké části (začni těmi erotickými :)) je angličtina jednoduchá. Navíc ti text sám neodskauje.
Tak jsem schválně koukl na Steam co tam jako za vizuální novely najdu a o tohle se s vámi musím podělit. Hlavně mě do očí praštila ta cena. Schválně jsem si nechal srovnat hry od nejdražších a je to druhá nejdražší hra na Steamu (dražší už je jen Call of Duty: Ghosts - Digital Hardened Edition), a navíc podle hodnocení uživatelů to vypadá na pěkný průser. :)

@Drolin (08.01.2016 10:46): Že bych tedy objevil díru na trhu? To je docela škoda, myslím, že by si to své zákazníky najít mohlo.

@Fatality (08.01.2016 10:18): Vidíš na to jsem už narazil, a pak jsem na to zapomněl. Sice to není úplně ono, ale zaujalo.
@Crash (08.01.2016 07:38): To je docela obtížný úkol, pokud to má být VN stojící za ten čas a ne nějaká průměrná freewarovka. Rozhodně je snažší akceptovat manga kresbu, než hledat něco kvalitního bez ní :). Ale pár ruských je, třeba Leviathan: The Last Day of the Decade a jiné, nepřeložené.

@Fatality (08.01.2016 10:18): To je klasické, hodně ořezané, FMV :).

@M.a.t.t. (08.01.2016 09:43): Také jsem si myslel, ale je to přesný opak. S knihou mají VN málo společného, když je text podpořen dalšími vjemy. Jako rámec je to plně legitimní forma, která svůj smysl má (a jistě spadá více do hraní, než čtení - a to i takové VN, kde člověk neudělá jediné rohodnutí za celý čas).