Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Kvalita televízneho vysielania neustále klesá, pribúdajú rodiny bez TV a moderný mladý človek vo svojom 3x2m kamrlíku hrá mobilné hry. PC prežije, mobilný trh zhltne konzoly a Charllize horko zaplače!
Nojo, análytici. Ten vývoj je zbržděnej už dekádu (proto 2011 procesor víceméně stačí i dneska) a nějak se ten exodus ne a ne konat.
@Charllize (11.05.2019 15:16): Na vině je především fakt, že se technologický vývoj výrazně zpomalil, zcela chybí výrazné inovace a tak se produktové cykly ze zhruba dvou let natahují na čtyři. Nejvíce tím trpí tzv. high-end segment trh, protože lidé, ochotní investovat do nových technologií nejvyšší částky, nemají tolik důvodů vytahovat peněženky.


"Solidní" myšlenkový obrat. Korelace neznamená kauzalitu... ale nic, dlabu na to, to je marný :) Radši si jdu něco zahrát.

Hlavně... 20 milionů hráčů je dost málo :)
@Tulareanus (08.05.2019 15:57): ja vim ze ne, ale unika mi Tvoje touha se hadat o hernich spoustecich a mit "pravdu" i presto, ze zadna neexistuje. Lidi jako Ty jsou duvod proc jsem prestal chodit na dh a kdyz uz se tu objevim, tak zjistim, ze je to tady porad ta sama banda arogantnich individui, co potrebuju mit pravdu v naprosto nepodstanych vecech a maji potrebu si neustale neco dokazovat. A na to ja nemam uz cas ani naladu.

Omlouvam se za OT dh adminum, uz s nim koncim.
@Walome (08.05.2019 14:10): ošklivý v porovnaní s čím, ostatní klienti ti prídu lepší? Pretože napr. z UX hľadiska je Origin otrasný (rozloženie prvkov a počet kliknutí, ktoré musíš urobiť, aby si vykonal jednotlivé funkcie ako spustenie alebo nainštalovanie hry, kúpa hry atď...) Uplay má problém s tým, že sa hrá priveľmi na obrázky, ale stráca tým na funkčnosti. Vedel by som z dizajnového a UX hľadiska urobiť zoznamy plusov a mínusov (samozrejme, aj steam má svoje mínusy, ale zároveň pre roky testovania a vývoja má aj najviac vecí odladených a tým nemyslím bonusové featury), ale nechce sa mi, aj tak by to moc nemalo zmysel, lebo polovica ľudí sem prišla so svojim názorom a je im úplne jedno, či sú nejaké protiargumenty alebo dávajú svoje argumenty. Názor aj tak nezmenia.
@Paul (08.05.2019 12:05): Jn. Ja mam v backlogu dobrych 100 her (a to uz jsou vyfiltrovane z tech asi 700 vlastnenych her), ale protoze nejsem dobre schopen se rozhodnout co hrat rekl jsem si, ze letos si vsechny zajimave hry, ktere bych si chtel zahrat proste koupim pri vydani a zahraji hned. Necham data vydani her rozhodnout za me. A pokud nebude co hrat z letoska, budu volit hry, ktere jsou odlisnych zanru nez hry, ktere vychazi (coz mi to prilis neulehci, ale alespon neco :)). Predloni jsem vyuzil herni vyzvu k volbe her ktere hrat, letos mi ale vyzva neprijde tak zajimava tak to delat trochu jinak.
@marwel (08.05.2019 10:41): Tak pro Bethesdu je to win win, lidi co to chtějí levně nebo krabicově si musí udělat bethesda účet což se bethesdě hodí do budoucna, a zároveň sbíraj PR body za podporu nejoblíbenější PC platformy. Mě ale bethesda launcher láká ještě méně než epic, takže si počkám na slevu na steamu a zatím budu hrát hry v backlogu, kterých mám spoustu.
@Paul (08.05.2019 10:03): Celkove asi zalezi na tom, za kolik ty klice od vydavatele ziskaji. Ostatne Sekiro se prodavalo jen s minimalni slevou (Activision no), Capcom hry, tedy Devil May Cry 5 a Resident Evil 2 mely (a stale maji) hodne slusnou cenu na GMG. Nejaky duvod proc Bethesda nabizi sve hry na svem laucheru byt musi. Tezko rict, zda plati nejake poplatky Steamu jeste za traffic nebo neco podobneho nebo proste jen chteji mit vetsi kontrolu nad svymi hrami plus surveillance. Ostatne tim, ze hru daji na jiny obchod usetri za chod serveru, ale presto to chteji aktivovane na svem launcheru.

