Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bee Simulator

VARSAV Game Studios •  Mataboo (Switch)
14.11.2019
kompatibilní
67
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra, ve které prozkoumáváte svět z včelí perspektivy, je určena pro celou rodinu. Můžete si zvolit mezi obtížností vhodnou pro děti nebo pro zkušené hráče. Kromě příběhového módu si hru můžete užít v co-op režimu s kamarádem ve splitscreenu nebo se volně pohybovat v exploration módu.

Příběh se odehrává ve světě inspirovaném Central Parkem v New Yorku. Hráč se stane včelou, která plní různé úkoly od královny. Dozvíte se, že lidé chtějí porazit strom, kde se nachází váš úl. A osud celého společenství teď leží na vašich křídlech. Na své cestě se setkáte s lidmi, zvířaty, samozřejmě rostlinami a poměříte síly s nepřátelským hmyzem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Bee simulátor je hra hlavně pro děti. Z tohoto důvodu jsem se jí rozhodla i z pohledu hry pro děti hodnotit. Kdyby se mi nehodila do herní výzvy 2022 – 4. Zvířecí instinkt, asi bych jí svůj čas nevěnovala.

Cela hra je sladká jak med. Ne, teď vážně, je hodně postavená na milém prostředí, postavách atd. Vše je prostě dětské.

Činností ve hře není moc, kromě sbírání pylu z kytiček, můžete bojovat s vosami, „tančit“ (musela jsem to dát do uvozovek, protože tancem bych tuto činnosti opravdu nenazvala), závodit a bodat zlobivé děti. Hlavní je tedy příběh. Ten se točí okolo hledání nového domova pro včelky.

Na začátku je volba mezi lehkou a pokročilou variantou. Nejdříve jsem myslela, že v pokročilé bude všeho jen více (vícekrát porazit vosu), ale ukázalo se, že např. soubojový systém je docela odlišný. Tam je asi největší změna. U závodů je v cestě jen více překáže, sbírání pylu je na čas a tanec je pokaždé jiná kombinace.

Hra obsahuje i několik vedlejších příběhů. Ty jsou ale kraťounké, a kromě hledání veverčí maminky jsem si je vlastně ani nezapamatovala.

Chtěla jsem hru hodnotit poměrně dobře, ale pak jsem se mi nenačetl dialog s mouchou v kuchyni a já tam zůstala trčet. Cesta ven byla zahrazená pavučinou a nijak se nešlo dostat ven. Byl to konec, a to už jsem měla dohráno 80 % hry. I když je příběh krátký, a ještě když jsem přeskakovala cutscény a dialogy, dostala jsem se zpět poměrně rychle, ale stejně mě to opravdu rozčílilo.

Hra obsahuje i edukativní část. Děti se o včelkách dozvědí spoustu věcí, ať už při loadingu, tak při samotném hraní. Bohužel není zcela přesná a ve všem podle skutečnosti, ale snad to děti moc nezmate. Jediné, co bych změnila z tohoto hlediska je to, že včelka může bodnout libovolně-krát a po bodnutí nezemře. Sice by nemohl bodat hráč, ale dodalo by to hře další prostor pro dojemné scény.

Trochu je škoda, že vlastně většina lidí a zvířat není vůbec interaktivní. Bodnete je a ozve se maximálně zvuk, ale jinak to zůstane bez reakce. Když jim letíte před obličejem občas máchnou rukou, ale bodnutí je z míry nevyvede. Vtipný detail, kterého jsem si všimla je, že jedna osoba venku si čte knížku o včelách. Najdou se tam i další easter eggy, které pobaví.

Pro: naučné, pro děti hezká hra

Proti: malá interaktivita okolí, opakování stejných miniher

+15
  • PC 60
Název hry hodně svádí k úváhám o vážně míněném simulátoru (ETS 2) anebo o vtipné parodii (Goat Simulator). Nicméně Bee Simulator je ve skutečnosti dětská hra o včelách. A tomu je pochopitelně vše podřízeno.

Vzhledem k tomu, že očividně nepatřím k cílové skupině, tak na to ani nedokážu být nijak zlý. Příběh o včelí hrdince je sice běžná nikoho neurážející pohádka, ale má velmi přijemný a milý tón bez výrazného pitvoření. Překvapivě je tu open world, ale ten se prakticky sestává jen z několika různých druhů činností, které spustíte dolétnutím k nim. Zahrnují například sbírání pylu, závody anebo souboje. Všechny jsou jednoduché na pochopení pro děti a nezahrnují žádnou extra komplexitu.

Nabízí se ovšem otázka, proč zrovna tuto hru dělat jako open world. K ničemu to totiž není. Prostředí je akorát generický americký park. Vedlejší činnosti jsou totožné s těmi, co děláte i během hlavní linky a vzhledem k nízké komplexitě ani není moc důvod, proč je dělat. Vedlejší questy jsou lepší, jelikož zahrnují lehce vtipné koverzace s dalšími zvířaty, ale svým bílým označením jsou krapet skryté před hráčem. Na interaktivitu s prostředím taky zapoměňte, vrcholem je bodání lidí a balónků. Varsav by udělali lépe, kdyby vytvořili pár lineárních a zajímavějších úrovní místo prázdného otevřeného světa.
+13