Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Richmond (16.05.2019 19:05):
Váš výsledek: 100 %

Sice jste v našem kvízu uspěli, ale bohužel to znamená, že vám část mozkové kapacity zabírají naprosto nepodstatné informace, které nikde jinde než v našem kvízu nejspíše nevyužijete.

Je vidět, že jste nečetli starý Score a Excalibury! :-D
"V tomto kvízu ve skutečnosti platí, že čím méně toho poznáte, tím lépe pro vás. Takže gratulujeme." :)
@Samariel (16.05.2019 13:55): Budeme moct hrát přes Google Stadia? - Ano ... Budeme hrát už jen přes Google Stadia? - Ne. Google Stadia je jen další platforma, podobných služeb je tu víc, něco má Microsoft, něco Playstation, něco snad i nVidia a další na sebe nenechají dlouho čekat.
@Paul (16.05.2019 06:42): To jo v případě, že zmizí z prodeje je (nebo aspoň doteď bylo) jasný, že v knihovně ti zůstane. V tomhle případě ale obě hry zmizeli z knihovny a nemám možnost je vůbec instalovat. Sice je na webu nějakej příslib, že se vrátí, ale k čemu mi to je? Navíc ten důvod proč je vyhodili mi připadá dost stupidní a s trochou snahy velmi snadno řešitelnej. Pro mě je to takový prolomení statu quo a jsem z toho překvapenej. Těžko člověk ohlídá co mu v z těch knihoven kdy zmizí.

Koukal jsem se třeba nedávno na Anno 2070 co mám na steamu a byl jsem přesvědčenej, že mám komplet edici. Na stránce hry ve storu mi to ale ukazovalo, že žádné DLC nemám. Ty se naštěstí ukázali až po rozklinutí konkrétních DLC. Jasně tohle je jen chyba zobrazení. Ale kdyby mi je vzali, tak bych asi vážně neměl chuť absolovovat dokazovací kolečko, že jsem je koupil. Byť konkrétně tady jsem lehce našel email s potvrzením nákupu.

Spíš to jen znovu upozorňuje na to ,ž e si vlasntě kupujeme jen licenci k používání a nemusí to znamenat, že hry budeme mít k dispozici nafurt. Navíc kdyby se v budoucnu přešlo jenom na model online streamingu, tak nad "vlastnictvím" her ztratíme kontrolu úplně. Nedejbože i obsahem starých her. v kterých se zjistí něco "nekorektního". V něčem holt starej model distribuce na cdčkách výhody měl.
@Cobot (15.05.2019 15:15): ze steamu i GOGu už spousta her zmizela, ale jejich vlastníci k nim vždy přístup měli. Valve by se muselo hodně zbláznit aby to někdy udělali jinak. Samozřejmě ale pokud na Seattle padne meteorit nebo Epic přivede Steam na buben tak možná o hry přijdeš.
@Cobot (15.05.2019 15:15): Mně uPlay kdysi ukradl The Settlers 7 Gold edition a vymazal mi ji z mého účtu, kterou jsem si poctivě koupil s DVD a obalem za 7 kil v krámě a poctivě na uPlay zaregistroval kódem z obalu. Vzhledem k tomu, že účtenka vybledla, neměl jsem jim jak prokázat, že jsem to koupil a tak jsem o hru přišel.

Od té doby žádným klientům, vyžadujícím připojení ke spuštění hry, nevěřím a do každé takové koupě jdu s tím, že si hru fakticky za poplatek jen na čas půjčuji, nikoliv kupuji.
Všimli jste si, že BG2 a IWD zmizeli z Google play? Co mi připadá šílený, že i když je máte koupený. Jako platící zákazník jsme celkem nakrknutej, protože to trvá už pěkně dlouho co jsou pryč.

To je snad poprvý co se mi podobná věc stala. Takhle nám budou jednou mizet hry ze steamu...
@SilentWolf (12.05.2019 18:55): No to s těmi lokacemi mi tedy hodně připomíná právě toho LCG Lotra. Tam se občas také sešly lokace hodně po sobě a bylo zle :) Ale to bylo díky kartám, appka to má asi lépe vymyšlené.

ad WotR - ten je totiž skvělý tou asymetričností. Hráči za "dobro" mají tak trochu jiný cíl než hráč za Saurona, cože mě hodně baví. Ale je fakt že vojenská převaha Saurona je hodně velká, řekl bych, že pokud hraje hráč dobře, tak by vyhrát měl.
@Richmond (12.05.2019 18:43): Je to kooperačka a musím říct, že nám dala trochu zabrat, a to hrajeme na lehčí ze dvou obtížností. Není to jak Arkham, nakonec jsme vždy vyhráli (prvních 5 misí), ale občas to bylo fakt tak, že kdybychom hráli o kolo dýl, tak je po nás. Líbí se mi, že tu nejsou kostky, ale bojuje se formou deckbuildingu a u některých testů ani nevidíte, kolik úspěchů potřebujete.