@Garret (08.05.2019 10:05): Idealni budoucnost by byla vse na GOGu (plus preprodej klicu na nej), tedy DRM-free a optional laucher pro dalsi funkce. Jenze to by musela vymrit ta verbez piratska. :P (Ano, uvedomuji si, ze naprosta vetsina z nas jimi byla take.)
@marwel (08.05.2019 04:51): fair enough. cena pěkná, ale na Bethesda shopu ho stále koupíš za stejnou cenu, jako na Steamu. každopádně takhle se mi to líbí - hra je dostupná na obou launcherech a je na hráči, aby si vybral.
@marwel (08.05.2019 04:51): Dobrej postřeh s GMG. Ale to, že je to tam takhle levný není zásluha Bethesda Launcheru. Důvod proč je to tam tak levný je v tom, že GMG snížilo jejich vlastní cut z 30% na 10% a díky tomu nabízej slevu aby přilákali zákazníky. Ta sleva by tam byla úplně stejná i kdyby ta hra využívala Steam key místo Bethesdy.
To je btw jedna z věcí kde jsem zvědav na unintended consequences těch Epičích 12%. Protože když je 12% místo 30ti, tak se moc už tyhle slevy zákazníkům nabízet nedaj, není kam jít.
@Garret (07.05.2019 22:19): 33 liber na GMG je 39 euro. To je rozdil 21 euro oproti cene na Steamu, tedy temer 600.

@Gordon (08.05.2019 02:56): Ja te presvedcit nechci. Pro Portal 1 jsem hral vsechny mozne dobre modifikace, bez Steamu, workshop tou dobou neexistoval. Instalace modu stazeneho z moddb byla jednoducha.

@SimonEndt (07.05.2019 19:50): Jak uz jsem rikal, pro MP hry by mel existovat nejaky dobry externi softik, ktery by vyuzivali vsichni. Neco jako byl Gamespy jen lepsi. Neco, co by sdruzilo vsechny MP hry pod jedno prihlaseni bez ohledu na laucher ktery pouzivas. Zaroven ale nechci aby to mel v rukach obchod jako je prave Steam.
@marwel (07.05.2019 18:56): Jaj, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, co. Sorry ale tímhle stylem mě argumentačně fakt nepřesvědčíš, modifikace se netočí jen kolem Skyrimu, pochybuji že bych si například Portal: Mel Stories zahrál tak pohodlně i bez steamu, a to jmenuji jen setinku toho co vše mi co se týče modifikací Steam ulehčuje.
@Garret (07.05.2019 22:46): tohle je asi krabicovka, jestli to vidím správně.

@Red (07.05.2019 22:47): aha, takže ty když něco napíšeš a já ti na to odpovím, tak tě vlastně dezinterpretuji, ok, zajímavý styl vedení debaty :)

@SimonEndt (07.05.2019 22:29): mazarova pointa předpokládám byla v tom, že my máme také dvakrát (či víc) nižší průměrnej plat, ale hry u nás stojej stejně jako na západě. Správně by u nás měly stát taky méně (ikdyž třeba víc než v Rusku, Ukrajině atd), když už se ten region pricing provozuje.
@mazar1234 (07.05.2019 22:09): v pořádku, já proti šedivkám nic nemám a sám je kupuju. narážel jsem na porovnávání dvou cen z jiného světa, protože z toho, jak to Marwel napsal to vypadalo, že na Bethesda Store si to můžeš koupit o 600 levněji. ve skutečnosti je tam oproti Steamu rozdíl 7€.
@marwel (07.05.2019 09:25): rozdíl 600 je mezi Steamem a Kinguinem. tedy porovnáváš cenu šedivého prodeje a oficiálního. chápu, že se ti to více hodí, ale není to úplně cajk... Gabovi nasereš a Bethesda utře.
@marwel (07.05.2019 18:56): "Cele je to proste o tom, ze mi vadi, jak si lide sve nazory meni jak se jim to hodi a nejsou schopni naprimo rict, ze ty hry proste chteji na Steam."