Překvapilo mě, že jak jsem rozjel hru znovu, tak ano, zápletka bude vždy stejná a klíčové momenty taky, ale appka místo dvou lokací na začátek hodila lokací rovnou pět a prožívali jsme jiné věci a kde jsem v první hře nenašel nic, zde jsem nějakou výbavu už našel. Takže znovuhratelnost to mít asi bude. Misí je tam 16 a navazují na sebe formou kampaně kde by měly některé volby ovlivňovat další mise, prostě jak v PC příběhové hře.

War of the Ring je údajně skvělý, ale momentálně mám dost válčení v Shogunovi, ten ještě nějakou dobu snad neomrzí. Jinak pro dva hráče je parádní Star Wars Rebélie. Nikoliv kvůli tomu tématu hvězdných válek, ale je to v podstatě o blafování a zatímco je impérium rozlezlé skoro všude, jako rebel máš jen hrstku vojáků, tak impérium nevyhraje, dokud nevstoupí na planetu na které máš základnu. A každé kolo odhaluješ dvě karty planet, kde základna není a smyčka se stahuje a stahuje... až se rebelové zmobilizují a přesunou základnu jinam... :D :D je to parádní hra na kočku a myš.
@SilentWolf (12.05.2019 18:39): Tak držím palce :) ten nový Pán prstenů je nějaký kooperačka? Já mám doma klasický War of the Ring (druhá edice) a to je naprostá bomba pro 2 hráče, fakt luxusní záležitost, nejlepší hra, co kdy byla na toto téma stvořena. Pak mám ještě toho Pána prstenů LCG, kde k základu mám prvních 6 balíčků dobrodružství. To mi přijde jako hodně povedená hra, hlavně v sólo hře je to skvělé.

Abych taky přispěl k tomu těšení, tak bych měl dostat k narozkám Operation Dauntless (bohužel až za 2 měsíce) a zapojil jsem se do P500 na třetí reprint Normandy '44, ale tam je zatím jen asi 135 objednávek, tak je otázka, kdy to půjde do tisku a expedice.
Tak jsem se rozhodl, že nebudu čekat na verdikt, zda se Sinking City podaří nebo ne a jsem plně vybaven na případné zklamání - Mansion of Madness 2ed. + Suppressed Memories + Recurring Nightmares. Byl jsem doposud hodně skeptický ohledně deskovek s appkou ale přibral jsem k tomu i Pána Prstenů: Putování po Středozemi a toho jsem měl čas už pořádně otestovat a teda paráda. Nostalgické vzpomínky na Talisman asi brzy upadnou v zapomnění.

Snad brzo vytisknou i ten Arkham Horror 3 edici. Přeložený už je. Eldritch Horror mi zasazením na celou zeměkouli moc nesedl (i přesto, že byl ve všem jiném lepší, než Arkham 2ed.).
@SimonEndt (12.05.2019 12:07): jj, bohužel. V Číně teď frčí jiná soudružská hra. Velký bratr v Číně sleduje sociální život a podle statusu co jíš, jak sportuješ, kam chodíš, s kým se scházíš, co nakupuješ, co hraješ (a s kým to hraješ), atd. Ti vybírá partnerku/partnera, přístup k sociálním službám, vzdělání, apod. The Sims v real-life životě bez možností save/load. Orwell netušil kam až to lze dotáhnout.

Takže Nviidaa zase neslevní, neboť nebude mít důvod. :(
@Rapier (12.05.2019 11:47): No Čína je celkem proti gamingu. Každou chvíli tam zakazují distribuci různých her a co jsem tak pochopil, tak hráči tam hrají často potají a nebo online v kavárnách. Je to takovej paradox, měli by z toho neskutečné zisky, ale to je hold už tak nastolená mentalita vlády.
@SimonEndt (11.05.2019 19:08): to je skvělá zpráva, teď ještě aby na to zareagoval Intel a Nvidia ceny obzvláště grafických karet od Nvidia šly na lidové ceny, protože soudruzi a soudružky v Číně chtějí také hrát na RTX 2070. V čem je problém?
kolik si bere G2A za zprostredkovani ? narazil sem na zajimavou nabidku a v G2A od ni nemaj ani jeden kus a jako prumerna cena je tam napsano 1800 , jinde to maj taky vyprodany tak ze by se na tom dalo trochu protocit par korun :)