Ehm, co? Kdo? Proč? Vždyť jasně že to lidi chtěj na Steam když je to nejužitečnější platforma pro většinu lidí. Kdo má problém to říct napřímo?
Přece pozice "nelíbí se mi umělý uplacený third party exkluzivity" a "preferuju Steam z mnoha důvodů" nejsou sebeodporující pozice.
A na Steamu jsou taky DRM-free hry, když je tam developeři daj. Líbí se mi že GOG je přímo vyžaduje, ale zase za cenu toho, že holt nebude mít AAA hry při vydání.

@Red (07.05.2019 20:44): hele přímo jsi napsal, že je Epic rychlejší spouštěč her než Steam. Tak jsme ti to vyvrátili. Steam taky má "small mode" pokud ti vadí jak má velkej interface. Pak sis stěžoval že ti aktualizuje hry, no to je pravda, kvůli tomu ho taky prapůvodně Valve vytvořilo, nebavilo je vydávat samostatný patche na counterstrike a házet je na gamespy.
Nedoporučil byste někdo nějakou hru na mobil, která by se dala hrát online s kamarádem? Něco obyčejného, třeba piškvorky, šachy atd. Zatím se mi nic takového nepodařilo najít :/
Já rozhodně neřeším za kolik se který spouštěč pustí, to jste mě špatně pochopili. Mě to otravuje jako celek. Je pravda, že pro toho, kdo nechce hrát, je to skvělé a efektivní řešení.

Ale od toho mám databázi her:)

A omlouvám se, možná trošku zbytečně provokuji. Bez O všem a o ničem mám absťák:)
@marwel (07.05.2019 14:26): Z tvého pohledu ti stačí jen mít knihovnu a spustit hru, ale hodně lidí využívá daleko víc právě ty další funkce. Spousta her je založena na podpoře komunity ať už přes uživatelské modifikace, prodeje itemů, streamování, fóra, uživatelské recenze aj. Rok dva zpátky proběhl internetem článek, že H1Z1 má většinu zisku z prodávání a tradování itemů než z prodeje samotné hry, hádám, že teď na tom PUBG bude podobně a CSGO, TF2, Dota2 ani nepočítám. Takže ano, Epic je jako launcher pár singleplayer her dostatečný, ale jako platforma pro masivní obchod či vytváření komunit online her to stavěný není a Tim Sweeney s jeho postama na Twitteru s tím nic nezmění.
@Gordon (07.05.2019 17:28): Screenshoty muzes delat pomoci jinych softwaru a Workshop nevyuziji vsechny hry. Krom toho z me zkusenosti napriklad s mody pro Skyrim je lepsi navstivit specializovany web.

"Gog je taky platforma, hry tam vlastních a stahuješ, jediný rozdíl je ten že nepotřebuješ launcher. " Vsak o tom jsem prave mluvil - zadny launcher, ne zadna platforma.

@leebigh (07.05.2019 17:37): Neprijde. Steam fora jsou nejvetsi a nejvyuzivanejsi protoze jsou "nejbliz", nejvic lidi je vyuziva, protoze steam ma miliardu uzivatelskych uctu. Tam tu odpoved dostanes nejrychleji. Pocet uzivatelskych uctu ale nutne nedela Steam lepsi, pouze "zivejsi". Pokud budes resit problem, pujdes tam, kde najdes nejvic nazoru.

Cele je to proste o tom, ze mi vadi, jak si lide sve nazory meni jak se jim to hodi a nejsou schopni naprimo rict, ze ty hry proste chteji na Steam. Nemuzou to rict, protoze dost pravdepodobne nekdy driv Steam kritizovali a vychvalovali DRM-Free. Realita je ale takova, ze by volili Steam pred DRM-Free a Epic jim nevadi protoze je bez funkci, ale protoze to neni Steam. No a nebo to reknou alibisticky tak, ze ano, ze oni si jsou moc dobre vedomi, ze Steam je spatny, ale z pro ne neznameho duvodu ho maji presto radi.

@ntz (07.05.2019 17:07): Vsak me Steam nevadi, nevadi mi mit nainstalovanych pet launcheru, jde mi o hry a kde je budu mit je mi jedno. Jediny problem s vicero launcheru je potreba si pamatovat prihlasovaci udaje.